Jesteś tutaj:-, Rynek-Sąd zatwierdził plan restrukturyzacji firmy Avaya

Sąd zatwierdził plan restrukturyzacji firmy Avaya

Avaya – światowy lider w obszarze komunikacji biznesowej dostarczający rozległe portfolio oprogramowania i usług w obszarze contact center i zunifikowanej komunikacji dla przedsiębiorstw oferowanych w środowisku klienta, w chmurze, lub w środowiskach hybrydowych – poinformowała o zatwierdzeniu przez amerykański sąd jej planu restrukturyzacji.

Firma Avaya przewiduje, że po zakończeniu ochrony na mocy Rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego będzie miała ok. 2,925 mld dolarów długu długoterminowego oraz dostępną linię kredytową w wysokości 300 mln dolarów zabezpieczoną aktywami. Oznacza to znaczne zmniejszenie zadłużenia, które w chwili ogłoszenia restrukturyzacji wynosiło ok. 6 mld USD. Zmieniona struktura kapitałowa ma przynieść oszczędności na odsetkach w wysokości ponad 200 mln dolarów rocznie w porównaniu z rokiem finansowym 2016.

Firma spodziewa się zakończenia procesu restrukturyzacji przed końcem bieżącego roku. Dzięki zamianie części wierzytelności na udziały w firmie jej dług zmniejszy się o połowę, a oszczędności firmy z tytułu odsetek umożliwią firmie podwojenie budżetu na rozwój nowych produktów i usług.

Mimo trwającej restrukturyzacji firma wprowadziła niedawno do sprzedaży w Polsce dwa nowe rozwiązania, Avaya Oceana (omnikanałowe rozwiązanie dla Contact Center) oraz Avaya Equinox (wieloplatformowy komunikator integrujący komunikację głosową, wideo, chat, współdzielenie treści i plików).

źródło: Avaya

KanAutor |2017-11-30T08:05:34+02:0030 listopada 2017 08:05|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.