Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-FTTH w 2015 roku w Warszawie

FTTH w 2015 roku w Warszawie

Warszawa gospodarzem największego na świecie wydarzenia branży FTTH w 2015 roku. FTTH Council Europe ogłosił, że dwunasta edycja Konferencji FTTH odbędzie się w Warszawskim Centrum EXPO XXI w dniach 10–12 lutego 2015 roku.

Temat przewodni konferencji w roku 2015 to „Creating a Connected Continent”.

Obecnie w Polsce aktywnie rozwija się infrastrukturę szerokopasmową, jest to więc doskonały moment, by zorganizować konferencję właśnie w tym kraju”, powiedziała Karin Ahl, prezes FTTH Council Europe.

Wydarzenie organizowane jest przy pełnym wsparciu kraju, pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji, został zaproszony do wygłoszenia mowy na otwarcie Konferencji FTTH, która potrwa 3 dni i będzie wypełniona warsztatami i prezentacjami. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji jest odpowiedzialne za wdrożenie Narodowego Planu Szerokopasmowego oraz koordynację rozwijania sieci szerokopasmowych w Polsce.

Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, która zabierze głos podczas otwarcia konferencji, powiedziała: „Polski Narodowy Plan Szerokopasmowy jest w pełni zgodny z Europejską Agendą Cyfrową, która wymaga, by do 2020 roku 100% gospodarstw domowych i firm miało dostęp do łącza internetowego o prędkości minimum 30 Mbps, a 50% gospodarstw i firm mogło korzystać z łącza o prędkości 100 Mbps. Łączy nas wspólny cel: zapewnienie szybkiego dostępu do Internetu dla każdego. Jesteśmy dumni, że Konferencja FTTH odbędzie się w Warszawie i nie możemy się doczekać tego wydarzenia.”

Łącząc prestiżową konferencję z nowoczesnymi targami i świetnymi możliwościami networkingu, Konferencja FTTH stanowi największe wydarzenie branży Internetu światłowodowego na świecie, gromadzące w ciągu każdej z trzech ostatnich edycji ponad 3 000 uczestników – również podczas tegorocznej edycji w Sztokholmie.

FTTH Council Europe to organizacja branżowa, której misją jest zwiększanie dostępności światłowodowych, bardzo szybkich sieci dostępowych dla firm i użytkowników indywidualnych. Organizacja promuje tę technologię, ponieważ przyczynia się ona do powstawania nowych usług, które poprawią jakość życia, przyczynią się do ochrony środowiska i zwiększą konkurencyjność ekonomiczną. Do FTTH Council Europe przynależy ponad 150 firm członkowskich.

źródło: FTTH Council Europe

KanAutor |2014-06-17T12:19:29+02:0017 czerwca 2014 12:19|Kategorie: Internet stacjonarny, Newsy, Rynek|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.