Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek-Mozilla w 2013 roku (infografika)

Mozilla w 2013 roku (infografika)

W 2013 roku obchodziliśmy 15 lat Mozilli. Firma prezentuje najważniejsze, dla producenta Firefox OS momenty z 2013 roku.

2013 rok upłynął nam pod znakiem Firefox OS i pierwszych urządzeń w całości bazujących na otwartych technologiach sieciowych. Z pomocą czterech operatorów Mozilla wprowadziła trzy urządzenia na 14 rynkach. Partnerami firmy zostali producenci sprzętu, tacy jak ZTE, Alcatel i LG oraz operatorzy, jak: Telefónica, Deutsche Telekom, Telenor i Telecom Italia Mobile.


Mozilla cały czas pracuje, aby Firefox był jeszcze szybszy, bezpieczniejszy i łatwiejszy w dostosowaniu, wprowadzając technologie rozwijające sieć jako platformę. Według benchmarku Octane JavaScript najnowsza wersja Firefoksa jest teraz o 88% szybsza. Otworzono sieć jako platformę do tworzenia zaawansowanych gier, rozwijając wysoce zoptymalizowaną wersję JavaScriptu – asm.js, dzięki której sieciowe gry i aplikacje działają do sześciu razy szybciej. Ponadto we współpracy z Epic Games przeportowano do sieci silnik Unreal Engine 3. Ostatnio studio Trendy Entertainment wprowadziło Monster Madness, pierwszą komercyjną grę 3D bazującą na asm.js. Niezwykle nas cieszy dodanie do Firefoksa na Androida WebRTC – technologii umożliwiającej nawiązywanie połączeń wideo i współdzielenie plików między przeglądarkami. Ponadto użytkownikom Firefoksa oferuje wiele sposobów na dostosowanie przeglądarki do ich potrzeb.

Firefox na Androida jest szybki. Przeglądarka została pobrana ponad 50 milionów razy, a oceny użytkowników mocno podskoczyły i utrzymują się na poziomie 4,5 gwiazdki. W mijającym roku ogłoszono, że Firefox na Androida jest preinstalowany na tabletach Kobo Arc i smartfonach Gigabyte GSmart.

Mozilla jest organizacją, w której centrum są ludzie, i ważne jest dla Firmy, aby każda osoba w dowolnym miejscu na świecie mogła korzystać z Firefoksa w wybrany przez siebie sposób. Zespół Mozilli odpowiedzialny za wsparcie użytkowników przez cały rok ciężko pracował, gromadząc i analizując informacje o doświadczeniach użytkowników produktów. Zespół pomógł ponad 150 milionom użytkowników Firefoksa.

W tym roku Mozilla została uhonorowana przez Instytut Ponemon tytułem Najbardziej zaufanej firmy z branży internetowej. W październiku zaprezentowaliśmy Lightbeam, narzędzie, za pomocą którego użytkownicy mogą zwizualizować śledzenie w Internecie. Od tego czasu dodatek został pobrany niemalże milion razy. W reakcji na kontrowersje wokół szpiegowania przez NSA, Mozilla rozpoczęła kampanię StopWatching.Us, której celem jest udostępnienie informacji odnośnie skali monitoringu naszych danych i aktywności online. 588 351 osób podpisało petycję na stronie StopWatching.Us.

W 2013 roku odbyło się trzecie spotkanie Mozilla Summit, które zgromadziło w trzech miastach 2 800 Mozillian z 90 krajów na trzy dni wspólnej pracy i zabawy. Program Mozilla Reps zebrał ponad 370 oficjalnych Reprezentantów Mozilli, którzy promują idee Mozilli i Firefoksa w swoich społecznościach. Sformalizowano program Ambasadorów na Kampusie i możemy się teraz pochwalić niemalże 8 000 Ambasadorów Firefoksa wśród studentów. Społeczność Mozillian składa się z członków z aż 109 krajów.

źródło: Mozilla

Kan

Autor |2013-12-18T08:38:21+01:0018 grudnia 2013 08:38|Kategorie: Gry, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Bita-po 22 stycznia 2014 w 23:43 - Odpowiedz

    Osobiście ma jakiś tam sentyment do Mozilli, ale chyba poczekam na innego producenta z tym systemem, bo koncepcja mi się podoba.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile