Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Rynek-NFI Midas skupia się na rozbudowie sieci telekomunikacyjnej

NFI Midas skupia się na rozbudowie sieci telekomunikacyjnej

Notowany na warszawskiej giełdzie fundusz zakończył proces rozliczenia umowy zakupu Aero2 oraz dokonał przedterminowego wykupu bonów dłużnych będących w posiadaniu Alior Banku. W pierwszym kwartale 2012 r. NFI Midas pozyskał z emisji akcji serii D ok. 825 mln zł.

Rozliczenie transakcji przejęcia 100 proc. udziałów w spółce Conpidon Limited, która jest właścicielem Aero 2 było głównym celem ostatniej emisji akcji NFI Midas. Dzięki środkom pozyskanym od akcjonariuszy Fundusz ostatecznie zapłacił całość ceny za Aero2. Dodatkowo, poprzez spłatę zadłużenia w stosunku do Alior Banku, spółka zrealizowała również drugi cel emisyjny. 26 kwietnia 2012 roku dokonano wcześniejszego wykupu bonów o wartości nominalnej 71,5 mln zł. Większość środków pozyskanych wcześniej z emisji wykupionych bonów dłużnych stanowiło tymczasowe finansowanie rozbudowy sieci telekomunikacyjnej.

Zrealizowaliśmy większość celów na jakie zebraliśmy środki finansowe w drodze emisji akcji serii D. Po przejęciu Aero2 oraz przedterminowym wykupieniu bonów od Alior Banku obecnie skupiamy się na rozbudowie sieci telekomunikacyjnej. ” – mówi Maciej Kotlicki, Członek Zarządu NFI Midas.

Obecnie Grupa NFI Midas dynamicznie realizuje program rozbudowy ogólnopolskiej sieci ultraszybkiego mobilnego Internetu w technologii LTE/HSPA+. Fundusz 26 kwietnia 2012 roku udzielił spółce zależnej – Aero2 pożyczki w kwocie 20 mln zł, celem sfinansowania przez spółkę zależną kolejnych inwestycji związanych z rozbudową sieci telekomunikacyjnej.

Aero2 wraz z operatorem sieci Plus dzięki wzajemnemu korzystaniu z posiadanej przez siebie infrastruktury telekomunikacyjnej przyśpiesza tempo pokrycia powierzchni kraju usługami przesyłu danych w technologii LTE/HSPA+.

Grupa Midas na bazie technologii HSPA+/LTE oraz w oparciu o posiadane przez spółki zależne Grupy częstotliwości radiowe, jako jedyna w kraju, świadczy hurtowy dostęp do ultraszybkiego mobilnego Internetu w technologii najnowszej generacji. Obecnie klientami Grupy są Cyfrowy Polsat oraz sieć komórkowa Plus.

Obecna na GPW od 1997 r. Spółka NFI Midas tworzy polską grupę telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. W skład Grupy Kapitałowej NFI Midas wchodzą m.in. spółki CenterNet, Mobyland oraz przejęta w grudniu 2011 roku spółka Aero 2. Głównym obszarem aktywności Grupy jest budowa ogólnopolskiej sieci telekomunikacyjnej, w technologiach HSPA+ oraz LTE, dzięki której Grupa może realizować hurtową sprzedaż usług dostępu do Internetu do operatorów detalicznych posiadających duże bazy klientów.

źródło: NFI Midas

Kan

Warto przeczytać:
Bezpłatny Internet HSPA+ 900 MHz jest dostępny dla Polaków do 2014 r.
Aero2: zestawienie zgodnych modemów
Karty SIM z bezpłatnym dostępęm do Internetu w 3 salonach Sferii
Duże zainteresowanie na bezpłatny Internet od Aero2
Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu w Aero 2 już działa

Autor |2012-04-27T09:10:22+02:0027 kwietnia 2012 09:10|Kategorie: Finanse, Internet mobilny, Newsy, Rynek|Tagi: , |4 komentarze

4 komentarze

 1. jakubd 27 kwietnia 2012 w 09:41 - Odpowiedz

  Oczywiście zawsze przy okazji wspominania Aero2 warto przypomnieć, że jest to jedyna na świecie sieć komórkowa, która udostępniła faktycznie działający bezpłatny dostęp do Internetu dla każdego przebywającego na terenie Polski.

 2. Jola 27 kwietnia 2012 w 09:51 - Odpowiedz

  Jak wybudzić telefon z głębokiego uśpienia? Jak odblokować?

 3. Petro 27 kwietnia 2012 w 13:43 - Odpowiedz

  Mam propozycję dla Pana Andrzeja. Czy mógłby Pan wspomnieć o darmowym internecie oferowanym przez Areo2. Dzisiaj przeczytałem o tym w necie. I tak się zastanawiam, czy nie warto by o tym wspomnieć. A może już taka informacja kiedyś była podana? Bo ten darmowy internet funkcjonuje już rok. Pozdrawiam

  • Kan 27 kwietnia 2012 w 13:52 - Odpowiedz

   Bardzo często o tym pisałem, ale jezeli jest taka potrzeba to mogę dać linki do odpowiednich newsów. Andrzej

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile