Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Sprzęt-Klasztor Jasnogórski z nowoczesną technologią: Intel Unite i Actina Mini

Klasztor Jasnogórski z nowoczesną technologią: Intel Unite i Actina Mini

Postrzegany jako ostoja tradycji, konserwatywny światopoglądowo Kościół katolicki korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań komunikacyjnych. Zaskakujące? Tylko na pozór. Mówimy o instytucji, która na polu komunikacji społecznej działa imponująco skutecznie od ponad dwóch tysięcy lat. Co więcej, to właśnie Kościół wiele razy w historii przewodził technologicznej awangardzie rejestracji i przekazu myśli. Tak też jest w przypadku klasztoru na Jasnej Górze, który organizuje konferencje i spotkania wykorzystując najlepsze stworzone w tym celu narzędzia: proste w obsłudze i niezawodne komputery Actina Mini z technologią Intel Unite.

Jasna Góra
Jasna Góra

Wyzwanie

W jasnogórskim zespole klasztornym znajduje się kilka sal przystosowanych do prowadzenia prezentacji i konferencji, m.in. Dom Pielgrzyma, Bazylika i aula pod Salą Rycerską. Zakon oo. Paulinów jest bardzo aktywny na polu działalności duszpasterskiej, a specyfika miejsca – ze słynnym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej i bezcennym zbiorem dzieł sztuki sakralnej – przesądza o jego przeznaczeniu. Klasztor jasnogórski jest celem corocznych pielgrzymek i miejscem niezliczonych spotkań, o najróżniejszym charakterze.

Gospodarze klasztoru, po zebraniu wielu doświadczeń, doszli do wniosku, że aby zadbać o efektywność i jakość organizowanych konferencji, prezentacji, warsztatów etc., muszą skorzystać ze specjalistycznych rozwiązań. Perspektywa licznych spotkań podczas Światowych Dni Młodzieży okazała się decydującym bodźcem skłaniającym do szybkiego wdrożenia systemu bezprzewodowej prezentacji. Na początek wybrano dwie sale.

Jasna Góra
Jasna Góra

Rozwiązanie

Zakon oo. Paulinów poprosił o pomoc firmę Abikus, od wielu lat zajmującą się kompleksową obsługą informatyczną klasztoru na Jasnej Górze. Jak mówi Łukasz Grabowski, właściciel firmy Abikus, celem było wybranie takiego systemu, który nie tylko spełniałby oczekiwania zleceniodawcy, ale także byłby „przyjazny dla użytkowników, bez zbędnych opcji, które mogą skomplikować pracę”. Pomocy udzielił ACTION, prezentując Intel Unite w klasztorze.

Przy wdrożeniu systemu Intel Unite nie było żadnych problemów” – relacjonuje Andrzej Pakulski, technik podłączający system. „Dostarczone przez ACTION jednostki Actina Mini miały już preinstalowany system operacyjny oraz niezbędne oprogramowanie. Do uruchomienia wystarczyła podstawowa konfiguracja sieci”.

Rezultaty

System Intel Unite zainstalowany na komputerach Actina Mini okazał się rozwiązaniem dokładnie na miarę potrzeb jasnogórskiego klasztoru. Księża i ich goście doceniają prostą, intuicyjną obsługę, związaną z tym oszczędność czasu, jak i to, że wreszcie wszystko działa tak, jak powinno.

Wcześniej na Jasnej Górze podczas różnego rodzaju spotkań i konferencji często okazywało się, że nie można podłączyć przyniesionego przez prelegenta laptopa do projektora lub wyświetlacza LCD, bo kabel nie pasuje do gniazda. Po zainstalowaniu Intel Unite – systemu opartego na łączności bezprzewodowej – problemy te przestały występować. Każdy, kto chce współdzielić ekran i zaprezentować obraz ze swojego laptopa, w ciągu kilku chwil może podłączyć się bezprzewodowo i korzystać z wszystkich funkcji oferowanych przez Intel Unite.
Zastosowana technologia pomogła rozwiązać także inny problem. Wcześniej w wąskich salach klasztoru, przy dużej liczbie uczestników spotkania, niektóre osoby znajdowały się zbyt daleko od głównego ekranu, by wyraźnie widzieć wyświetlane treści. Teraz każdy może oglądać na swoim urządzeniu to, co widać na ekranie głównym, niezależnie od zajmowanego miejsca.
Logika i łatwość korzystania z Intel Unite to atut niezwykle ważny dla użytkowników. Logowanie do systemu jest nie tylko łatwe – wystarczy jednorazowo wpisać kod, otrzymany od organizatora – ale i szybkie. Co istotne, pracę z Intel Unite każdy może rozpocząć praktycznie od razu, nie ma zatem konieczności przeprowadzania kosztownych i czasochłonnych szkoleń.
Rezultat? Większa efektywność, większa wygoda, większe możliwości, a przede wszystkim – większe szanse na realizację założonych celów.

Podczas prezentacji komputera Actina Mini z systemem Intel Unite okazało się, że doskonale wpisuje się on w potrzeby klasztoru” – mówi Andrzej Porycki, Regionalny Doradca Handlowy Actina.

Podsumowanie

Przypadek zastosowania systemu Intel Unite w klasztorze na Jasnej Górze jest dobrym przykładem uniwersalności i niezawodności tej bardzo przemyślanej technologii. Zakonnicy i goście nie mają żadnych problemów z korzystaniem z niej, mimo że stanowią wymagającą grupę testową. Wielu gości korzysta w salkach jasnogórskich z Intel Unite po raz pierwszy w życiu – a vista, a mimo to z łatwością.

Technologia Intel Unite pozwala uczestnikom bezprzewodowo dzielić się treściami i edytować je wspólnie, niezależnie od tego, czy znajdują się w jednym pomieszczeniu, czy pracują zdalnie. Firmy korzystające z tego rozwiązania zauważyły znaczne skrócenie czasu rozpoczęcia spotkań” – mówi Gabriela Maksymiuk, Territory Marketing Manager CEE, Intel.

źródło: Intel

KanAutor |2016-09-15T08:02:18+02:0015 września 2016 08:02|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. KarolSk 15 września 2016 w 07:55 - Odpowiedz

    Haha 🙂 Komunikacja społeczna? Raczej straszenie mękami piekielnymi, manipulacja i zabijanie przeciwników były sposobami na rozrośnięcie się tej instytucji.

  2. Tija 15 września 2016 w 16:27 - Odpowiedz

    Fajny kierunek. Jeszcze bliżej owieczek i będzie ok

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.