Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Rynek, Testy i opinie-Polska ma najszybszy Internet mobilny na świecie – liderem jest Orange

Polska ma najszybszy Internet mobilny na świecie – liderem jest Orange

Polacy należą do narodów mocno narzekających na wszystko. A to drogi mamy nie takie, a to służba zdrowia niedobra, a Internet tak wolny, że już szkoda gadać… SpeedTest to sprawdził.

Internet mobilny na świecie
Internet mobilny na świecie

Oczywiście, kochamy narzekać też na nasze łącza internetowe. Jednak czy to narzekanie jest uzasadnione? Ciekawe, czy jest to dziedzina, w której jesteśmy daleko za konkurencją, czy polskie łącza internetowe nie są takie najgorsze. Bo przecież dopiero jak mamy cyfry i wykresy, to możemy rozpoczynać jakąś dyskusję, a gdybać to sobie każdy może.

Na tapetę poszły łącza mobilne na całym globie.

Do testów wykorzystano bardzo wydajne serwery sieciowe, oraz Polską aplikację, z której obecnie korzysta około miliona osób na całym świecie. Aplikację tę możecie pobrać zarówno na system Android, jak i iOS. Dostępna jest także wersję Light, dla słabszych smarfonów. Zapraszamy was także do testowania prędkości Waszego internetu i porównania z wynikami.

Ogólne wyniki będą się znacznie różnić między krajami, dlatego że w każdym z nim rozwój sieci 3G, czy LTE jest na innym poziomie zaawansowania. Są kraje, w których LTE jeszcze nie zostało wdrożone i tak prędkości będą znaczenie niższe niż u reszty. Są miejsca, gdzie nawet 3G na problemy z odbiorem. Okazuje się, że na świecie korzystając z łącza mobilnego, ściągamy średnio z prędkością 8,44 Mb/s, a wysyłamy ze średnią prędkością 2,03 Mb/s. To zdecydowanie lepiej, niż każdy mógłby przypuszczać.

Są to wyniki zarówno dla 3G, jak i LTE. W przypadku kiedy ostatnie testy prowadzone przez Huawei i Vodafone wykazały, że możliwe jest przesyłanie informacji z prędkością 2 Tb/s na odległość ponad 3325 kilometrów, zapewniając przy tym, dwudziestokrotnie wyższą przepustowość to nasze wyniki są jak dobry żart. Pamiętajmy jednak, że wyniki otrzymane przez SpeedTest są wynikami realistycznymi, w warunkach rzeczywistych, gdzie mamy zakłócenia i inne przeszkody. Ciężko jest wtedy osiągnąć czysto akademickie wyniki i jest to raczej nie możliwe. Mimo wszystko, wyniki prawie 9 Mb/s jest satysfakcjonujący. Zobaczmy zatem, kto ma najszybszy internet mobilny na świecie.

Internet mobilny w Europie
Internet mobilny w Europie

Bezkonkurencyjna w tej kwestii pozostaje Dania z wynikiem 25,90 Mb/s w downloadzie i 6,59 Mb/s w uploadzie.

Jeżeli spojrzymy na wykres, to możemy zauważyć, że prawie całe podium należy do krajów skandynawskich. Zaraz po Danii, na drugiem miejscu jest Norwegia z wynikiem 21,18 Mb/s pobierania i 5,35 Mb/s wysyłania. Trzecie miejsce zajmuje Szwajcaria w wynikiem 20,92/5,95 Mb/s. Zdziwi was zapewne, ale w pierwszej dwudziestce na świecie znalazła się Polska i to na 13 miejscu!!! Wyprzedzają nas tylko inne kraje europejskie wysoko rozwinięte, dlatego czytanie często w komentarzach w sieci stwierdzenie, że mamy gorsze łącza niż Bangladesz, czy kraje afrykańskie jest mocno przesadzone. Okazuje się, że nawet Wielka Brytania ma niższe osiągi niż my, a Stanów Zjednoczonych nawet nie ma w pierwszej dziesiątce na świecie.


Ale na pocieszenie, są w Polsce miejsca gdzie to właśnie my mamy najszybszy Internet na świecie.

Szczegóły możecie sprawdzić tutaj: http://www.speedtest.pl/ranking_isp/5/54/2-0-0-1-2-0-0-0-2.


źródło: SpeedTest

Kan

Autor |2016-09-04T19:28:09+02:004 września 2016 19:28|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Newsy, Rynek, Testy i opinie|Tagi: , , |23 komentarze

23 komentarze

 1. frasag 4 września 2016 w 18:14 - Odpowiedz

  Czy to było mierzone na iglicy Pałacu Kultury??? Jeśli tak, to pewnie wsio prawilna.

  • md 4 września 2016 w 21:14 - Odpowiedz

   To są pomiary zwykłych użytkowników w wielu różnych lokalizacjach i na wielu różnych urządzeniach i o różnych porach dnia/nocy – dlatego te wyniki są bardziej miarodajne niż jakieś tam badania na zlecenie

 2. Miki 4 września 2016 w 18:22 - Odpowiedz

  Mamy nie tylko bardzo szybki internet ale najtanszy na swiecie. Duzo podrozuje ale ceny w Polsce na internet mobilny sa wrecz groszowe.

 3. gosciu 4 września 2016 w 18:48 - Odpowiedz

  @Miki – wszystko sie zgadza – tylko porownaj jeszcze sile nabywcza zlotowki i innych walut. Nagle okaze sie ze juz tak tanio nie mamy. Jesli masz wynagrodzenie zagraniczne to sie zgadza

 4. yogi 4 września 2016 w 19:08 - Odpowiedz

  a plus ponoc mial mieć najlepszy i co..? kicha kicha… najlepsze że pokazuje pelen zasięg LTE..a predkosć..czasem 200- 300 kb..szydera

  • Tomek 4 września 2016 w 21:06 - Odpowiedz

   Ja to bym tak za bardzo w te wyniki nie wierzył. Jakoś mało mi się wydaje, żeby Plus nie miał szybszego netu od innych, zwłaszcza że ostatnio uruchomili lte advanced. Poza tym były badania UKE i z nich wynikało, że to jednak Plus ma najszybszy lte.

  • nb 4 września 2016 w 21:11 - Odpowiedz

   Wierzysz reklamom? Plus od dawna ma najgorszej jakości internet mobilny.

 5. Yki 4 września 2016 w 20:32 - Odpowiedz

  Orange już od paru miesięcy lideruje na mobilnym

 6. DEX 4 września 2016 w 21:55 - Odpowiedz

  @md: po pierwsze zwróć uwagę na ilość wykonanych testów na danego operatora. Po drugie nie wiadomo w jakiej technologii łączył się użytkownik wykonując test. Po trzecie nie wiadomo ile osób korzystało z nadajnika w trakcie wykonywania testu…

 7. Wespezjan Kochowski 5 września 2016 w 05:11 - Odpowiedz

  Nie wiem jak i gdzie mierzyli prędkości, ale przez długi czas miałem internet od tego rzekomego polskiego lidera i to była męka. Teraz mam w Plusie i póki co jest znakomicie. Nie spodziewam się żadnych utrudnień z nimi.

 8. Tyda 5 września 2016 w 07:26 - Odpowiedz

  Ja tam nie narzekanie na Orange. Zresztą i na innych operatorów mobilnych, jeżeli chodzi o net. Sprasdzałem zasięg każdego i taki wniosek: nikt nie jest idealny. Po prostu trzeba wybrać tego, który dla moich potrzeb oferuje najlepszy zasięg.

 9. wtf 5 września 2016 w 08:48 - Odpowiedz

  „Na tapetę poszły łącza mobilne na całym globie” – na jaką znowu tapetę? W powiedzeniu o tapecie chodzi o… tapet, niedouczony redaktorku.

 10. Ben 5 września 2016 w 09:29 - Odpowiedz

  I oto chodzi. Jednak trochę za rogatki i net spada do bardzo mizernych szybkości

 11. prof Miodek 5 września 2016 w 09:57 - Odpowiedz

  Panie redaktorze,
  „Polacy należą do krajów mocno narzekających na wszystko.” – coz to za belkot, za przeproszeniem?
  Polacy to raczej narod, nie kraj, wiec albo „Polacy naleza do NARODOW mocno…” albo „Polska nalezy do krajow mocno…”

 12. Andre 5 września 2016 w 13:11 - Odpowiedz

  Polska ma najszybszy internet mobilny na świecie – w tytule artykułu.
  W treści – jesteśmy na 13 miejscu.

  Czy tylko ja czegoś nie rozumiem?
  Czytam dalej, grafika pokazuje Plusa na ósmym miejscu… Jestem ich abonentem, internet działa bardzo dobrze, nie miewam z nim problemu. Czytam, myślę – ten artykuł to shit, nic się tu nie zgadza.

  • Milan 7 września 2016 w 20:59 - Odpowiedz

   Fakt faktem, że Plus jest jednak dość szybki. Jeszcze niedawno reklamowali się, że mają 2 razy szybszy net od kogoś tam i nie było żadnych procesów, więc pewnie były podstawy, żeby tak twierdzić. Więc temu prawnemu stanowi rzeczy jestem skłonny bardziej zaufać.

 13. Jurekkk 5 września 2016 w 13:25 - Odpowiedz

  Jeśli kupujesz sprzęt poleasingowy to musisz liczyć się z tym , że nie będzie on tak wytrzymały jak nowy komputer kupiony w sklepie. Na początek jednak może nie warto przeinwestować, jak wszystko będzie szło dobrze i będziesz dostawał nowe zlecenia to wtedy kupisz coś lepszego…

 14. PomaraczaPL 5 września 2016 w 14:14 - Odpowiedz

  Szkoda tylko, że akurat dzisiaj ta strona wczytywała się 30 minut. Orange dziękuję za taki internet mobilny…

 15. 123 5 września 2016 w 20:14 - Odpowiedz

  dobry tytuł -,- o, widzę, że TM calkiem nieźle, ostatnio jestem mega zadowolony z jakości neta, ktory mam w pakiecie w ich uproszczonym abonamencie, dają radę!

 16. mitt 5 września 2016 w 23:38 - Odpowiedz

  Do tych obrazków dołączacie lupę? Nie można było wrzucić w jakiejś normalnej wielkości? Przecież tego się nie da odczytać. I co to za tytuł, że najszybszy na świecie a potem, że wcale nie, bo Dania – chodzicie na staż do Onetu czy Faktu? Tam jak napiszą nagłówek, to od razu koniec świata, bo gdzieś złamało się drzewo.

 17. mitt 5 września 2016 w 23:42 - Odpowiedz

  „są w Polsce miejsca” – są też gdzie w ogóle nie ma zasięgu i o żadnej prędkości nie ma mowy a tym bardziej o najszybszym necie na świecie. Staczacie się telix, staczacie.

 18. uszyszkownik 7 września 2016 w 03:43 - Odpowiedz

  yogi: korzystam z LTE Plusa od niedawna i tam naprawdę jest bardzo szybko. Wziąłem u nich, bo widziałem na forum testy jakiegoś użytkownika, gdzie speed downloadu nie schodził mu poniżej 75 Mb/s. I potem to się u mnie potwierdziło.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.