Jesteś tutaj:-, Rynek, Targi i konferencje-CES 2015: TCL Communication współ(od)tworzy markę Palm

CES 2015: TCL Communication współ(od)tworzy markę Palm

Innowacyjność stanowi synonim marki Palm od początku jej istnienia. Nadszedł czas, aby ponownie dać wyraz pionierskiemu charakterowi Palm, która od wielu lat wiedzie prym wśród technologii mobilnych.

W tym celu TCL Communication Technology Holdings Limited ma zaszczyt ogłosić zamiar utworzenia nowej amerykańskiej spółki, która będzie właścicielem marki Palm, działając pod nazwą Palm Inc. Będzie to podmiot silnie zakorzeniony w Kalifornii, w obszarze Doliny Krzemowej, czerpiąc korzyści z licznych talentów i lokalnych relacji biznesowych.

TCL Communication postanowiła odbudować markę Palm, która od zawsze wzbudzała wiele emocji, wykorzystując jej silną wspólnotę w celu stworzenia projektu crowdsourcingowego o skali bezprecedensowej dla całej branży.

Jego cele sięgają znacznie poza zaprojektowanie bardziej zaawansowanego urządzenia. Zamiarem jest bowiem dostarczenie absolutnie przełomowych innowacji w obszarze technologii, projektu, komfortu obsługi, ekosystemu, marketingu, łańcucha dostaw i modeli biznesowych.

Do rozwoju marki Palm przyczynią się różnorodne zasoby TCL Communication, w tym:

    – Najlepsza w swojej klasie organizacja działań B+R realizowanych przez 5 tys. inżynierów w 7 ośrodkach B+R rozsianych po całym świecie;

    – Najbardziej nowoczesny i wydajny zakład produkujący urządzenia mobilne;

    – Najwyższa jakość uznana przez najlepszych operatorów i sprzedawców na całym świecie;

    – Nowoczesny łańcuch dostaw, którego elastyczność umożliwia sprostanie obecnym wymogom rynkowym;

    – Globalna sieć, która za pośrednictwem działu sprzedaży, marketingu i wsparcia technicznego obsługuje najbardziej wymagających klientów w branży w przeszło 170 krajach świata.

Dokładny termin realizacji projektu Palm zostanie podany wkrótce.

TCL Communication, będąc piątym pod względem wielkości sprzedawcą telefonów na świecie, prowadzi globalną działalność pod markami ALCATEL ONETOUCH i TCL. W wielu regionach świata spółka osiągnęła niezwykle wysoką pozycję.

W ostatnich trzech latach, TCL Communication ewoluowała z pozycji lidera w obszarze prostych telefonów funkcjonalnych (ang. Feature Phones) na jednego z kluczowych graczy w dziedzinie urządzeń inteligentnych (ang. Smart Devices), posiadając bogatą ofertę smartfonów, tabletów, urządzeń IoT, elektronicznych gadżetów do noszenia (ang. Wearables) i routerów mobilnych. Spółka obecnie nadaje tworzonym przez siebie sprzętom nowy wymiar, stając się istotnym graczem na rynku mobilnego Internetu, dostarczającym aplikacje i usługi w chmurze w takich obszarach, jak służba zdrowia, edukacja, inteligentne mieszkanie, wideo konferencje, muzyka itd.

TCL Communication Technology Holdings Limited („TCL Communication” lub „Spółka”; kod HKSE: 02618), wraz z podmiotami zależnymi (wspólnie „Grupa”), projektuje, wytwarza i wprowadza na rynki całego świata coraz większą liczbę produktów mobilnych oraz internetowych w ramach dwóch kluczowych marek: ALCATEL ONETOUCH i TCL. Oferta produktowa Grupy jest obecnie dostępna w Chinach i w 170 krajach obu Ameryk, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Pacyficznej. Posiadając siedzibę główną w Shenzhen (Chiny), TCL Communication jest właścicielem niezwykle wydajnego zakładu produkcyjnego oraz licznych ośrodków badań i rozwoju w różnych regionach CRL. Zatrudnia ona łącznie ponad 16 tys. pracowników na terenie Chin kontynentalnych, Hong Kongu i w oddziałach zagranicznych.

TCL Communication jest jedną z nielicznych spółek działających w Hong Kongu i na terenie Chin kontynentalnych, które posiadają licencje 2G, 2.5G, 2.75G, 3G oraz opatentowane technologie 4G. Spółka ma również możliwość niezależnego opracowywania produktów i rozwiązań w ramach technologii GSM, GPRS, EDGE, CDMA, WCDMA, TDSCDMA i LTE.

Źródło: TCL Communication Technology Holdings Limited

KanAutor |2015-01-07T12:46:34+02:007 stycznia 2015 12:46|Kategorie: Newsy, Rynek, Targi i konferencje|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.