Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy-Poznańskie Fibaro wspiera edukację w Singapurze

Poznańskie Fibaro wspiera edukację w Singapurze

FIBARO wspiera zmiany w systemie edukacyjnym w Singapurze – Polski producent wyposaży w swoje moduły szkoły średnie oraz może w szkoleniu kadry młodych inżynierów.


Polska firma FIBARO rozpoczyna współpracę z Singapurskim Ministerstwem Edukacji. Producent rozwiązań z obszaru tzw. Internetu Rzeczy jest w trakcie wyposażania w swoje moduły singapurskich szkół średnich. Projekt edukacyjny, wspierany przez Polską firmę jest w trakcie przygotowań. Start programu planowany jest na 1 stycznia 2017, czyli dokładnie wtedy, gdy rozpoczyna się rok szkolny i akademicki w Singapurze. W ramach programu uczniowie szkół średnich i technicznych (odpowiednik polskich zawodówek) będą mogli wziąć udział w zajęciach wprowadzających w świat IoT.

Singapur jest niewielkim krajem, który ma ogromny potencjał rozwoju. Rozwiązania automatyki domowej i Smart Home są tam popularne, jednak znajomość strony technicznej takich rozwiązań jest znikoma. Na ten aspekt zwrócił uwagę lokalny partner handlowy polskiej marki FIBARO, co skłoniło zarząd spółki do podjęcia kroków mających na celu edukację singapurskiej młodzieży. Na modułach FIBARO, w które wyposażono sale, będą prowadzone normalne zajęcia lekcyjne – z odpowiednio dopasowanym programem zajęć, ocenami oraz egzaminami.

W każdej szkole, w której odbywać się będą zajęcia, znajdować się będzie Prezenter LIVE z automatyką FIBARO (narzędzie oparte o znaną polskim klientom Home Center Lite). Głównym zagadnieniem, z którym zapozna się młodzież będzie programowanie zapalania światła, podłączenie modułów, a także przygotowywanie scen i schematów elektrycznych. Ostatni etap szkolenia poświęcony będzie nowszej wersji centrali: Home Center 2.

Poznańska firma prowadzi rozmowy również z Singapurskimi uniwersytetami na temat rozszerzenia poziomów edukacji. Jak zapewnia FIBARO, Singapur nie jest jedynym miejscem, w którym może zostać wdrożony program edukacyjny.

Singapur jest małym państwem, w którym możemy wyposażyć w nasz sprzęt większość szkół. To również test dla nas samych, w roli ekspertów i mentorów na poziomie edukacji w szkołach. Edukacja dotycząca rozwiązań z zakresu smart home jest bardzo ważna – zwłaszcza wśród młodych osób, które kształcą się na kierunkach technicznych i zdobytą wiedzę będą mogły wykorzystać w praktyce” – mówi Hanna Stachowiak, Head of Sales Central Eastern Europe & Asia marki FIBARO. „Zdobyte za granicą doświadczenie bardzo pomoże nam we rozwoju podobnego programu w Polsce. Obecnie współpracujemy już z kilkoma wyższymi uczelniami – m.in. Politechniką Poznańską”.
źródło: Fibar Group

KanAutor |2016-09-21T09:12:35+02:0021 września 2016 09:12|Kategorie: Gadżety, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.