Jesteś tutaj:-, Newsy, Pozostałe, Rynek, Telefony-Chińskie TCL będzie produkować smartfony z logo BlackBerry

Chińskie TCL będzie produkować smartfony z logo BlackBerry

Chińska firma TCL Communication (producent smartfonów Alcatel) podpisał oficjalne porozumienie z kanadyjskim producentem Blackberry – donosi Reuters. Chińska firma będzie projektować, tworzyć, sprzedawać i serwisować nowe urządzenia z logo BlackBerry. Kontrola nad oprogramowaniem nadal będzie jednak sprawowana przez Kanadyjczyków.

Po podpisaniu przez Kanadyjczyków umowy z TCL-em, zapewne wielu z nas zastanawia się jak będzie wyglądała przyszłość BlackBerry. Przypominamy, że BlackBerry we wrześniu tego roku ujawniło, że wycofuje się z rynku smartfonów. Producent zmierza obecnie skupić się na rozwoju własnych usług i oprogramowania, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa. Udostępnił na Androida swój zestaw aplikacji BlackBerry Hub, w modelu darmowym z reklamami lub z abonamentem. Szuka nowych partnerów, nie tylko w segmencie smartfonów. Producent „Jeżynek” jest łakomym kąskiem dla innych producentów m in. ze względu na posiadane patenty, głownie w dziedzinie komunikacji oraz bezpieczeństwa.

Samodzielna produkcja sprzętu stała się już nieopłacalna w obliczu dostępności niezliczonych smartfonów z Chin oferujących podobne parametry w dużo niższych cenach. To koniec pewnego ciekawego etapu – przez długi czas smartfony BB jako jedyne oferowały między innymi takie funkcje jak fizyczna klawiatura.

Nowy kooperant BlackBerry powstał 1981 roku w Chinach. TCL Communication, będąc piątym pod względem wielkości sprzedawcą telefonów na świecie, prowadzi globalną działalność pod markami ALCATEL ONETOUCH i TCL. W wielu regionach świata spółka osiągnęła niezwykle wysoką pozycję.

W ostatnich czterech latach, TCL Communication ewoluowała z pozycji lidera w obszarze prostych telefonów funkcjonalnych (ang. Feature Phones) na jednego z kluczowych graczy w dziedzinie urządzeń inteligentnych (ang. Smart Devices), posiadając bogatą ofertę smartfonów, tabletów, urządzeń IoT, elektronicznych gadżetów do noszenia (ang. Wearables) i routerów mobilnych. Spółka obecnie nadaje tworzonym przez siebie sprzętom nowy wymiar, stając się istotnym graczem na rynku mobilnego Internetu, dostarczającym aplikacje i usługi w chmurze w takich obszarach, jak służba zdrowia, edukacja, inteligentne mieszkanie, wideo konferencje, muzyka itd.

Oferta produktowa Grupy jest obecnie dostępna w Chinach i w 170 krajach obu Ameryk, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Pacyficznej. W tym także w polskim Żyrardowie, gdzie montowane są telewizory należącej do TCL marki Thomson. Posiadając siedzibę główną w Shenzhen (Chiny), TCL Communication jest właścicielem niezwykle wydajnego zakładu produkcyjnego oraz licznych ośrodków badań i rozwoju w różnych regionach CRL. Zatrudnia ona łącznie ponad 16 tys. pracowników na terenie Chin kontynentalnych, Hong Kongu i w oddziałach zagranicznych.

BlackBerry to klasyczna historia zmarnowanego potencjału, zupełnie jak Nokia. Dawniej biznesowe elity z dumą nosiły telefony BlackBerry. Jednak kanadyjski producent przespał krytyczny moment na rynku producentów telefonów i przez lata zmaga się z kłopotami finansowymi, spekulowano nawet, że jest bliska bankructwa.

źródło: Reuters

KanAutor |2016-12-17T08:02:00+02:0017 grudnia 2016 08:02|Kategorie: Finanse, Newsy, Pozostałe, Rynek, Telefony|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Lika 17 grudnia 2016 w 09:20 - Odpowiedz

    No to po BlackBerry

    • Blom 17 grudnia 2016 w 09:45 - Odpowiedz

      to popatrz na to co zrobili z Alcatelem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.