Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek-NetApp/NetApp Data Fabric sprzyja odnoszeniu korzyści z chmury hybrydowej

NetApp/NetApp Data Fabric sprzyja odnoszeniu korzyści z chmury hybrydowej

Świat przechodzi do chmury i infrastruktury hybrydowej. Musimy zarządzać danymi różnych rodzajów. O sukcesie zadecyduje integracja rozwiązań lokalnych i w chmurze przy użyciu struktury danych” — włoski lider rynku telekomunikacyjnego Tiscali.

W trakcie konferencji technicznej NetApp Insight w Las Vegas firma NetApp zaprezentowała nowe rozwiązania i usługi Data Fabric, które umożliwiają efektywne zarządzanie danymi w epoce chmury hybrydowej. Nowa oferta umacnia NetApp na pozycji lidera w dziedzinie rozwiązań do płynnego zarządzania danymi z dowolnych zasobów IT, przyspieszając opracowywanie innowacji i pozwalając na podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.

Firmy muszą zarządzać cyfrowymi danymi, aby wykorzystywać nowe okazje do pozyskiwania przychodów w obliczu szybko postępujących zmian technologii. Wizja, rozwiązania i usługi NetApp Data Fabric umożliwiają klientom wykorzystanie pełnego potencjału chmury hybrydowej, dzięki czemu mogą oni zwiększać szybkość i skalę działalności, ograniczając jednocześnie koszty i ryzyko” — powiedział Lee Caswell, wiceprezes ds. marketingu produktów, rozwiązań i usług firmy NetApp. „Zaprezentowane dziś nowości podkreślają zasadniczą rolę technologii NetApp w dziedzinie chmury hybrydowej. Szczególnie dotyczy to naszego klastrowego środowiska Data ONTAP — pojedynczej platformy obejmującej zasoby pamięci flash, pamięci dyskowej i chmury”.

Firma NetApp zaprezentowała wizję przyszłości zarządzania danymi Data Fabric podczas ubiegłorocznej konferencji technicznej NetApp Insight. Firma współpracuje z coraz większym gronem partnerów i usługodawców nad zintegrowanymi rozwiązaniami i usługami, które urzeczywistniają wizję Data Fabric.

Zaprezentowane nowości to między innymi:

 • Data Fabric Solution Essentials — pakiety startowe, które ułatwiają klientom przygotowanie do korzystania z chmury hybrydowej i szybkiego odnoszenia korzyści z przekształceń infrastruktury. Trzy nowe rozwiązania opracowano z myślą o istotnych wyzwaniach w sferze IT: przyspieszaniu aplikacji, zyskaniu kontroli nad wykorzystywaniem chmury przez pracowników na własną rękę („shadow IT”) i usprawnieniu przywracania działania po awarii systemów.
 • Data Fabric Enablement Services to usługi ułatwiające klientom tworzenie własnych struktur danych. Specjaliści z NetApp mogą pomóc klientom w optymalnym wytypowaniu obciążeń, jakie warto przenieść do chmury, oraz przekazać im cenne informacje dotyczące projektowania i wdrażania architektury.
 • Rozszerzenie relacji z dostawcami usług w chmurze — NetApp jest teraz Partnerem technologicznym Google Cloud Platform. Partnerzy technologiczni dostarczają narzędzia, które integrują się z Google Cloud Platform i rozszerzają jej zasięg oraz funkcjonalność. Do budowy chmury hybrydowej klienci firmy NetApp mogą wybrać spośród ponad 275 usługodawców, którzy umożliwią realizację strategii wielu chmur i różnych kierunków, a także integrację zasobów w siedzibie klienta, w otoczeniu chmury oraz w chmurze.
 • Zabezpieczenia danych, obsługa dodatkowych nośników, zwiększenie pojemności i inne udoskonalenia Cloud ONTAP — oprogramowania firmy NetApp, które umożliwia klientom szybkie wdrażanie pamięci masowej klasy korporacyjnej w chmurze oraz automatyzację ruchu danych między siedzibą a usługami Amazon Web Services.
 • Ulepszenie zabezpieczeń i innych funkcji rozwiązań pamięci masowej zintegrowanych z chmurą NetApp AltaVault®. Rozwiązania te przyspieszają odzyskiwanie danych i zmniejszają ryzyko, a użytkownicy mogą bezpiecznie tworzyć kopie zapasowe danych w dowolnej chmurze.

