Jesteś tutaj:-, Rynek, Sprzęt-Intel przedstawia nadchodzące LTE i wiodące produkty 14-nm

Intel przedstawia nadchodzące LTE i wiodące produkty 14-nm

Od centrów danych po ultramobilne urządzenia, takie jak tablety, smartfony i „wearables” (urządzenia elektroniczne, które nosimy na sobie, jak ubrania lub akcesoria), wszystkie segmenty technologii stale się zmieniają” – powiedział nowy CEO Intela, Brian Krzanich, podczas sesji otwierającej tegoroczne Intel Developer Forum. Nakreślił on również wizję przyszłości według Intela i to, jak firma pracuje nad rozwiązaniami przeznaczonymi dla różnych, dynamicznie zmieniających się segmentów, jak choćby urządzenia ultramobilne. To dla nich przeznaczona jest nowa rodzina produktów energooszczędnych.

Według Krzanicha Intel nie zamierza rezygnować z żadnego segmentu rynku. „Innowacje i zmiany w branży następują dziś znacznie szybciej niż kiedykolwiek w przeszłości, a Intel tylko na tym korzysta. Jesteśmy liderem w zakresie technologii produkcji i mamy świetne narzędzia, dzięki którym możemy systematycznie zwiększać energooszczędność naszych produktów. Planujemy kształtować rozwój i wyznaczać trendy dla całej branży IT.”

Tegoroczna edycja IDF jest pierwszym tego typu wydarzeniem z udziałem Krzanicha oraz Renee James, nowego prezesa Intela, którzy objęli swoje stanowiska w maju br.

Podczas swojej prezentacji James nakreśliła wizję nowej ery, w której każde urządzenie i każda rzecz dookoła nas wykorzystuje inteligentne technologie. Dlatego sprzęt musi być coraz mniejszy, szybszy, bardziej uniwersalny i produkowany w większej ilości egzemplarzy.

Technologia półprzewodnikowa będzie w dalszym ciągu umożliwiać rozwiązywanie problemów i wykorzystywanie szans, zmieniając nasze życie, dbając o zdrowie i ułatwiając funkcjonowanie miast”, twierdzi James. „Intel odgrywał kluczowe role podczas wszystkich ostatnich przełomów technologicznych i utrzyma ten stan rzeczy, umożliwiając przełomowe odkrycia w przyszłości”.

Przyspieszenie rozwoju sektora urządzeń ultramobilnych

Brian Krzanich ujawnił, że w tym tygodniu Intel wprowadzi „Bay Trail” – pierwszy 22-nanometrowy układ SoC Intela dla urządzeń mobilnych. „Bay Trail” opiera się na nowej, energooszczędnej i wydajnej mikroarchitekturze Silvermont. Będzie to podstawa innowacyjnych urządzeń na platformach Android i Windows, głównie tabletów i urządzeń 2 w 1.

Według Krzanicha segment ultramobilny (czyli smartfony, tablety, urządzenia 2 w 1 – łączące mobilność tabletu z wydajnością i wygodą użytkowania komputera – oraz pozostałe urządzenia, wykraczające poza tradycyjne formy komputerów przenośnych) jest znacznie bardziej dynamiczny, niż mogłoby się wydawać. „Smartfony i tablety to nie wszystko. Następne stadium rozwoju nie jest jeszcze w pełni określone. Urządzenia „wearable”, zaawansowane czujniki i robotyka to tylko kilka z jej początkowych zastosowań.”

By zademonstrować, jak Intel wykorzystuje swój potencjał technologiczny, by dostarczać urządzenia o coraz niższym zapotrzebowaniu na energię, Krzanich zaprezentował rodzinę procesorów Intel Quark. Dzięki tym nowym, energooszczędnym produktom, Intel zwiększy swoją obecność w szybko rozwijających się sektorach, takich jak Internet rzeczy czy „wearables”. Przeznaczono je do zastosowania w urządzeniach, w których niskie zapotrzebowanie na energię oraz niewielkie rozmiary są istotniejsze od wydajności.

Komputery i urządzenia mobilne stają się coraz bardziej „osobiste”, a „wearables” stanowią prawdziwe wyzwanie dla producentów sprzętu. Krzanich wspomniał o opasce na rękę i inteligentnym identyfikatorze, jako przykładach urządzeń, które będą mogły być napędzane nowymi układami. Producenci otrzymają specyfikację techniczną układów jeszcze w tym roku, by na jej podstawie rozpocząć prace nad urządzeniami.

Odnosząc się do szybkiej transmisji danych 4G, Krzanich przedstawił nowe rozwiązania LTE Intela, które umożliwią zwiększenie obecności firmy na rynku smartfonów. Obecnie Intel wprowadza nowy chip IntelŸ XMM™ 7160, będący jednym z najmniejszych i najbardziej energooszczędnych na świecie rozwiązań do ogólnoświatowego odbioru LTE.

Udowadniając, że pod nowym zarządem prace badawcze-rozwojowe w Intelu nabrały tempa, Krzanich ujawnił, że następna generacja produktów LTE – modem Intel XMM 7260, jest już opracowywana. Jej premiera zapowiadana jest na rok 2014, a urządzenie będzie mieć m.in. funkcję agregowania operatorów, idealnie wkomponowującą się w przyszły rozwój sieci 4G. Krzanich własnoręcznie zaprezentował tę funkcję na prototypowym urządzeniu, poprzez dwukrotne zwiększenie przepustowości podczas swojej prezentacji. Zademonstrował również platformę dla smartfonów – rozwiązanie LTE XMM 7160 oraz układ SoC Atom nowej generacji o nazwie kodowej „Merrifield” dla smartfonów i tabletów, które wejdą na rynek w roku 2014. Układy „Merrifield”, oparte na mikroarchitekturze Silvermont, przyniosą większą wydajność, energooszczędność i dłuższy czas pracy na baterii w porównaniu do dostępnych obecnie produktów Intela.

By zademonstrować ciągły postęp w pracach nad komputerem przyszłości, Krzanich pokazał układ wykonany w 14-nanometrowej architekturze „Broadwell”. Produkcja procesorów wykonanych w tej technologii rozpocznie się już w tym roku i będą to flagowe 14-nanometrowe jednostki Intela. Zapewnią one tabletom, urządzeniom 2 w 1, Ultrabookom i innym rodzajom komputerów większą moc, energooszczędność i dłuższy czas pracy na baterii.

Mówiąc, że Intel wykorzysta całą swoją wiedzę i zasoby do produkcji serii Atom, Brian Krzanich potwierdził, że Intel chce wprowadzić na rynek procesory Atom oraz inne układy oparte na nowej mikroarchitekturze „Airmont” z 14-nm procesem technologicznym w przyszłym roku. Konkretne daty będą się różnić, w zależności od kategorii produktowej.

Jako jedyna firma oferująca tranzystory 3-D Tri-gate i jedyny producent półprzewodników z 22-nm procesem technologicznym, Intel wyprzedza konkurencję o 3 lata. Z nadchodzącym procesem 14-nm (już drugim z tranzystorami 3-D Tri-gate) ta przewaga tylko się powiększy. To właśnie zaawansowane tranzystory pozwalają zwiększyć wydajność i energooszczędność, tak, aby spełniały one zapotrzebowanie rozmaitych rynków: od urządzeń ultramobilnych, po serwery.

Produkty i rozwiązania Intela dla centrów danych, generujące ponad 10 miliardów dolarów zysku rocznie, pozwalają firmom odpowiadać na stale rosnące zapotrzebowanie na usługi chmurowe i na zarządzanie danymi generowanymi przez miliardy użytkowników i urządzeń na całym świecie. Celem Intela jest zaprojektowanie centrum danych na nowo, stworzenie wspólnych fundamentów dla centrów danych i dostawców chmury. Od serwerów, przez sieci i przechowywanie danych, aż po bezpieczeństwo.

Najnowsza rodzina procesorów Intel Xeon dla centrów danych zostanie oficjalnie zaprezentowana w najbliższych dniach. Z kolei w ubiegłym tygodniu portfolio Intela wzbogaciło się o drugą generację 64-bitowych procesorów SoC Intel Atom C2000 dla microservers, przechowywania danych (nazwa kodowa „Avoton”) i platform sieciowych (nazwa kodowa „Rangeley”).

Komputery rozwiązują problemy świata

Renee James w swoim przemówieniu zwróciła szczególną uwagę na inteligentne miasta i spersonalizowaną opiekę zdrowotną, jako przykłady potencjalnych miejsc wdrożenia nowych technologii, gdzie teoria wcielona w życie będzie mieć na nie znaczący wpływ.

James dodała, że według szacunków do roku 2050 70% populacji świata będzie żyć w megamiastach. Odkrycia w dziedzinie półprzewodników zrewolucjonizują procesy zarządzania danymi oraz komunikacji między urządzeniami w inteligentnych miastach. Intel współpracuje z władzami Dublina oraz Londynu nad budową pierwszego rozwiązania, które odmieni całkowicie zarządzanie miastami, dając mieszkańcom lepsze warunki życia i wyższą jakość usług komunalnych, przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Danie mocy obliczeniowej miliardom inteligentnych obiektów to jedno”, kontynuuje James, „Ale to, co my robimy, jest o wiele trudniejsze: zamieniamy moc obliczeniową i dane na praktyczną wiedzę. Dotychczas widzieliśmy zaledwie ułamek tego, jak technologie Intela mogą ulepszać świat, zastosowane w służbie zdrowia, edukacji i rozwiązaniach ekologicznych.”

James podkreśliła również, że prace Intela nad superkomputerami mogą zmienić oblicze służby zdrowia – fundamentalnego sektora światowej gospodarki. Z Knight Cancer Institute z Oregon Health and Science University Intel współpracuje nad projektem, którego celem jest zmniejszenie kosztu oraz ilości czasu potrzebnego na analizę profilu genetycznego człowieka, a także stworzenie wielowymiarowej mapy DNA z opcją przeszukiwania. „Po raz pierwszy w historii współczesnej medycyny technologiczne aspekty służby zdrowia są tak samo ważne, jak te biologiczne. Im więcej mocy obliczeniowej możemy zaoferować za rozsądną cenę, tym więcej żyć można ocalić.”, twierdzi James.

źródło: Intel

Kan

Autor |2013-09-11T07:33:55+02:0011 września 2013 07:33|Kategorie: Newsy, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile