Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Samsung, Voip-Inotel stawia na ochronę danych

Inotel stawia na ochronę danych

Po uruchomieniu drugiego publicznego w Polsce PoP SixXS i wprowadzeniu bezpłatnego dostępu do Internetu, wielkopolski Inotel poinformował o udostępnieniu nowej usługi. Od 23 lipca do końca roku abonenci mogą korzystać z darmowego backupu danych online, najnowocześniejszej technologii ochrony danych komputerowych.

Prowadzona od dłuższego czasu dyskusja na temat skutecznych sposobów ochrony danych komputerowych zdominowana została przez temat backupu online. Zdania są zgodne – rozwiązanie idealne to nie tylko takie, które chroni dane przed niepowołanym dostępem, ale również takie, które pozwoli na ich szybkie przywrócenie, i to w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca.

E-Backup INOTEL działa w oparciu o metodę „uruchom i zapomnij” – wystarczy wskazać na komputerze katalogi do zarchiwizowania i częstotliwość operacji, a cały proces następuje w tle pracy użytkownika nie wymagając od niego żadnych dodatkowych działań. Archiwizowane dane są kompresowane i szyfrowane, a następnie przesyłane na zdalny serwer backupów poprzez protokół SSL, dający taki sam poziom bezpieczeństwa, jak w przypadku bankowości internetowej.

Dostęp do danych posiada jedynie użytkownik, który utworzył backup – nawet operator usługi nie jest w stanie odczytać danych, bowiem niezbędny jest do tego klucz, znany jedynie właścicielowi danych. Firmy stosują tutaj uznane algorytmy kryptograficzne, np. słynny algorytm AES. Nie opublikowano dotąd żadnych informacji o skutecznym złamaniu tego rodzaju zabezpieczenia.

Backupowane dane można przywracać w dowolnym momencie, na dowolny komputer, bez konieczności zainstalowania aplikacji. Wystarczy dostęp do panelu administracyjnego udostępnionego przez dostawcę usługi.

Inotel wprowadził e-backup jako element dodany dla swoich klientów, który do końca bieżącego roku nie będzie wiązał się z żadnymi, dodatkowymi opłatami. Z usługi można zrezygnować w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji.

źródło: Inotel

Kan

Autor |2011-08-01T10:38:51+02:001 sierpnia 2011 10:38|Kategorie: Internet, Newsy, Rynek, Samsung, Voip|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. ferdar 1 sierpnia 2011 w 09:38 - Odpowiedz

  Ciekawe rozwiązanie ,ale powinno być cały czas darmowe a nie tylko do końca roku

  • sebi997 1 sierpnia 2011 w 10:14 - Odpowiedz

   A czy cos w tym kraju kiedykolwiek bylo za darmo ?:)

 2. exit 2 sierpnia 2011 w 21:39 - Odpowiedz

  Tak Panowie macie racje

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.