Data Fabric Solution Essentials na dobry początek w chmurze hybrydowej

NetApp Data Fabric Solution Essentials to przystępne pakiety startowe, dzięki którym klienci mogą szybko rozpocząć efektywną pracę z hybrydowym modelem chmury. Specjaliści z NetApp skoncentrowali się na trzech typowych zastosowaniach i zlikwidowali bariery utrudniające przenoszenie i ochronę danych oraz zarządzanie nimi na różnych poziomach wydajności i w różnych miejscach.

 • Zestaw rozwiązań Application Acceleration — umożliwia klientom szybkie wdrażanie czterowęzłowego klastra pamięci masowej flash i dyskowej na potrzeby baz danych Microsoft SQL Server lub Oracle. Zestaw ten świadczy o wyjątkowych możliwościach systemu Data ONTAP w środowiskach all-flash i klastrowych w zakresie ochrony przed utratą danych, zapewniania konsekwentnie wysokiej wydajności, a także wszechstronnego zarządzania danymi na nośnikach flash, dyskach tradycyjnych i w chmurze przy użyciu jednej platformy.
 • Zestaw rozwiązań do OpenStack z FlexPod — umożliwia klientom uruchomienie chmury prywatnej OpenStack w czasie liczonym w dniach, a nie miesiącach. Zaletą tego rozwiązania są z góry określone koszty i sprawdzone możliwości. Firmowy dział IT może dzięki temu wdrażać konkurencyjne usługi chmury na potrzeby wewnętrznych klientów biznesowych, które działają równie szybko i łatwo jak chmura publiczna, a jednocześnie zapewniają kontrolę nad danymi i umożliwiają redukcję kosztów.
 • Zestaw rozwiązań Snap-to-Cloud DR umożliwia wykorzystanie zalet chmury pod względem zapewniania ciągłości działalności firmy i zachowania kontroli nad danymi biznesowymi w operacjach przywracania działania systemów po awarii. Przeniesienie operacji przywracania działania do chmury pozwala zredukować ilość potrzebnego miejsca w centrum danych i infrastrukturze pamięci masowej, co zapewnia oszczędności i większą elastyczność. Klienci otrzymują w zestawie roczną licencję na oprogramowanie NetApp Cloud ONTAP oraz usługi instalacyjne i trzyletnią pomoc techniczną.

Data Fabric Enablement Services — cztery nowe usługi gwarantujące klientom wsparcie w realizacji strategii chmury hybrydowej i umożliwiające budowę własnych struktur danych. Firmy i instytucje mogą dzięki nim wytypować obciążenia, które warto przenieść do chmury, a także zyskać wiedzę potrzebną do zaprojektowania i wdrożenia podstaw chmury hybrydowej.

 • Cloud Sourcing Strategy Workshop — umożliwia identyfikację aplikacji biznesowych, nadawanie im priorytetu oraz dopasowanie ich do najbardziej odpowiednich modeli chmury: prywatnego, publicznego lub hybrydowego.
 • Service Catalog Design — umożliwia określenie zestawu usług pamięci masowej, ustalenie wymagań dotyczących usług, identyfikację standardowych konfiguracji oraz opracowanie katalogu usług, dzięki którym klienci będą mogli dotrzymywać zobowiązań SLA.
 • Service Platform Design — umożliwia racjonalizację infrastruktury i zaprojektowanie platform usług w celu znacznego zmniejszenia komplikacji i zakłóceń w działaniu.
 • NetApp Private Storage for Cloud Implementation Service — umożliwia konfigurację i wdrożenie „pod klucz” hybrydowego rozwiązania w środowisku wielu chmur przez firmę NetApp we współpracy z partnerami.

źródło: NetApp

KanAutor |2015-10-29T07:13:27+02:0029 października 2015 07:13|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.