Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Taryfy komórkowe-Chiny – patenty Taisys na cienkie karty SIM szansą do globalizacji

Chiny – patenty Taisys na cienkie karty SIM szansą do globalizacji

Firma Taisys Technologies z siedzibą na Tajwanie wygrała przed Trybunałem Najwyższego Sądu Ludowego w Pekinie sprawę dotyczącą patentu na cienkie karty SIM.


Taisys Technologies to międzynarodowy dostawca usług telekomunikacyjnych i finansowych, który świadczy na całym świecie usługi o wartości dodanej w oparciu o własną technologię cienkich kart SIM. W Chinach z cienkich SIM firmy Taisys korzysta 15 milionów abonentów e-bankingu komórkowego.

SIMoME i SIMoME pay
SIMoME i SIMoME pay

Patenty firmy Taisys zostały zakwestionowane w 2011 r. przez dwie firmy, w tym firmę Watchdata, jednego z największych chińskich dostawców starszego typu kart SIM.

Po dwu latach trwania procesu Najwyższy Sąd Ludowy w Pekinie orzekł w październiku 2013 r. ważność patentów firmy Taisys.

W styczniu 2014 r. złożono do Najwyższego Sądu Ludowego Chin wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Ostatecznie w maju 2016 r. Najwyższy Sąd Ludowy w Pekinie podtrzymał ten wyrok, orzekając ważność patentu firmy Taisys.

SIMoME i SIMoME pay
SIMoME i SIMoME pay

Wniosek patentowy złożono w grudniu 2015 r. i kwietniu 2009 r., zatwierdziła go Komisja ds. Rozpatrzenia Patentów SIPO. Zwycięstwo to wraz z patentami w kolejnych 47 krajach pozwoli firmie Taisys na poszerzenie zakresu swojej działalności międzynarodowej.

Jason Ho, Prezes Zarządu Taisys Technologies podkreślił: „Patent ten stanowi podstawę innowacji firmy Taisys w zakresie inteligentnych kart i technologii eSIM. Nowe usługi obejmują slimduet, oszczędne z góry opłacone rozwiązanie dla turystów zagranicznych, SIMoME i SIMoME pay, platformę komórkową do e-bankingu i platformę WuKong dla dostawców usług telekomunikacyjnych. W ramach globalnej ekspansji Taisys poszerzył swój zasięg, obejmując subkontynent indyjski i Afrykę”.

W Kenii Taisys stał się w ramach partnerstwa z firmą Equitel jedynym zatwierdzonym przez Rząd Kenijski dostawcą rozwiązania e-bankingu w oparciu o cienkie karty SIM.

Equitel, spółka córka Equity Bank wygrała ostatnio dotację w wysokości 1 miliarda szylingów od Fundacji MasterCard na innowacje oparte na technologii firmy Taisys w celu rozwoju usług włączenia finansowego w wiejskich rejonach Kenii.

W Indiach Taisys nawiązał współpracę z bankiem Yes Bank, największym indyjskim bankiem z grupy Greenfield, wprowadzając rozwiązania płatności dla włączenia finansowego, oparte na cienkich kartach SIM. Wafel YES PAYMENTS jest powiązany z wirtualnym z góry opłaconym portfelem, który klient może zasilić dla dokonania wielu typów transakcji. Transakcji tych dokonuje się z zastosowaniem opatentowanej szyfrowanej technologii SMS nawiązującej łączność z serwerami banku.

Z firmą Taisys współpracuje także Narodowa Spółka Płatności Indii w ramach budowania platformy do e-bankingu komórkowego dla innych banków.

Źródło: Taisys Technologies, Newswire

Kan

Autor |2016-06-16T07:07:10+02:0016 czerwca 2016 07:07|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Rynek, Taryfy komórkowe|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Petro 16 czerwca 2016 w 21:39 - Odpowiedz

    Może jakaś fotka tej karty sim?!

    • Kan 17 czerwca 2016 w 05:31 - Odpowiedz

      Mówisz – masz. Jak tylko mamy możliwości chętnie spełniamy prośby Czytelników. Pozdrawiam Andrzej

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.