Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Rynek-Axium – platforma sprzedażowa Android POS pozwalająca na cyfryzację tradycyjnego handlu

Axium – platforma sprzedażowa Android POS pozwalająca na cyfryzację tradycyjnego handlu

Ingenico Group, światowy lider w obszarze bezproblemowych płatności, ogłosił premierę Axium – następnej generacji platformy sprzedaży, stworzonej z myślą o przedsiębiorcach. Platforma daje dostęp do kompleksowego środowiska w chmurze, wspierającego handel. Nowe rozwiązanie opiera się na otwartym systemie Android oraz Ingenico Telium Tetra, dzięki czemu możliwe jest połączenie aplikacji wspierających biznes z nowoczesnymi metodami płatności.

Nowe wyzwania w dziedzinie handlu wykraczają poza segmenty realizacji płatności oraz urządzeń ECR, i obecnie wymagają dostarczania kompleksowych rozwiązań biznesowych. Dzięki platformie Axium możliwe jest rozwinięcie potencjału w tych obszarach i stworzenie nowej wartości dodanej.

Dzięki współpracy z partnerami z obszaru ECR oraz agentami rozliczeniowymi,  Ingenico jest w stanie zapewnić najbardziej kompleksową ofertę dla sektora małych przedsiębiorstw, która obejmuje: zarządzanie sklepem, pracownikami i zapasami; usługami w zakresie płatności, programami lojalnośćiowymi, a także księgowością. Oferta połączona jest ze zdalnym wsparciem technicznym terminali oraz modułami raportowymi, dostępnymi na platformie Telium Tetra.

Axium pozwala agentom rozliczeniowym zróżnicować swoją ofertę skierowaną do małych przedsiębiorstw i pozyskać nowe źródła przychodów, dzięki pełniejszemu wachlarzowi udostępnianych metod płatności, a także usługom cross-channelowym opartym na tokenizacji. Do tej pory obszary te zarezerwowane były wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw handlowych – ich wprowadzenie w segmencie małych firm może mieć kolosalne znaczenie dla rozwoju sektora MŚP.

Axium oferuje zalety otwartego środowiska Android oraz bezpieczeństwo i stabilnosć sprawdzonego systemu Telium Tetra. Platforma umożliwia sprzedawcom pobieranie różnych aplikacji na platformę Android, dostępnych zarówno w zasobach ogólnodostępnych, jak i tych prywatnych, przygotowanych przez agentów rozliczeniowych. Interfejsy programowania aplikacji API łączą inteligentne punkty sprzedaży ECR POS z usługami biznesowymi, podczas gdy usługi w chmurze umożliwiają tworzenie kopii zapasowych, w celu zapewnienia ciągłości procesów oraz zdalnego zarządzania treścią i ustawieniami ECR POS. Wszystko to jest kluczowe w procesie cyfryzacji handlu.

Pierwszy model ECR POS – Axium D7, zaprojektowany z myślą o tabletach, zaprezentowany został na targach Mobile World Congress. Axium D7 to modułowy tablet ECR stworzony z myślą o profesjonalnych potrzebach przedsiębiorców, obsługujący rozwiązania akceptacji płatności nowej generacji. Modułowy, designerski, niezawodny, wyposażony w najnowsze technologie łączności oraz przyszłościowy – to tylko niektóre cechy Axium D7.

„Ingenico jest w samym sercu handlu. Stwierdzenie to sprawdza się szczególnie w przypadku Axium, naszej otwartej platformy Android, pozwalającej na integrację wszystkich usług handlowych. Prezentowane przez nas innowacje podczas MWC, ukazują nasze zaangażowanie w budowę środowiska, dzięki któremu agenci rozliczeniowi będą mogli dostarczyć większą wartość handlowcom„ – mówi

Patrice Le Marre, Executive Vice President, Banks & Acquirers Business Unit, Ingenico Group.

źródło:  IngenicoAutor |2018-03-06T16:00:22+02:006 marca 2018 16:00|Kategorie: e-Handel, Newsy, Płatności, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.