Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Comarch został członkiem Next Generation Mobile Networks Alliance

Comarch został członkiem Next Generation Mobile Networks Alliance

Comarch, globalny dostawca produktów i usług IT dla telekomunikacji, ogłosił, że został partnerem organizacji Next Generation Mobile Networks Alliance (NGMN), która jest globalną inicjatywą wiodących międzynarodowych operatorów komórkowych mającą na celu wprowadzanie innowacji w zakresie mobilnych sieci szerokopasmowych.

Obecnie operatorzy telekomunikacyjni borykają się z wyzwaniem zarządzania różnorodnymi usługami i infrastrukturami sieciowymi, poczynając od środowisk sieciowych telefonii mobilnej i stacjonarnej, po sieci konwergentne oraz usługi dostarczane do wielu regionów geograficznych. Zjawiska te mają ogromny wpływ na operacje sieciowe – NGMN odpowiada na to wyzwanie projektem „Next Generation Converged Operations Requirements” (NGCOR). Głównym założeniem projektu jest uproszczenie zarządzania siecią i obniżenie jego kosztów, poprzez standaryzację interfejsów pomiędzy infrastrukturą telekomunikacyjną a systemami OSS. Projekt NGCOR ma na celu zwiększenie elastyczności procesu dostarczania nowych usług i skrócenie go w czasie, poprzez ustandaryzowanie zarządzania konwergentną siecią komórkową i tradycyjną.

Projekt ten będzie pierwszym, w który zaangażuje się Comarch po wstąpieniu do NGMN. Comarch będzie wspierał organizację w definiowaniu wymagań dla takich obszarów, jak: planowanie i optymalizacja sieci, zarządzania zasobami sieciowymi (Inventory) i konfiguracją sieci, jak również zapewnienie jakości usług (Service Assurance).

źródło: Comarch

KanAutor |2012-03-09T07:01:28+02:009 marca 2012 07:01|Kategorie: Internet stacjonarny, Newsy, Rynek|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.