Jesteś tutaj:-, Rynek-Google dołącza do protestu przeciwko SOPA i PIPA(wideo)

Google dołącza do protestu przeciwko SOPA i PIPA(wideo)

SOPA, czyli Stop Online Piracy Act i PIPA, czyli Protect IP Act są próbami zatrzymania piractwa internetowego w stanach zjednoczonych poprzez m.in. nadanie uprawnień do blokowania domen podejrzanym stronom. Czy w ten sposób internet będzie jeszcze wolny?

Google dołącza do Wikipedii, Reddit i wielu innych firm w jutrzejszej akcji wyłączenia swoich stron, będzie to protest przeciwko próbie wprowadzenia ograniczeń, które nakładają na internet SOPA i PIPA.

Choć Google zapowiedział, że nie wyłączy swoich stron ale umieści informację na stronie głównej wyszukiwarki.
Przedstawiciel Google powiedział:
„Jutro dołączymy do wielu innych firm aby naświetlić tą sprawę(SOPA, PIPA) na stronie startowej w stanach zjednoczonych”

Informacja, która zostanie umieszczona brzmi:
„Jak wiele innych firm, przedsiębiorców i użytkowników sprzeciwiamy się wprowadzeniu tych ograniczeń, ponieważ są inne inteligentne sposoby na odłączenie zagranicznych pirackich stron bez potrzeby cenzorowania internetu”.

Chociaż USA jest daleko to w Polsce mamy równie „ciekawy” projekt zwany ACTA, o którym nic nie słychać, a powinno być o nim głośno!

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) to międzynarodowe porozumienie dotyczące walki z piractwem i podróbkami towarów.
Jakie korzyści ma przynieść ACTA?
Według twórców porozumienia ma ona utrudnić wprowadzanie na rynek fałszywych towarów, jak również ograniczyć piractwo w środowisku cyfrowym. Twórcy ACTA zakładają, że surowsze prawo z pewnością wyeliminuje te zjawiska i sprawi, że gospodarka stanie na nogi.

Jednak zgodnie z założeniami może dawać za duże uprawnienia i narażać na odpowiedzialność podmioty niewinne, może również otwierać drogę do naruszeń prywatności i podstawowych praw w imię walki z piractwem.

źródło: bgr.com, di.com.pl

Pozdrawiam
JarKen 2012

Autor |2012-01-17T23:58:06+01:0017 stycznia 2012 23:58|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , , |7 komentarzy

7 komentarzy

 1. Rudolsik 17 stycznia 2012 w 23:38 - Odpowiedz

  W Polsce już są pierwsze protesty. Nawet małe serwisy wrzucają banerki: http://www.salsowisko.pl/

 2. klejzy 17 stycznia 2012 w 23:43 - Odpowiedz

  Dodam również że nokia jako jedyna ma pożądny GPS 3D oczywiscie za darmo. Opracowany został przy współpracy z firmą Navteq i oferuje głosowe prowadzenie z ciagłymi aktualizacjami zmianami w mapach w wielu krajach.
  PS: podkreslam słowo pożadny a także darmowy bo nawigacji jest dużo lecz żadna nie dorównuje, podziekował. Nokia to Nokia nie goni jak reszta ale tworzy

 3. ChuckyCiechanow 17 stycznia 2012 w 23:55 - Odpowiedz

  Niech zrobią podobną akcje unas to się może opamiętają z cenzura… Każde zaczepieczenie jest do złamania więc wyrzucac kupę kasy na cenzurę a ktoś mądry obejdzie to w ,,pięć minut”. Czemu cenzurować cały internet a nie konkretny portal/firmę. Dla czego mają tracić Ci co nie są temu wini ?

 4. NWO 18 stycznia 2012 w 01:03 - Odpowiedz

  Jak to po co? Internet to ostatnie wolne medium i najbardziej niewygodne. I tak zamykają strony, ale dzię ki „nowościom” zrobią to w 5 minut. Proste i skuteczne. A stronkę zawsze można podrasować tak jak podrzucają dowody czy narkotyki.

 5. Adam 18 stycznia 2012 w 07:53 - Odpowiedz

  Mieszkam w USA rok i widze, ze tak jest w rzeczywistosci. AT&T blokuje mi dostep do stron torrenty.org oraz od niedawna tez nie moge wejsc na iitv.info. Wchodzac na te strony z Verizon nie ma problemu, strony laduja sie blyskawicznie a w AT&T wychodzi komunikat ze nie mozna zaladowac strony:( to nie jest wolny internet!

 6. Abonent 18 stycznia 2012 w 08:29 - Odpowiedz

  Tchórzliwe, chciwe cwaniaki, może niech się wezmą np. za Chiny? Ale nie, bo by kopa dostali, wiadomo że chodzi tylko o kasiorę, dla nich najwygodniej by było tak jak dawniej, dostępny np. tylko trailer z najlepszymi momentami w filmie (utworze) a reszta gniot, tak samo z płytami cd, świetna jedna piosenka promująca płytę np. w radiu, a reszta chłam, byle kasiorę zarobić.

 7. NICKA 21 stycznia 2012 w 20:42 - Odpowiedz

  rany ja ja chciałabym coś zrobić przeciw tym złodziejom i szmatom sopa i pipa, mam nadzieję, że nastąpi bunt! WALCZMY O SWOJĄ WOLNOŚĆ INTERNETU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile