Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Atos rozpoczyna współpracę z firmą Xerox

Atos rozpoczyna współpracę z firmą Xerox

Atos, międzynarodowy lider w branży usług informatycznych, ogłosił swoją chęć wejścia w globalną strategiczną współpracę w obszarze usług IT oraz BPO z Xerox, globalną firmą z obszaru usług dla biznesu, technologii oraz zarządzania dokumentami.

Atos przejmie biznes Information Technology Outsourcing (ITO) firmy Xerox za wkład pieniężny w wysokości 950 milionów dolarów (760 milionów euro) Plus 100 milionów dolarów (80 milionów euro) stanowiących szacowaną obecnie przyszłą korzyść podatkową, jaką osiągnie firma Atos oraz dodatkowy wkład w wysokości 50 milionów dolarów (40 milionów euro) z zastrzeżeniem zaistnienia określonych zdarzeń przed zamknięciem transakcji. Wkład następuje przy założeniu zerowego poziomu zadłużenia/gotówki.

Z szacowanym dochodem na poziomie 1,5 miliarda dolarów i 8-procentową stopą marży operacyjnej, outsourcing IT w Xerox daje zatrudnienie około 9800 pracownikom w 45 krajach, z czego 4500 zatrudnionych jest w USA oraz ponad 3800 w krajach dostarczających usługi globalnie, takich jak Indie, Filipiny i Meksyk. Outsourcingiem IT w firmie Xerox zarządza silna i doświadczona kadra menadżerska, która wzmocni grupę talentów Atos w Stanach Zjednoczonych.

Jako część współpracy Atos zapewni usługi IT firmie Xerox oraz stanie się jednym z jej głównych dostawców usług IT. Atos doda do swojej bazy istniejących klientów ITO firmy Xerox, w tym największe spółki giełdowe w USA, aby towarzyszyć im na drodze cyfrowej transformacji.

Atos umacnia pozycję światowego lidera w zakresie usług cyfrowych:

  • Atos przejmie biznes outsourcingowy IT (ITO) firmy Xerox, niemal potrajając swój rozmiar w Stanach Zjednoczonych, który w ten sposób stanie się największym obszarem operacyjnym firmy
  • Atos stanie się jednym z głównych dostawców usług IT dla firmy Xerox, a klienci Xerox z obszaru Business Process Outsourcing (BPO) oraz Document Outsourcing otrzymają dostęp do globalnych możliwości usług IT firmy Atos
  • Globalny wpływ gotówki dla całej transakcji stanowi 840 mln € oraz dodatkowy wpływ w wysokości 40 mln € z zastrzeżeniem zaistnienia określonych zdarzeń przed zamknięciem transakcji
  • Atos i Xerox nawiążą globalną strategiczną współpracę, aby działać w ramach wspólnych, innowacyjnych projektów oraz wspólnie wejść na rynek, maksymalizując możliwości w obszarze usług dla firmy Atos w obszarze IT i dla firmy Xerox w obszarze BPO dla regionu Europy i Ameryki Północnej.
  • Oczekiwane są znaczące korzyści z transakcji w zakresie możliwości sprzedaży krzyżowej, przyspieszenia wzrostu poprzez współpracę z firmą Xerox i efektywność kosztowa w całej rozciągłości połączonej organizacji
  • Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w drugim kwartale 2015 roku oraz spowoduje wzrost EPS firmy Atos o 10% już w pierwszym roku.

źródło: Atos

KanAutor |2014-12-26T10:39:06+02:0026 grudnia 2014 10:39|Kategorie: Finanse, Newsy, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.