Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Zdrowie-MaxCom w 2011r sprzedał ok. 100 tys. telefonów komórkowych dla seniorów

MaxCom w 2011r sprzedał ok. 100 tys. telefonów komórkowych dla seniorów

MaxCom, producent telefonów dla seniorów, w czerwcu wybiera się na rynek NewConnect.

Plany spółki są ambitne Spółka zaoferuje telefony komórkowe z oprogramowaniem medycznym oraz oprogramowanie medyczne do smartfonów, a także przyrządy do mierzenia ciśnienia, poziomu glukozy, natlenienia krwi, wagi ciała czy wykonania EGK. Przyrządy będą podłączane do telefonu, a odczyty będą mogły być przesyłane w formie cyfrowej na platformę, do której dostęp może uzyskać np. lekarz lub rodzina. Wyniki pomiarów mogą być analizowane przez telecentrum, które wychwyci ewentualne nieprawidłowości i może zorganizować konsultacje lekarskie.

Firma planuję również wejść w startującą na świecie branżę telemedycyny. Polska ma być od III kwartału obszarem testów usług telemedycznych i dedykowanych im telefonów z przystawkami. Od IV kwartału będzie już możliwe zaoferowanie podobnych usług za granicą, m.in. w Czechach czy w Wielkiej Brytanii.

Spółka ocenia, że przychody z usług telemedycyny mogą w ciągu czterech lat przewyższyć przychody z dotychczasowej działalności. W 2011 roku MaxCom sprzedał blisko 100 tys. sztuk telefonów komórkowych dla seniorów. Spółka liczy, że w 2015 roku sprzeda blisko 500 tys. sztuk. Udział sprzedaży telefonów komórkowych w strukturze przychodów spółki stanowi obecnie ok. 55 proc.

W 2011 roku spółce udało się wypracować przychody na poziomie 16,9 mln zł, zysk EBITDA wyniósł 1,98 mln zł, a zysk netto – 807 tys. zł. W 2012 r. prezes zapowiada możliwość osiągnięcia 30 mln zł przychodów, 3,2 mln zł zysku EBITDA oraz ponad 2,2 mln zł zysku netto. Jak widać, jest to wyraźnie wzrostowy trend, który według ostrożnych szacunków ma zaowocować przychodami 50-60 mln zł w 2015 roku. Rentowność EBITDA ma, również według ostrożnych szacunków, oscylować wokół 15 proc.

źródło: MaxComu

Kan

warto przeczytać:
Osobisty pielęgniarz w telefonie komórkowymAutor |2012-05-10T15:55:42+01:0010 maja 2012 15:55|Kategorie: Dla seniora, Newsy, Rynek, Zdrowie|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. jurny 21 maja 2012 w 06:17 - Odpowiedz

    [quote]Aplikacja na telefony MaxcomMaxCom, producent telefonów dla seniorów, w czerwcu wybiera się na rynek NewConnect. Plany spółki są ambitne Spółka zaoferuje telefony komórkowe z oprogramowaniem medycznym oraz oprogramowanie medyczne do smartfonów. [/quote]
    sporo, tylko jakim cudem??

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.