Jesteś tutaj:-, Orange, Płatności, Rynek-Koalicja liderów na rzecz Polski bezgotówkowej dostarczy polskim firmom bezpłatne terminale płatnicze

Koalicja liderów na rzecz Polski bezgotówkowej dostarczy polskim firmom bezpłatne terminale płatnicze

eService, PKO Bank Polski, Poczta Polska i Orange zawiązują Koalicję liderów na rzecz Polski bezgotówkowej, która będzie wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa decydujące się na skorzystanie z oferty darmowych terminali płatniczych w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

eservice terminal 1

Koalicja jest wspólną inicjatywą czterech liderów działających w branży finansowej, pocztowej i telekomunikacyjnej. Została zawiązana, by ułatwić wszystkim zainteresowanym przedsiębiorcom zawarcie umowy i otrzymanie nawet trzech terminali udostępnianych bezpłatnie w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Chętni przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie korzystali z urządzeń umożliwiających dokonanie płatności bezgotówkowych, albo przez ostatnie 12 miesięcy ich nie posiadali, mogą otrzymać terminale oraz wsparcie w postaci pokrycia wydatków związanych z ich utrzymaniem przez rok. Obejmuje ono także miesięczne koszty obsługi płatności, aż do osiągnięcia obrotów w wysokości 100 000 zł na urządzenie.

20180301 115933

Zgodnie z badaniami pt. „Postawy Polaków wobec form płatności”, przeprowadzonymi na zlecenie eService, ponad połowa Polaków chce płacić bezgotówkowo. Aż 4 na 10 z nich rezygnuje z dokonania zakupów, gdy nie ma możliwości płatności kartą. Celem Koalicji liderów jest ułatwienie przedsiębiorcom przyjmowania płatności bezgotówkowych, a co za tym idzie, rozwój ich biznesów poprzez wsparcie działań związanych z dostosowaniem się do zmieniających się zwyczajów i oczekiwań klientów.

eservice terminal 6

Potrzeby rynku skłoniły nas do poszukiwania rozwiązań, które pozwolą nam na dotarcie do jak największej liczby przedsiębiorstw potencjalnie zainteresowanych Programem Polska Bezgotówkowa, stąd współpraca z liderami – PKO Bankiem Polskim, Pocztą Polską oraz Orange – mówi Joanna Seklecka, Prezes eService. W ramach umowy z naszymi partnerami w Koalicji na rzecz Polski bezgotówkowej, przedsiębiorcy, którzy chcą otrzymać darmowy terminal, będą mogli przystąpić do Programu zarówno przez specjalnie stworzoną stronę bezgotowki.pl, jak i w oddziałach banku, salonach operatora komórkowego, czy też placówkach pocztowych i u swojego listonosza –  dodaje Seklecka.

DSC 9699

Umowę będzie można zawierać w 524 oddziałach PKO Banku Polskiego obsługujących klientów MSP, 742 salonach i Smart Store’ach Orange Polska, w ponad 4 600 oddziałach Poczty Polskiej oraz u 22 000 listonoszy wyposażonych w tablety.

W efekcie zawieranej umowy, eService dostarcza Klientom dwa rodzaje urządzeń dostępnych w specjalnej ofercie. Przedsiębiorcy mogą wybrać, czy chcą skorzystać z tradycyjnego terminala (stacjonarnego lub przenośnego) – w opcji najmu, czy też wolą otrzymać na własność nowoczesny terminal Smart D220. W przypadku wybrania tej drugiej opcji, po upływie 12 miesięcy współpracy w ramach Programu, również nie będą ponosić kosztów związanych z najmem urządzeń, a jedynie te związane z procesowaniem transakcji. Dla uczestników Programu będą one dostępne na bardzo preferencyjnych warunkach.

Tworząc nasze rozwiązania, spotkaliśmy się ze 120 przedsiębiorcami w całej Polsce. Na bazie informacji, które uzyskaliśmy, szukaliśmy rozwiązań pozwalających nie tylko na szybkie i sprawne, a przede wszystkim wygodne zawarcie umowy na terminal, ale również na jak najlepsze zarządzanie ich budżetami – podkreśla Joanna Seklecka.

eService, jako lider na rynku akceptacji płatności bezgotówkowych, uruchamia także specjalną platformę bezgotowki.pl, dzięki której przedsiębiorca może zamówić darmowy terminal w ramach rządowego Programu Polska Bezgotówkowa.

Dodatkowym udogodnieniem wprowadzanym przez eService jest nowy Portal Klienta, umożliwiający zarządzanie swoimi urządzeniami, jak również uzyskanie stałego dostępu do wirtualnych potwierdzeń transakcji wykonanych na terminalu.

Wszyscy zainteresowani udziałem w Programie mogą złożyć zamówienie na stronie bezgotowki.pl, zadzwonić pod numer 22 229 29 40 bądź wysłać e-mail na adres: akceptanci@eservice.com.pl Koalicjanci zapraszają także do swoich punktów i placówek w całym kraju.

***

Koalicja liderów na rzecz Polski bezgotówkowej jest wspólną inicjatywą czterech liderów – Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService, PKO Banku Polskiego, Poczty Polskiej oraz Orange Polska. Celem jej jest ułatwienie przedsiębiorcom rozpoczęcia akceptacji płatności bezgotówkowych, a co za tym idzie rozwój ich biznesów poprzez wsparcie działań związanych z dostosowaniem się do zmieniających się zwyczajów i oczekiwań Polaków w obszarze płatności.

źródło: Program Polska BezgotówkowaAutor |2018-03-01T14:11:04+02:001 marca 2018 14:11|Kategorie: Newsy, Orange, Płatności, Rynek|Tagi: , , , |8 komentarzy

8 komentarzy

 1. Barry 2 marca 2018 w 12:01 - Odpowiedz

  Akurat większość woli płacić gotówką. Anie kartami. Nie wiem skąd macie te dane że akurat połowa chce płacić bez gotówkowo. A 4 klientów ucieka jak prozą o zapłatę gotówką. Propaganda i artykuł opiniotwórczy.

 2. hekter 12 marca 2018 w 11:43 - Odpowiedz

  Bardzo rzadko płacę gotówką, w zasadzie tylko kiedy muszę i w moim otoczeniu jest podobnie. Nie oszukujmy się – kto trzyma gotówkę przy sobie? Tylko ten, kto nie może jej wpłacić na konto. Taka prawda.

 3. gary 20 marca 2018 w 11:39 - Odpowiedz

  Dobra robota. Dla mojej przyjemności rozliczenia gotówkowe mogą nawet całkowicie zniknąć.
  Płacę gotówką tam gdzie muszę.

 4. tadek 26 kwietnia 2018 w 11:41 - Odpowiedz

  Mnie tam śmieszy, że tym tematem musiał się zająć eservice a nie rząd.
  Przecież to dla rządu powinno być ważne żeby obrotu gotówkowego było jak najmniej.

 5. permet 4 czerwca 2018 w 12:12 - Odpowiedz

  Pojawiły się jakieś liczby? Ile firm wstawiło od tej akcji terminale eservice? Ludzie na forach i grupach często o tym piszą. Przynajmniej wygląda na to, że jakieś tam zainteresowanie istnieje.

 6. sekoro 23 lipca 2018 w 11:45 - Odpowiedz

  Eservice wykonał kawał dobrej roboty i tak to powinno wyglądać, ale co w tym zaskakującego? To że z czasem w sklepach gotówka będzie się trafiać od przypadku do przypadku było chociaż oczywiste. Gotówka z czasem zniknie – ze względu również na wygodę czy bezpieczeństwo.

 7. katoro 10 września 2018 w 11:48 - Odpowiedz

  A ile ta akcja ma trwać? Do kiedy eservice będzie dawało te terminale za darmo?
  To jest akcja czasowa czy jak?

 8. falvit 2 listopada 2018 w 11:36 - Odpowiedz

  Zdecydowanie jestem zwolennikiem tego kierunku. Fakt, eservice chyba jest liderem tego rynku bo jego terminale są wszędzie. Na tym rynku działa jeszcze ktokolwiek istotny?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.