Jesteś tutaj:-, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje-Podsumowanie targów CES 2016 – połączeni dzięki technologiom

Podsumowanie targów CES 2016 – połączeni dzięki technologiom

Zakończone 9. stycznia targi CES 2016 pobiły kolejne rekordy – nie tylko zgromadziły najwięcej gości (ponad 170 000 osób) i wystawców (ponad 3 800 firm), ale były też najchętniej komentowanym wydarzeniem w branży nowych technologii. CES stworzył wyjątkowe możliwości tak dla małych, jak i dużych firm, na przedstawienie swych innowacyjnych rozwiązań przed odbiorcami całego świata.

W trakcie CES 2016, które trwały między 6. a 9. stycznia w Las Vegas, ponad 3800 wystawców (w porównaniu do 3700 w 2015) zaprezentowało najnowsze technologie i produkty na rekordowej przestrzeni ponad 230 000 metrów kwadratowych (prawie 2,5 miliona stóp kwadratowych). Podczas wydarzenia pokazano przełomowe rozwiązania we wszystkich kluczowych obszarach rynku elektroniki użytkowej, które nie tylko bezpośrednio wpłyną na nasze życie, ale mogą też pomóc w rozwiązaniu wielu współczesnych problemów. Dowodem globalnego charakteru targów jest 170 000 odwiedzających je gości, z czego aż 50 000 spoza Stanów Zjednoczonych – co uczyniło z CES największe na świecie wydarzenie poświęcone innowacjom i nowym technologiom. Krótkie podsumowanie danych statystycznych dostępne jest tutaj.

Podczas CES 2016 każdy miał okazję zobaczyć, że nowe technologie to zdecydowanie więcej niż tylko pojedyncze produkty czy usługi – to sposób na realną zmianę przyszłości. Niesamowite jest to, jak nowoczesność spotyka się z tradycyjnym przemysłem, jak na siebie wzajemnie wpływają i wspólnie szukają nowych rozwiązań czy możliwości” mówi Gary Shapiro, Prezes i CEO Consumer Technology Association (CTA), organizatora CES 2016. „Dziś technologia ma wpływ praktycznie na każdy aspekt naszego życia – od ułatwienia ćwiczeń fitness i monitorowania jakości snu, poprzez zwiększenie bezpieczeństwa w domach oraz w podróży, a nawet zapobieganie czy leczenie chorób. CES po raz kolejny dowiódł, że trzeba tu być, aby nadążyć za innowacjami, które każdego dnia coraz bardziej zmieniają nasz świat.”

W tegorocznych targach uczestniczyli goście z ponad 150 krajów, w tym ponad 100 oficjalnych delegacji, m.in. z Kuby – po raz pierwszy w historii. John Penny, Dyrektor ds. Strategii w Starz, podkreśla że „CES to miejsce, w którym branża technologiczna i przedstawiciele władz mogą się spotkać, aby wspólnie pracować nad lepszą przyszłością”.

Targi CES pozwalają dotrzeć do praktycznie wszystkich kluczowych partnerów – dystrybutorów, dostawców technologii, podwykonawców czy przedstawicieli najważniejszych mediów z całego świata. To niepowtarzalna okazja, której nie daje żadne inne wydarzenie” dodaje Henry Juszkiewicz, CEO firmy Gibson Brands Inc.

Jednym z najważniejszych elementów tegorocznych targów były start-upy – w specjalnie przygotowanej strefie zaprezentowało się aż 500 innowacyjnych firm (w porównaniu do 375 w 2015 r.). Paul Sabbah, Prezes Stamford International określił je krótko: „Są po prostu inspirujące. Oni widzą przyszłość w sposób, o jakim wielu z nas jeszcze nawet nie pomyślało”.

Eksperci podkreślają rozmach i skalę pokazanych innowacji – od motoryzacji i pojazdów autonomicznych do inteligentnych gadgetów i ubrań czy druku 3D. „CES pokazuje wszystkie najważniejsze trendy technologiczne – w tym roku przekonaliśmy się, że urządzenia już nie tylko łączą się z Internetem, ale przede wszystkim ze sobą nawzajem” podkreśla David Hagan, CEO firmy Boingo Wireless.

Wydarzenie odwiedziło i relacjonowało ponad 6000 dziennikarzy z całego świata. CES 2016 był także widoczny w mediach społecznościowych – między 5. a 9. stycznia hasztag #CES2016 użyto 1 278 870 razy, a zawierające go wiadomości wyświetlono ponad 15,2 miliarda razy. „Liczba obecnych na targach dziennikarzy i mediów jest niesamowita. Dzięki nim cały świat mógł zobaczyć naszych klientów, gości i partnerów. To niepowtarzalna okazja” mówi Pat Lavalle, Prezes i CEO w VOXX International.

Mając na uwadze skalę targów oraz rosnącą liczbę gości w tym roku na terenie Las Vegas po raz pierwszy w historii pozwolono na działalność firm Uber i Lyft, co umożliwiło uczestnikom w bardziej komfortowy sposób przemieszczać się między poszczególnymi wydarzeniami.

Pełne dane statystyczne na temat CES 2016 zostaną podane po zakończeniu przez CTA wewnętrznego audytu. Kolejna edycja targów, CES 2017, odbędzie się w Las Vegas między 5. a 8. stycznia 2017 r. W dniach 11 – 13 maja 2016 roku w Shanghaju w Chinach będzie miała miejsce druga odsłona targów CES Asia. Najnowsze informacje i materiały poświecone obu wydarzeniom dostępne są na stronach CESweb.org oraz CESweb.org/videos. Dodatkowo CTA udostępniło do nieodpłatnego wykorzystania B-Roll z CES 2016.

źródło: CES

KanAutor |2016-01-14T15:05:46+02:0014 stycznia 2016 15:05|Kategorie: Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Fenka 14 stycznia 2016 w 14:34 - Odpowiedz

    Fajne

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.