Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Zmieniał muzykę w telefonie, zabił matkę z trojgiem dzieci

Zmieniał muzykę w telefonie, zabił matkę z trojgiem dzieci

10 lat w więzieniu spędzi polski kierowca ciężarówki, który na trasie A34, na odcinku East Ilsley-West Ilsley w Anglii zabił kobietę i trójkę dzieci. Do tragedii doszło, bo był zajęty zmienianiem muzyki w telefonie komórkowym i nie patrzył na drogę. Jak ustaliło dochodzenie, przez 8 sekund spoglądał na telefon zamiast na drogę.

Wypadek, do którego doszło w sierpniu na jednej z dróg szybkiego ruchu, wstrząsnął brytyjską opinią publiczną. Kluczowe dla wyjaśnienia przyczyn wypadku było nagranie z umieszczonej w samochodzie kamery. Niestety, zapis wideo okazał się dla Polaka miażdżący. Wynika z niego bowiem, że do wypadku doszło z powodu zbytniego rozproszenia kierowcy. Śledczy ustalili, że kierowca próbował zmienić na telefonie muzykę i że zajmował się on telefonem przez blisko 8 sekund przed momentem zderzenia.

Choć większość kierowców wie, że rozmawianie może być niebezpieczne, to równocześnie nie odbiera tego jako zagrożenia dla bezpieczeństwa drogowego. Podczas dochodzenia wyszło na jaw, że zaledwie godzinę przed wyruszeniem w trasę 30-letni Polak obiecał swojemu pracodawcy, że nie będzie używał telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu.

Szokujące, prawda? Często słyszy się, że kierowca spowodował wypadek ponieważ był zajęty rozmową przez telefon podczas jazdy. Telefon utrudnia usłyszenie tego, co dzieje się podczas jazdy i odciąga wzrok od drogi, chociażby w trakcie wybierania właściwych przycisków czy spoglądania na wyświetlacz. Polak w trakcie jazdy zmieniał muzykę na swoim telefonie i nie zauważył, że na pasie, którym jedzie, jadąca przed nim ciężarówka zablokowała ruch. Warto przypomnieć, że odebranie telefonu podczas jazdy rozprasza uwagę prowadzącego na około 5 sekund – w tym czasie samochód jadący z prędkością 100 km/h pokonuje prawie 140 m. Jak wykazało śledztwo, Tomasz K. poruszał się z prędkością około 80 km/h.

źródło: Polish express

Kan

Autor |2016-11-01T09:01:59+01:001 listopada 2016 09:01|Kategorie: Internet, Newsy, Rynek|Tagi: , , , |8 komentarzy

8 komentarzy

 1. Kuba 1 listopada 2016 w 09:15 - Odpowiedz

  10 lat to za mało uważam że powinien odpowiedzieć za to bardziej.

 2. Tomasz Kroker 1 listopada 2016 w 09:31 - Odpowiedz
 3. tedebil 1 listopada 2016 w 17:58 - Odpowiedz

  czemu nie ma kary śmierci już chociaż dożywocia dla takich debili

 4. LesH 1 listopada 2016 w 19:57 - Odpowiedz

  Najpierw zwalał winę na awarię hamulców i gdyby nie zapis wideo z kabiny, kanalię uznanoby niewiniątkiem.

  • LesH 1 listopada 2016 w 20:18 - Odpowiedz

   Wszystkie 'TIR’y, busy itp. powinny mieć obligatoryjnie monitoring vid-audio odporny na ingerencję: kasowanie, zmiany zapisu, a nawet wyłączanie, wykonywane bez uciekania się do fizycznego sabotażu, co byłoby do udowodnienia. Tym bardziej dotyczy to kabin samolotów i dziwne jest bardzo, że takowego monitoringu w samolotów nie wprowadzono już co najmniej 10 lat temu, od kiedy nośniki pamięci masowej, stosowane w tzw. 'czarnych skrzynkach’ zamiast taśmy, zaczęły mieć wystarczającą pojemność. 😎

 5. KarolSk 1 listopada 2016 w 20:01 - Odpowiedz

  Bardzo mnie cieszy, że umieściliście tę informację ku przestrodze.

 6. amor 1 listopada 2016 w 20:45 - Odpowiedz

  [quote]
  Moim zdaniem ważniejsza jest ilość obrotów na minutę, szczególnie przy tych wolnoobrotowych wyciskarkach.
  [/quote] jedne mają 30 obr/ min inne więcej. To te tańsze wyciskarki maja juz po 80obr/min

  [quote]
  Duży otwór ma jeszcze ten minus, że jakiś owoc/warzywo w środku może być zepsute albo mieć robaka, a my to wyciśniemy i cały sok do śmietnika. [/quote]o widzisz, o tym nie pomyślałem,ale prawda!

  [quote]Te wielkie otwory to bubel, jak próbujesz wrzucić całe jabłko czy burak to się blokują [/quote]na zdrowy rozsadek ja bym nie wrzucał całego jabłka , ale klienci są wymagający i chcą mieć te możliwość

 7. Lucek 2 listopada 2016 w 18:31 - Odpowiedz

  Kolejna wielka tragedia na drodze , wyrazy współczucia dla rodziny . Niestety , to też okazja dla populistycznego upustu „krwiożerczych instynktów” jakie u wielu ujawniają się przy okazji takich tragedii . To przecież wypadek , a nie celowe działanie . Fakt , że wynikający z głupoty i braku wyobraźni . Jestem pewien , że każdemu z tu piszących zdarzyło się podobne rozproszenie uwagi , być może także z powodu innych czynników , tylko zakończone szczęśliwie dla nich i potencjalnych ofiar . Ale to tak fajnie dowartościować się „żądaniem krwi” .

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile