Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Rynek, Top7-Na zapowiedź o zniesieniu wiz do USA, liczba wyszukiwań lotów wzrosła o 319%

Na zapowiedź o zniesieniu wiz do USA, liczba wyszukiwań lotów wzrosła o 319%

W miniony piątek Stany Zjednoczone oficjalnie zaprosiły Polskę do programu ruchu bezwizowego. Jak pokazują najnowsze dane wyszukiwarki KAYAK.pl, w pierwszych dniach po zapowiedzi zniesienia wiz, Polacy szukali lotów do Stanów Zjednoczonych ponad 3 razy częściej (319%) niż weekend wcześniej. Sprawdzono również, jak zmieniało się zainteresowanie podróżami do Ameryki w przeciągu ostatnich miesięcy, podczas których temat wiz wielokrotnie powracał w debacie publicznej.

 

4 października Stany Zjednoczone oficjalnie zaprosiły Polskę do swojego programu Visa Waiver, w ramach którego obywatele krajów uczestniczących mają prawo do podróży do USA bez wizy w celach biznesowych lub turystycznych na okres do 90 dni. Znaczący wzrost wyszukiwań zaraz po ogłoszeniu tych zmian jest zwieńczeniem wzrostów odnotowywanych przez cały rok – według danych KAYAK, w 2019 r. Polacy wykonali 27% więcej wyszukiwań lotów do USA niż w 2018.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy temat wiz turystycznych do USA wielokrotnie pojawiał się w debacie publicznej. Jak pokazują dane, dyskusje te mogły mieć wpływ na rosnące zainteresowanie turystów lotami do Ameryki. W pierwszym kwartale roku Polacy szukali lotów do Stanów 23% częściej niż w analogicznym okresie w 2018 roku. To w lutym 2019 r., został ogłoszony rekordowo niski wskaźnik odrzuceń wiz (na poziomie 3,99%), co mogło rozbudzić nadzieje wielu turystów.

Wzrost liczby wyszukiwań odnotowano także po 23 września br., kiedy opinia publiczna została poinformowana o fakcie, że Polska spełniła wszystkie warunki niezbędne do przystąpienia do programu zniesienia wiz – odsetek odmów dla osób ubiegających się o amerykańską wizę spadł wtedy do 2,8%. Jak pokazuje analiza, po tym ogłoszeniu Polacy szukali lotów do Stanów o 51% częściej niż tydzień przed nim.

Aleksandra Sowa-Frąckowiak,z KAYAK komentuje: „Chociaż proces wprowadzenia ruchu bezwizowego może zająć nawet kilka miesięcy, już dziś widzimy zainteresowanie Polaków planowaniem podróży do USA. Jak pokazują nasze dane, Stany Zjednoczone to obecnie drugi najpopularniejszy kierunek podróży wśród polskich turystów. W tym roku kraj odnotował też 27% więcej wyszukiwań lotów niż przed rokiem. Mamy nadzieję, że uproszczenie procesu i niższe koszty związane ze zniesieniem wiz, pozwolą jeszcze większej liczbie podróżnych spełnić wakacyjne marzenia i odwiedzić piękną Amerykę”.Autor |2019-10-08T15:09:35+02:008 października 2019 15:09|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Rynek, Top7|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Gatts 9 października 2019 w 22:50 - Odpowiedz

    Bo ludzie to marionetki.Każdy szanujący się obywatel Polski nawet nie myśli o tym by lecieć do USA.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.