Jesteś tutaj:-, Rynek, Targi i konferencje-CES 2016 – Technologiczni wizjonerzy

CES 2016 – Technologiczni wizjonerzy

W dniach 6-9 stycznia 2016 roku w Las Vegas po raz kolejny odbędzie się największe na świecie wydarzenie związane z nowymi technologiami – targi CES 2016. Swoją obecność zapowiedziały największe znakomitości oraz wizjonerzy branży i świata biznesu.

Podczas CES 2016 liderzy największych firm kształtujących rynek nowych technologii, przedstawią to, jak widzą jego rozwój i przyszłość. Wśród zaproszonych na wydarzenie gości znaleźli się, m.in. szefowie Netflix, YouTube, Samsunga czy General Motors. Jak podkreśla Gary Shapiro, Prezes i CEO Consumer Technology Association (CTA): „CES 2016 to nie tylko rozrywka i gadżety. Mamy okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami, które pomagają ludziom i wzbogacają nasz świat. Cieszymy się, że będzie z nami tylu wizjonerów, którzy patrząc w przyszłość nie obawiają się podejmować nowych wyzwań po to, aby kształtować nasze otoczenie”.

ROZRYWKA PRZYSZŁOŚCI I PRZYSZŁOŚĆ ROZRYWKI

Netflix, jako największa na świecie firma oferująca telewizję w sieci, zmieniła sposób, w jaki odbiorcy postrzegają telewizję i zapewnił im łatwy dostęp do usług zawsze, wszędzie i na dowolnym, podłączonym do Internetu, urządzeniu. Reed Hastings, Dyrektor Generalny, pokaże dokąd zmierza firma, która planuje wejście na nowe rynki, przez co stanie się jednym z największych dostawców rozrywki w skali globalnej. Hastings, współzałożyciel Netflixa, jest także członkiem zarządu Facebooka, a wcześniej zasiadał we władzach Microsoftu.
Robert Kyncl, CBO YouTube, przedstawi wizję rozwoju najpopularniejszego serwisu wideo na świecie (docierającego do ponad miliarda ludzi każdego miesiąca). Sam Kyncl odpowiada za wszystkie działania biznesowe YouTube i dba, aby jego kluczowe elementy – generowane przez twórców treści, liczba widzów i reklamodawców – rozwijały się równomiernie.

INNOWACJE W MOTORYZACJI

Mary Barra, Dyrektor Generalna General Motors (GM) podczas swojego wystąpienia powie, w jaki sposób koncern na nowo próbuje zdefiniować podejście do mobilności i przemieszczania się. Firma od lat wspiera innowacyjność w sektorze motoryzacyjnym kładąc nacisk na rozwiązania, które zwiększą komfort kierowcy i pasażerów w trakcie jazdy, jednocześnie gwarantując zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Związana z GM od ponad 35 lat, Mary Barra sprawiła, że koncern jest na dobrej drodze do osiągnięcia pozycji globalnego lidera rynku dzięki strategii nastawionej na estetykę rozwiązań, zastosowane najnowszych technologii, bezpieczeństwo oraz maksymalizację wyników sprzedażowych. W 2015 roku Barra zajęła pierwsze miejsce na liście „50 Most Powerful Women in Business” przygotowanej przez magazyn Fortune.

INTERNET OF THINGS NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Własną wizję przyszłości nowych technologii, zwłaszcza związaną z dynamicznym rozwojem produktów z obszaru Internet of Things (IoT), przedstawi dr WP Hong, Prezes i CMO firmy Samsung. Pokaże on nie tylko konkretne rozwiązania i urządzenia, ale skupi się także na kluczowych kwestiach związanych z bezpieczeństwem przekazywanych w ramach IoT danych.
Wcześniej dr Hong odpowiadał za stworzenie i ekspansje marki Samsung Galaxy, a także nadzorował proces transformacji Samsunga w lidera na rynku wyrafinowanych urządzeń mobilnych. Odpowiada też za wiele przełomowych produktów w zakresie IoT, rozwiązań w chmurze czy usług związanych z muzyką, filmami, e-bookami oraz grami.

Organizowane przez CTA (wcześniej CEA) targi CES 2016 są największym na świecie wydarzeniem skupiającym wszystkich kluczowych graczy działających na rynku elektroniki użytkowej. Ich najbliższa edycja odbędzie się w dniach 6-9 stycznia 2016 roku w Las Vegas.

Informacje o CES:
Targi CES to miejsce spot

kań wszystkich zainteresowanych przyszłością rynku elektroniki użytkowej. Od prawie 50 lat są poligonem doświadczalnym dla wynalazców i twórców przełomowych technologii – światową areną, dzięki której na rynek trafiają innowacje jutra. Jako największe wydarzenie na rynku CES prezentuje branżę we wszystkich jej odsłonach. Inicjatorem i organizatorem targów CES, na których spotykają się najwięksi światowi wizjonerzy i liderzy biznesu oraz poruszane są najważniejsze dla branży tematy, jest organizacja Consumer Technology Association (CTA) – wcześniej Consumer Electronics Association (CEA), która reprezentuje amerykański przemysł elektroniki użytkowej warty ponad 285 mld USD.

źródło: CES

Kan

Autor |2015-11-30T11:30:47+01:0030 listopada 2015 11:30|Kategorie: Newsy, Rynek, Targi i konferencje|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.