Jesteś tutaj:-, Rynek-Czy Snapchat wejdzie na giełdę?

Czy Snapchat wejdzie na giełdę?

Wiele wskazuje na to, że już niebawem Snapchat zdecyduje się na debiut giełdowy. Firma wydała pierwszy prospekt emisyjny z którego dowiadujemy się między innymi, że jej szacunkowa wartość wynosi ponad 20 miliardów dolarów amerykańskich.

Łącznie wyemitowane mają zostać akcje warte około 4 miliardy dolarów. Założyciele zaznaczają jednak, że ich wartość zależeć będzie od zainteresowania kupujących, a oni nadal będą w posiadaniu łącznie 40% udziałów wycenionych na 10 miliardów dolarów. Evan Spiegel i Bobby Murphy zaliczają się do najbogatszych ludzi na świecie w swoim wieku.

Snapchat
Snapchat

Obecne zarobki roczne firmy to ponad 400 milionów dolarów. Jest to sporo, zważywszy na fakt, że jeszcze w 2015 roku było to 60 milionów. Analitycy twierdzą, że inwestycja w akcje Snapchata jest ryzykowna, ponieważ nie wiadomo czy firma będzie się rozwijać. Jednak przyglądając się popularności aplikacji mało prawdopodobne jest jej zniknięcie z rynku.

Snapchat na jednym użytkowniku zarabia dziennie jednego dolara. Facebook już pięć, jednak zauważyć należy, że na portal należący do Zuckerberga loguje się dziennie prawie dziesięć razy więcej osób.

Źródło: Fortune.com

TomaszAutor |2017-02-03T21:26:20+02:003 lutego 2017 21:26|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Pip 17 marca 2017 w 16:47 - Odpowiedz

    moim zdaniem jego popularność spada

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.