Jesteś tutaj:-, Rynek, Tablety-Atman i Atende Software zawarły porozumienie dla cyberbezpieczeństwa

Atman i Atende Software zawarły porozumienie dla cyberbezpieczeństwa

Atman zawarł z Atende Software umowę na wdrożenie systemu redGuardian, który zabezpiecza infrastrukturę sieciową operatora przed atakami wolumetrycznymi (ataki polegający na masowej wysyłce niechcianych danych na wskazany adres IP). Wydajność rozwiązania pozwala na neutralizowanie prób ataków o wysokim natężeniu i jest odpowiedzią na rosnącą liczbę coraz poważniejszych incydentów przeciwko cyberbezpieczeństwu.


redGuardian to w pełni autorskie rozwiązanie, opracowane i rozwijane od wielu lat przez polską firmę Atende Software. System chroni przed wszystkimi rodzajami ataków wolumetrycznych (DDoS), bazując na stale aktualizowanej liście zagrożeń (tzw. sygnatur). Jego wyróżnikiem jest zdolność odpierania ataków znacznie większych niż najczęściej dziś odnotowywane – rzędu setek milionów pakietów na sekundę na pojedynczym węźle.

Umowa między Atmanem i Atende Software została zawarta na 24 miesiące z opcją automatycznego przedłużania na kolejne okresy 15-miesięczne. Obecnie system chroni infrastrukturę serwerów dedykowanych w Centrum Danych Atman Warszawa-1, czyli wszystkich klientów dzierżawiących serwery od Atmana. Operator rozpoczyna także oferowanie takiej ochrony łącza do Internetu swoim klientom biznesowym, co oznacza, że każdy punkt styku infrastruktury sieciowej klienta Atmana z Internetem, znajdujący się w dowolnym miejscu w Polsce, może zostać objęty ochroną systemu redGuardian. Warto zaznaczyć, że koszt usługi nie jest uzależniony od wielkości ataków ani ich liczby – abonament pobierany jest za gwarantowaną przepustowość łącza dla ruchu przefiltrowanego i czas wykorzystania usługi.


Liczba ataków blokujących serwery ogromną ilością wysyłanych zapytań będzie stale rosnąć, podobnie jak ich natężenie i zasięg zwiększany poprzez wykorzystywanie ekosystemów IoT. Tego typu atak przeprowadzony w październiku 2016 na serwery firmy Dyn sparaliżował znaczną część infrastruktury sieciowej USA i części Europy. Cyberprzestępcy będą stosowali coraz bardziej zaawansowaną metodykę ataków, a właściwa ochrona danych naszych klientów jest dla nas priorytetem. Dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie nowego, wydajnego rozwiązania klasy anty-DDoS. Jesteśmy przekonani, że system redGuardian spełni oczekiwania nasze i naszych klientów
– wyjaśnia Sylwester Biernacki, Prezes Zarządu Atmana.


Wdrożenie systemu w sieci Atman jest bardzo ważnym krokiem dla rozwoju produktu redGuardian. Cieszymy się, że Atman zdecydował się na rozwiązanie rozwijane w Polsce. Istotną przewagą konkurencyjną naszego produktu jest bardzo duża wydajność i skalowalność, znacznie przewyższające wolumen dotychczas obserwowanych w Polsce ataków
– podkreśla Przemysław Frasunek, Dyrektor Działu Systemów Bezpieczeństwa Atende Software.

Cyberprzestępczy biznes

O tym, że popularność ataków DDoS będzie rosnąć, mogą świadczyć między innymi doniesienia o rentowności cyberprzestępczej działalności. Co prawda najmniejsze pod względem szkodliwej skuteczności ataki można zlecić na czarnym rynku już od 7 $, jednak infekcje o większym natężeniu wyceniane są już na ok. 100 $, zaś te wymierzane trudniejszym do zablokowania, zabezpieczonym serwisom, kosztują nawet 400 $ i więcej. Zdaniem ekspertów Kaspersky Lab rentowność cyberataków DDoS wykonywanych na zlecenie sięga nawet 95%.

Przykładów potwierdzających rosnącą powszechność ataków DDoS w Polsce nie brakuje – wystarczy wspomnieć o ubiegłorocznym ataku wymierzonym w krajowe instytucje finansowe, za którym stali północnokoreańscy cyberprzestępcy. Sięgając pamięcią nieco dalej, warto także przytoczyć przykład cyberataku na jednego z największych polskich dostawców usług chmury obliczeniowej, którego natężenie wynoszące 24 miliony pakietów na sekundę spowodowało przerwę w działaniu serwisów korzystających z hostingu operatora. Jak sytuacja przedstawia się w szerszej perspektywie? Zgodnie z badaniem stanu polskiego cyberbezpieczeństwa autorstwa PwC aż 96% firm zatrudniających minimum 100 osób doświadczyło w zeszłym roku co najmniej 50 prób ataków.

źródło: Atende Software

Kan

Autor |2017-04-27T07:00:18+02:0027 kwietnia 2017 07:00|Kategorie: Newsy, Rynek, Tablety|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.