Jesteś tutaj:-, Rynek-Lewiatan apeluje o korzystanie z elektronicznych faktur

Lewiatan apeluje o korzystanie z elektronicznych faktur

PKPP Lewiatan apeluje do wszystkich przedsiębiorców, by zachęcali swoich klientów i partnerów biznesowych do korzystania z elektronicznych faktur.

Każda osoba w naszym kraju otrzymuje w ciągu miesiąca co najmniej kilka papierowych faktur – za gaz, prąd, telewizję kablową, telefon komórkowy i stacjonarny, itd., które można dosyć łatwo zgubić lub o których można zapomnieć, odłożywszy gdzieś na bok. Czasami faktury otrzymujemy tak późno, że ledwie zdążymy zapłacić na czas. Później, np. przy dokonywaniu płatności przez Internet, co czyni wielu klientów, szereg pozycji z papierowych faktur trzeba ręcznie wpisywać do systemu bankowego zamiast te dane po prostu skopiować. Tymczasem w wielu krajach Europy Zachodniej, jak np. w Holandii od wielu lat ponad 90 proc. klientów otrzymuje faktury w wersji elektronicznej. Wskaźnik ten jest w Polsce znacznie niższy, mimo, że elektroniczna faktura jest wygodnym i nowoczesnym dokumentem.

Zamieniając papierowe faktury na elektroniczne zyskamy pewność, że dotrą one na czas. Pozbędziemy się też nadmiaru papieru i zadbamy o środowisko naturalne.

źródło: Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Kan

Autor |2011-09-19T11:34:20+02:0019 września 2011 11:34|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. SkaySray 19 września 2011 w 10:49 - Odpowiedz

  O ile pamiętam stan prawny e-faktury nadal jest nieustalony i wzbudza wątpliwości.

 2. TomekO 19 września 2011 w 11:53 - Odpowiedz

  Ja chetnie wezme efakture za gaz i prad bo takie mi zostaly. Tylko te przedsiebiorstwa nie proponuja.

 3. Lucek 19 września 2011 w 13:12 - Odpowiedz

  Jest na rynku usługa nazywająca się Bilix . Jest to przesyłanie gotowej wypełnionej faktury na wskazany internetowy rachunek bankowy- . Wystarczy jedno kliknięcie , aby z naszego konta taka faktura została opłacona . Tylko co z tego ; dosłownie tylko KILKA firm jest zainteresowanych takim sposobem przesyłania faktur . Również niewiele banków proponuję taką usługę . Tak więc apel Lewiatana skierowany jest nie tam gdzie potrzeba .

 4. doscpapierowych 30 września 2011 w 11:56 - Odpowiedz

  Wysyłka papierowych rachunków pociąga za sobą wiele negatywnych konsekwencji i niebezpieczeństw dla nas – odbiorców. Listy dochodzą z opóźnieniem, a Ty ponosisz konsekwencje tej sytuacji. Zdarza się też, że nie docierają nigdy. Papierową fakturę łatwo zapodziać lub zgubić, co nie rzadko skutkuje karą za spóźnienie lub nawet wyłączeniem usługi. Poza tym, przy odrobinie wysiłku włożonego w otwarcie skrzynki pocztowej każdy może dowiedzieć się np., kiedy i do kogo dzwonisz. Na dodatek trudno nad wszystkim zapanować i kontrolować koszty związane z opłacaniem rachunków. A na koniec pozostaje jeszcze aspekt ekologiczny – ile drzew można by zaoszczędzić, gdyby te tony rachunków przesyłane obecnie papierem zamienić na elektroniczną formę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie na stronie akcji Dość papierowych rachunków. Chcę płacić bezpiecznie!

 5. madzia 30 września 2011 w 11:57 - Odpowiedz

  jak wsadzic spowrotem do widgetu to co wyciagnelam na tlo

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile