Jesteś tutaj:-, Rynek-BlueCash: już ponad 345 tys. przelewów ekspresowych

BlueCash: już ponad 345 tys. przelewów ekspresowych

W tym roku, za pośrednictwem systemu płatności BlueCash, banki zrealizowały ponad 345 tysięcy transakcji rozliczeniowych. W maju, klienci banków korzystających
z systemu płatności BlueCash, zlecili blisko 75 tysięcy przelewów ekspresowych – o ponad 20% więcej niż w styczniu br. Sopocka spółka Blue Media, operator systemu szacuje, że do końca br. za pośrednictwem systemu płatności BlueCash, zostanie zrealizowanych co najmniej milion przelewów ekspresowych.

System płatności BlueCash został opracowany przez sopocką spółkę Blue Media i działa
w oparciu o pierwszą w Polsce zgodę Prezesa NBP na prowadzenie systemu szybkich przelewów. Pozwala on na zlecanie transakcji do ponad 20 banków z poziomu systemu bankowości elektronicznej.

3,4 mln płatności, 75 tysięcy przelewów miesięcznie

W tym roku, w okresie od końca stycznia do 31 maja, za pośrednictwem BlueCash, zrealizowano już ponad 345 tyś. przelewów ekspresowych. Ich liczba systematycznie rośnie. W styczniu br., po uruchomieniu systemu płatności BlueCash w pierwszych bankach, klienci wykonali 61 tysięcy przelewów ekspresowych, a w kwietniu i maju już po blisko 75 tysięcy.

Blue Media, operator systemu szacuje, że do końca tego roku klienci banków zrealizują za pośrednictwem systemu płatności BlueCash co najmniej 1 mln przelewów ekspresowych.

Blue Media wprowadza darmowe przelewy ekspresowe na telefon

Przelewy ekspresowe to dla banków możliwość generowania dodatkowych przychodów a dla klientów wygodne rozwiązanie umożliwiające przekazywanie środków pomiędzy kontami w różnych bankach, w czasie liczonym w sekundach. Z tego powodu przelewów ekspresowych będzie realizowanych coraz więcej – tłumaczy Sebastian Ptak, Dyrektor Zarządzający Blue Media. – BlueCash to nie tylko system przelewów ekspresowych, ale fundament, na którym banki mogą budować nowe usługi. Jedną z nich może być np. konsolidacja e-faktur wystawionych przez różnych dostawców usług w kanale bankowym. W połączeniu z możliwością realizacji błyskawicznej płatności za rachunki, taka usługa może pomóc bankom przyciągnąć nowych klientów i w konsekwencji zwiększyć przychody z przelewów – dodaje Sebastian Ptak.

Do tej pory, za pośrednictwem systemów informatycznych, będących fundamentem BlueCash, przetworzono blisko 3,4 mln płatności natychmiastowych, ponad 94% w czasie krótszym niż 40 sekund.

15 banków do końca roku

System płatności BlueCash został wdrożony w styczniu br. w 4 bankach: Alior Sync, mBanku, MultiBanku oraz Podkarpackim Banku Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. W maju do grona banków korzystających z usługi dołączył BRE Bank. Blue Media planuje do końca tego roku wdrożenie systemu przelewów ekspresowych BlueCash w kolejnych 10 bankach.

źródło: Blue Media

KanAutor |2013-06-11T13:52:14+02:0011 czerwca 2013 13:52|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Kris 11 czerwca 2013 w 13:03 - Odpowiedz

    Wielkie halo. W UK wykonuje się około 6 milionów dziennie. Tu jest to standard i nie ma innej opcji na przelew.

    • Adam 11 czerwca 2013 w 18:07 - Odpowiedz

      Tak, ale UK jest w Europie wyjątkiem. My wyprzedzamy pod względem szybkości przelewów kraje UE.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.