Jesteś tutaj:-, Rynek-Najpopularniejsze wiadomości tygodnia

Najpopularniejsze wiadomości tygodnia

logo Telix.pl

W tym tygodniu wszystkie technologiczne serwisy na całym świecie żyły największymi targami telekomunikacyjnymi w Europie- MWC 2010. Specjalnie dla naszych czytelników przedstawiliśmy artykuł „To co najciekawsze na MWC 2010”. W związku z tym, w podsumowaniu skupimy się na branży rodzimej.

logo orange

PTC Centertel, operator sieci Orange wprowadził w tym tygodniu ofertę telefonu domowego- Orange Strefa, która wykorzystuje technologię GSM. Dostępny jest abonament w wysokości 20 zł przy umowie bezterminowej, 24, 36 miesięcznej. W tej kwocie klienci otrzymują 60 minut do wykorzystania na połączenia stacjonarne. Z usługi można skorzystać w strefie domowej, czyli w promieniu 500 metrów od miejsca aktywacji. Oferta, patrząc na wysokość abonamentu, jest jedną z najtańszych na rynku telefonii domowej niepotrzebującej instalacji gniazdek, kabli.

Użytkownicy Orange Pop otrzymali możliwość skorzystania z nowego pakietu 40 minut wymiennych na wiadomości SMS w ramach usługi „Nakręcone Minuty”. Pakiet może zostać wykorzystany w wybrany dzień tygodnia do godziny 23:59, jego cena to 4 zł.

Pomarańczowy operator wprowadził ponadto nowe plany taryfowe w Orange dla Firm. Konsumenci otrzymują możliwość wyboru jednego z 8 planów abonamentowych, włączając w to trzy plany MIX oraz trzy plany z dostępem do internetu. W nowych planach abonament rozliczany jest kwotowo, dzięki temu użytkownicy mają możliwość wykorzystywania go wymiennie na wiadomości SMS, MMS, połączenia głosowe, czy też rozmowy wideo. Szczegóły dotyczące oferty możecie znaleźć w rozwinięciu wiadomości. Ocenę nowych planów pozostawiam Wam, drodzy czytelnicy.

logo era

Sieć telefonii komórkowej Era nie pozostała dłużna Orange i przedstawiła promocję „Taryfy Nowa Firma” w Era Biznes. Oferta stworzona została z myślą o małych firmach, oferując stawki za połączenie w Erze od 1gr netto.

Dodatkowo Era wprowadziła nowe modele telefonów oraz obniżyła ich ceny w ofercie promocyjnej Tak Tak Fon Era Mix. Już za 1 zł klienci mogą kupić telefon LG Cookie, Nokia 5130, LG GD 330, czy chociażby Alcatel OT-800.

Od jutra, tj. 22 lutego przy podpisaniu umowy 36 miesięcznej na szerokopasmowy internet bluecoonect klienci otrzymają dodatkowo telefon stacjonarny z ofertą Nowa Era Domowa w cenie 1 zł, przy abonamencie wynoszącym również 1 zł. Osobiście, nikomu nie polecam tak długiej umowy abonenckiej.

logo play

Play, jeden z najmłodszych graczy na rynku, rozpoczął promocję związaną z usługą e-faktury. Wszyscy abonenci, którzy zdecydują się na elektroniczną formę faktury otrzymają pakiet 30 minut do Play i na stacjonarne, użytkownicy Play Online dostaną w zamian pakiet 500 MB. Oba pakiety ważne są przez pierwsze 6 miesięcy.

Od 15 lutego dostępna jest nowa wersja serwisu internetowego Play24. Dla mnie jest ona dużo bardziej przejrzysta. Odświeżony interfejs zdecydowanie wygląda bardziej korzystnie. Widocznie jest to kolejny ruch sieci Play po zmianie wyglądu bloga rzecznika prasowego, Pana Marcina Gruszki. W tym tygodniu zostałem mile zaskoczony informacjami z targów Mobile World Congress 2010, które pojawiły się na oficjalnym blogu rzecznika. Cieszyć może, że Pan Marcin Gruszka stara się, aby Play pomimo małej liczby abonentów stał się siecią profesjonalnie podchodzącą do tematyki związanej z branżą.

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się również, że P4, operator sieci Play złożył wniosek o dofinansowanie projektu wprowadzenia technologii HSPA+ przez Unię Europejską. Żałuję, że nie mówimy w tym przypadku o technologii LTE, można rzec: „lepszy rydz, niż nic”. W naszym kraju wszystko zależy od UKE, nie znam daty przetargu na częstotliwości LTE, a co dopiero mowa o budowaniu infrastruktury przez poszczególne sieci komórkowe.

Kamil Bąkowski

Autor |2010-02-21T23:34:42+01:0021 lutego 2010 23:34|Kategorie: Artykuły, Rynek|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile