Jesteś tutaj:-, Promocje, Rynek, Taryfy, Taryfy komórkowe-Blupill zamienia się w killbill-a

Blupill zamienia się w killbill-a

Operator usługi Blupill – firma Entellico – ogłosiła zmianę nazwy i wprowadzenie usługi optymalizacji dla ofert prepaidowych i na abonament

Optymalizator ofert, dostępny cały czas w wersji testowej, wzbogacony został o obsługę ofert prepaidowych. Użytkownicy mogą w nim na jednym ekranie z wynikami zobaczyć jaka taryfa jest dla nich optymalna. Wyliczenie bazuje na danych historycznych, czyli billingach połączeń. Usługa Killbill pozwala na redukcję kosztów, jednak w przypadku, gdy nasz sposób dzwonienia się znacząco zmieni to wyliczenie nie będzie miarodajne. Wyniki podawane przez KillBill pokazują oferty wyłącznie operatorów Plus, Orange, Era i Play. Dodanie ofert operatorów MVNO jest brane pod uwagę i pewnie nastąpi w przyszłości. W wyliczeniu dla każdego z operatorów można przejrzeć dalsze informacje związane z różnymi ofertami wybranego telekomu – posortowane od najtańszej do najdroższej.

Sebastian Barylski
Sebastian Barylski

Jak podkreśla operator usługi, dane o naszych rozmówcach nie są w żadnym momencie przesyłane do serwerów Entellico a zarzuty wysuwane przez niektórych przedstawicieli operatorów związane z ochroną danych osobowych są bezpodstawne. – Dane przetwarzane są lokalnie na komputerze użytkownika a ich matematyczny wzór przesyłany jest dalej do serwera, gdzie następuje optymalizacja. Po wypowiedziach rzecznika Orange o ochronie danych osobowych i związanych z tym wątpliwościami ruch na naszych serwerach wzrósł 10-krotnie – powiedział szef Entellico Sebastian Barylski.

logo killbill
logo killbill

Usługa Blupill, wkrótce zostanie udostępniona na rynku pod komercyjną nazwę KillBill – czyli „Zabijamy rachunki”. Kampania rozpocznie się w na plakatach i w kinach i będzie oparta na utrzymanych w konwencji thrillera reklamówkach. W pełni komercyjna wersja zostanie uruchomiona wkrótce. Wtedy też zmieni się pewnie cena optymalizacji, która obecnie wynosi 1.30 zł. Entellico planuje też objąć swoimi wyliczeniami oferty dla klientów firmowych i taryfy typu Mix.

źródło: wł. Marcin Horecki

Warto przeczytać:
Jak powstał projekt Blupill
Wojciech Jabczyński: nie straszymy, radzimy ostrożność
Odpowiedź Entellico na zarzuty operatorów: oficjalnieAutor |2011-04-14T12:34:55+02:0014 kwietnia 2011 12:34|Kategorie: Newsy, Promocje, Rynek, Taryfy, Taryfy komórkowe|Tagi: , , , |50 komentarzy

50 komentarzy

 1. Iomega 14 kwietnia 2011 w 13:03 - Odpowiedz

  Zabijamy rachunki i wszystko jasne. Ciekawe kiedy ponownie opy zareagują.

 2. Greg 14 kwietnia 2011 w 13:03 - Odpowiedz

  Masz włączony czujnik. Wystrczgo wyłączyć i problemy się skończą.

 3. Poll 14 kwietnia 2011 w 14:01 - Odpowiedz

  …i agresja zawarta w reakcji operatorów będzie wprost proporcjonalna do tego jak bardzo jesteśmy przez nich oszukiwani.

 4. Kolec 14 kwietnia 2011 w 14:48 - Odpowiedz

  Rozszerzają na bilingi firmowe i prepaid, ale nadal nie chcą zmienić sposobu pobierania i wprowadzia danych. Powtórzę się. Nie ufam takim projektom. Poza tym doskonale można to wyliczyć samemu. Nie skorzystam. Natomiast jestem ciekawy i czekam na reakcję operatorów.

  • Poll 14 kwietnia 2011 w 15:03 - Odpowiedz

   Czy wiesz ile jest kombinacji jakie musiałbyś wyliczyć?

  • Lucek 14 kwietnia 2011 w 19:12 - Odpowiedz

   Pełne udostępnianie swojego konta na podstawie tylko jego zapewnień jest najłagodniej mówiąc co najmniej nierozsądne . I to po to , aby tylko dać dobrać sobie ofertę na podstawie być może już nieaktualnego swojego profilu ?
   Ciśnie się adekwatne przysłowie – naiwnych nie sieją , naiwni rodzą się sami .

  • Poll 14 kwietnia 2011 w 19:19 - Odpowiedz

   To nie są jedynie jego zapewnienia. O poprawności piszą także ludzie, ogólnie uznani za fachowców w dziedzinie bezpieczeństwa. Nie ma to jak podważać uznane autorytety.

  • Lucek 14 kwietnia 2011 w 20:09 - Odpowiedz

   Bezmyślna wiara w tzw. „uznane autorytety’ doprowadziła do kryzysu światowych finansów . „Uznane autorytety” w tak wydawałoby się bezpiecznych instytucjach jak banki , fundusze , czy agencje ratingowe okazały się jako zwyczajni oszuści .
   Bardzo dziwi mnie , dlaczego firma tak upiera się przy dostępie do kont abonenckich , dlaczego klient nie może osobiście podać wymaganych danych . Miałby przy tym szansę dokonania symulacji dla różnych swoich „zachowań” telekomunikacyjnych .
   Zakładam , ze podobne algorytmy można zastosować np dla doboru najbardziej korzystnego konta bankowego . Ciekawe jednak kto rozsądny umożliwiłby dostęp do swoich dotychczasowych kont . No cóż , znamy chyba takiego osobnika , ale jego nie dotyczy moje założenie posiadania zdowego roządku .

  • Poll 14 kwietnia 2011 w 20:31 - Odpowiedz

   Oszustami okazali się bankowcy a nie specjaliści od badania bezpieczeństwa. Żaden doradca nigdy i nikomu nie wciskał kitu że ryzyka nie ma. Sam udostępniasz swoje konto np dostawcy internetu. No chyba że z internetu nie korzystasz.

  • Lucek 14 kwietnia 2011 w 20:49 - Odpowiedz

   Bzdury i kompletny brak wiedzy tego osobnika .Oszustami okazali się także „specjaliści od bezpieczeństwa” finansowego , jakimi są agencje ratingowe , czy analitycy giełdowi . Nie udostępniam SAM swoje konto np dostawcy internetu , a ewentualna jego ingerencja w to konto jest PRZESTĘPSTWEM . Jak widać ten osobnik z uporem osoby upośledzonej nadal usiłuje popisywać się swoimi żałosnymi wypocinami .

  • Poll 15 kwietnia 2011 w 05:32 - Odpowiedz

   analitycy nie są specnalistwmi ox bezpieczeństwa. Twój dostawca internetu czy producent przeglądarki ma taki sam dostęp do danych jakie wpisujesz jak pomysłodawca projektu zabijamy rachunki czyli żaden. Chyba że wejdzie w ich posiadanie nielegalnie

 5. Natalcia . x33 14 kwietnia 2011 w 20:31 - Odpowiedz

  Siemaa ; *
  mi się super podoba sama mam od marca 2010r.
  więc jest super nic się nie dzieje wszystko jest w porządku!
  POLECAM : D
  _________________
  ja mam różową klapkę i czarną w sumie mamm wszystkiee 😀
  w zestawiee : P

 6. wiatraczek 14 kwietnia 2011 w 20:53 - Odpowiedz

  nokia E 52 ,to telefon wyjatkowo awaryjny!NIE POLECAM!!!w ciagu 7 miesiecy uzytkowania 5 razy w naprawie,koszmar.jezeli nie jest w poblizu dobrego nadajnika aby zlapac zasie ,po prostu nie dziala.wyjatkowo koszmarna nokia!

 7. Eryk 15 kwietnia 2011 w 06:43 - Odpowiedz

  Powiem krótko, mają chyba ludzi za idiotów skoro myślą, że masowo będą udostępniać swoje konta abonenckie. Trzeba być naiwnym jak dziecko lub żeby wierzyć we wszystko co mówią na temat bezpieczeństwa tego projektu.
  Upór ich w dostępie do kont abonenckich staje się coraz bardziej podejrzany.
  Abonenci znający oferty nie potrzebują tego a zupełnie niezorientowani nawet o tym się nie dowiedzą. Projekt wg mnie nie odniesie sukcesu.

  • Poll 15 kwietnia 2011 w 07:04 - Odpowiedz

   Jak widzisz już odnosi sukces i to wcale nie za sprawą własnej promocji a za sprawą nieodpowiedzialnych, nieprzemyślanych opinii pana W.J. wypowiedzianych w afekcie. Myślę, że jedynie cena (zbyt wygórowana) za korzystanie z wersji komercyjnej może spowodować klapę projektu bo większość ludzi myśli, że sama jest w stanie przeanalizować tyle matematycznych kombinacji. Nie pisz także, że udostępnia się własne konto bo jak pewnie już się zorientowałeś niczego takiego nie ma.

 8. Eryk 15 kwietnia 2011 w 07:22 - Odpowiedz

  Nie widzę żadnego sukcesu. Idiotyzmem nazywam to czego WYMAGA blupill tzn. udostępnianie swojego konta. Cena kosmiczna.
  Może dla ciebie dodawanie, mnożenie to skomplikowane działania matematyczne więc zakup aplikację. Ja radzę sobie z tym sam.

  • Poll 15 kwietnia 2011 w 07:31 - Odpowiedz

   Bo nie chcesz widzieć. Ruch wzrósł 10 razy po wypowiedzi W.J. zgodnie z zasadą: [i] nie ważne co o nas piszą, ważne by pisali[/i]. Nie udostępniasz swojego konta. Czy ty to rozumiesz? Nie podano jeszcze ceny więc skąd wiesz, że jest kosmiczna? Przecież nie pisałem że skomplikowane tylko że dużo kombinacji. Czy wiesz ile tych kombinacji musisz przeliczyć by dojść do tego do czego killbill? Odpowiedz.

 9. Eryk 15 kwietnia 2011 w 07:37 - Odpowiedz

  Z normalnymi ludźmi można dyskutować ale z z ograniczonymi umysłowo fanbojami. Trzeba udostępnić konto i nie wmawiaj, że nie. Chcesz to kupuj. Ja napewno nie skorzystam.
  Nie odpowiadaj.

  • Poll 15 kwietnia 2011 w 07:46 - Odpowiedz

   Głupio sie bronisz bo nie wiesz ile jest kombinacji które musiałbyś przeanalizować chcąc mieć pewność czy dobrze wybrałeś. Wiesz ile ich jest czy dalej będziesz udawał? Ja ci podpowiem : liczba kombinacji jest nie mniejsza niż 10 do dziewiątej. Wiesz jaka to liczba? Killbill pobiera dane z konta operatora ale na twój komputer i tam dokonuje analizy oraz przekształca to w bezimienny stek cyfr które później tworzą odpowiedź widoczną tylko dla ciebie i tylko na twoim komputerze. Nawet jeśli masz dwa komputery to na drugim nic nie zobaczysz. Póki co kosztuje to 1.30PLN wiec nie pisz bzdur ze cena jest kosmiczna.

  • Lucek 15 kwietnia 2011 w 09:59 - Odpowiedz

   Co ten „cudowny” osobnik znowu wymyślił . Kto prywatnie analizowałby swój „profil telekomunikacyjny” za pomocą skomplikowanych algorytmów ??? Na dodatek te algorytmy nie są udostępnione .
   Jak dotąd ludzie dawali sobie radę z wyborem konta nie przejmując się że : „liczba kombinacji jest nie mniejsza niż 10 do dziewiątej.” (-:
   Znowu nieumiejętność oceny danych podawanych przez właściciela „kijabija”. W zamian bezrozumna wiara w „cudowność” aplikacji i gołosłowne deklaracje co do bezpieczeństwa sposobu pozyskiwania danych
   . Przy niskim ruchu na ich koncie z powodu nieznajomości , bardzo łatwo osiągnąć stosunkowo duży statystyczny wzrost . Po przyspieszeniu gospodarczym Chin wszystkie ich wskaźniki gospodarcze z roku na rok szybowały pod niebo – bo baza wyjściowa była mizerna .
   Jeszcze nie spotkałem się z tak tępym uporem w lansowaniu idiotycznej tezy , ze pozwolenie komuś na dostęp do swojego chronionego konta jest bezpieczne i równoznaczne z przestępczym atakiem na to konto .

  • Poll 15 kwietnia 2011 w 14:13 - Odpowiedz

   A jak inaczej chcesz przeanalizować gdzie będzie najlepiej jeśli nie porównując wszystkie możliwości. 10 do dziewiątej tak optymistycznie ja podałem bo zapewne jest tych możliwości sporo więcej niezależnie od Chińczyków , Koreańczyków i innych. Ty a może sam podasz liczbę kombinacji, co?

  • Kolec 16 kwietnia 2011 w 21:00 - Odpowiedz

   Rozbawiło, mnie pojęcie „bezimienny stek cyfr”. W której knajpie to serwują? Bzdurą jest tak dokładne analizowanie. To samo z wystarczającym dobrym przybliżeniem zrobię odpowiednio segregując dane w arkuszu kalkulacyjmym, których (i to już jest dla mnie podejrzane w projekcie blupill) nie mogę w prosty sposób podać do obliczeń na stronie internetowej blupill. Dla mnie projekt coraz bardziej się pogrąża i nie wiadomo jakim celom będzie ostatecznie służył. Na pewno nie skorzystam. Jak będzie klapa to dopiero zaczną myśleć. :lol

  • Poll 17 kwietnia 2011 w 07:26 - Odpowiedz

   Kolec, dokładne przeanalizowanie wyklucza przypadek w którym jedna jedyna opcja jakiej nie przeliczyłeś może się okazać sporo tańsza od całej reszty. Nie dowiesz się „prawdy” i będziesz żył w świadomości, że wszystko jest najlepiej jeśli [b]wszystkiego [/b] nie sprawdzisz. Co cię rozbawiło w tym pojęciu? Nie bawi cię, że twoje połączenie z bankiem jest szyfrowane w podobny sposób? Dla mnie projekt dopiero nabierze impetu i z całą pewnością podbije rynek. Rozumiem także sceptyczne głosy. Nikt wszak nie lubi sytuacji gdy się okazuje jak bardzo jest się w błędzie.

  • Kolec 18 kwietnia 2011 w 22:46 - Odpowiedz

   Co to jest „bezimienny stek cyfr”? Z której kuchni to potrawa? Po raz kolejny chłopie dołujesz, skoro nie rozumiesz o co chodzi.

  • Poll 19 kwietnia 2011 w 06:45 - Odpowiedz

   A co to , kolec, nie bardzo masz co napisać i dlatego odbiegasz od tematu egzaminując mnie z j. polskiego?Jak chcesz to proszę: „bezimienny”- także anonimowy, nieznany-taki o którym nic nie wiemy. „stek” kol.-nagromadzenie, zbiór, zbiorowisko. „Cyfr”- l.mnoga od cyfra- to takie robaczki, zwykle koloru czarnego na zwykle białym tle. Często zbite ze sobą tworzą liczby ale niekoniecznie.

  • kolec 19 kwietnia 2011 w 15:49 - Odpowiedz

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Stek
   Ty jak zwykle piszesz dużo i jak zwykle nie na temat. W informatyce i matematyce nie ma pojęcia stek. Pogrążanie to Twoja specjalność.

  • Poll 19 kwietnia 2011 w 15:56 - Odpowiedz

   Stary , to ty się pogrążasz bo nie masz nic więcej do napisania. Podpierasz się w dodatku nie do końca wiarygodną Wikipedią bo w Słowniku Języka Polskiego można znaleźć więcej na temat znaczenia słowa stek. Słowo „stek” można w matematyce użyć jako kolokwializm co w poprzednim poście wyraźnie zaznaczyłem.

  • Kolec 19 kwietnia 2011 w 17:36 - Odpowiedz

   Pojęcie „stek liczb” to dinozaur. B. niewiele osob będzie używać taką zbitkę słowną. Ja się z tym nie spotkałem, a trochę lat już żyję i żaden profesor, doktor, magister nie posługiwał się takim pojęciem. Jest ona na 3 miejscu w SJP. „1. kotlet z mięsa wołowego, wieprzowego lub cielęcego; steak 2. końcowy odcinek przewodu pokarmowego z ujściem dróg moczowych i płciowych, występujący u niektórych zwierząt; kloaka 3. nagromadzenie, najczęściej czegoś złego, niepożądanego”. Dla zdecysowanej większości liczby kojarzą się ze zbiorem lub ciągiem(matematyka) oraz stosem (informatyka). „Bezimienny zbiór (ciąg) liczb” jest lepszym i logicznym określeniem niż posiłkowanie się słowem „stek” czy zamianą „steku bzdur” na „stek liczb”.

  • Poll 19 kwietnia 2011 w 18:02 - Odpowiedz

   Kolec, ja nie jestem ani profesorem ani doktorem ani tym bardziej zrehabilitowanym docentem a to jest forum o luźnej i tematyce i wypowiedziach. Pozwolisz, ze bede pisał stosownie do swego wieku i przyzwyczajeń. To, ze pojecie stek jako nagromadzenie jest na 3 pozycji w SJP nie świadczy jego wadze. Jedno wiem na bank ( mie wiem czy sie do banku przyczepisz czy nie ), czepianie sie takich droniazgów jest przejawem chęci utworzenia tematu zastępczego, który zatrze niekorzystne wrażenie jakim jest brak możliwości dyskusji w temacie właściwym. Przecież obaj wiemy, że nie masz co w nim napisać. Proponuje poszukać błedów ort. w moich postach. Najlepiej odwracają uwage

 10. PROZAK 15 kwietnia 2011 w 07:38 - Odpowiedz

  [quote]Bo nie chcesz widzieć. Ruch wzrósł 10 razy po wypowiedzi W.J. zgodnie z zasadą: [i] nie ważne co o nas piszą, ważne by pisali[/i]. Nie udostępniasz swojego konta. Czy ty to rozumiesz? Nie podano jeszcze ceny więc skąd wiesz, że jest kosmiczna? Przecież nie pisałem że skomplikowane tylko że dużo kombinacji. Czy wiesz ile tych kombinacji musisz przeliczyć by dojść do tego do czego killbill? Odpowiedz. [/quote]
  Może przykład podasz zastosowania tej aplikacji u ciebie, i co ci poprawili abyś mniej płacił w play?
  wykaż plusy i wady to ocenimy czy warto było poświęcać swoje dane i dostęp do konta!

  • Poll 15 kwietnia 2011 w 07:47 - Odpowiedz

   Nie nie podam bo póki nie jest to aplikacja komercyjna w finalnej wersji nie uzywam.

  • PROZAK 15 kwietnia 2011 w 11:09 - Odpowiedz

   Nie korzystałeś a wypowiadasz się tak jakbyś korzystał 😀 Zdajesz sobie sprawę ze to co piszesz o tej aplikacji może być nieprawda i ona nic tobie nie ureguluje. Może być także sposobem na kontrolowanie ludzi przez służby specjalne. Udowodnij ze tak nie jest, przytocz jakieś wypowiedzi posłów czy ministrów jasno mówiących ze aplikacje nie kontrolują służby specjalne. Wykaż się jak dużo wiesz na ten temat.

  • Poll 15 kwietnia 2011 w 14:05 - Odpowiedz

   Ale ty jesteś dziecinny. Akurat kontrola musiałby sie odbywać za pomocą killbill’a . Przecież te informacje zawarte w twoim bilingu zwykły posterunkowy Kowalski otrzyma od operatora jeśli złożę skargę że do mnie stale wydzwaniasz. Nie korzystałem i o korzystaniu nic nie pisałem. Pisałem za to o bezpieczeństwie które nie dość, że jest potwierdzone przez ogólnie uznawanych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa to jeszcze killbill posiada CA (Certification Authority)

  • PROZAK 15 kwietnia 2011 w 15:22 - Odpowiedz

   zgłoś skargę, gwarantuje że będziesz w szoku

  • Poll 15 kwietnia 2011 w 15:59 - Odpowiedz

   Ale jaką skargma zgłosić i do kogo? Nie wiem co jarałeś ale chętnie bym spróbował i ja.

 11. znik 15 kwietnia 2011 w 11:37 - Odpowiedz

  do kolegi Cinka pisze się ja będę a nie ja bede

 12. agi.w 15 kwietnia 2011 w 14:43 - Odpowiedz

  witam. kto ma lg gw 300 niech sie ze mna skontaktuje ;] pilne! 🙂 agi.w@vp.pl

 13. ola 16 kwietnia 2011 w 21:04 - Odpowiedz

  Da się ustawic hasło przed wejściem do wiadomosci ? I mam rowniez problem z tym ze ustawilam hasło na karte pamieci a ono nie dział ;| ktos mi powie jak mam to zrobic, zeby działało ? ; (((((

 14. ***** 17 kwietnia 2011 w 07:48 - Odpowiedz

  Mam pytanie proszę o szybką odpowiedz . mam samsunga corby . CZy podaczas rozmowy z kims mozna odpisywac na smsy ? moje gg : 35016549 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. co cie to obchodzi 17 kwietnia 2011 w 08:30 - Odpowiedz

  Ta komórka jest do bani.. nic w niej nie ma nawet gg nie może mieć…

 16. serviceman 17 kwietnia 2011 w 08:59 - Odpowiedz

  Nie prawda. telefon jest twardy i ciężko go uszkodzić

 17. Wiks 17 kwietnia 2011 w 09:06 - Odpowiedz

  Rodzaj roślin z rodziny jaskrowatych. Należy do niego według niektórych ujęć taksonomicznych ok. 30 gatunków[2]. Występują one przede wszystkim na terenach górskich Europy i środkowej Azji. W Polsce 6 gatunków sasanki jest pod ochroną.
  Gatunki flory Polski[6]

  * sasanka alpejska (Pulsatilla alpina )
  * sasanka łąkowa (Pulsatilla pratensis (L.) Mill.)
  * sasanka otwarta (Pulsatilla patens (L.) Mill.)
  * sasanka słowacka (Pulsatilla slavica G. Reuss.)
  * sasanka wiosenna (Pulsatilla vernalis (L.) Mill.)
  * sasanka zwyczajna (Pulsatilla vulgaris Mill.)

 18. miłośniczka noki <33 17 kwietnia 2011 w 10:36 - Odpowiedz

  Ten tel jest zajebisty.!
  Mam go już około 4 mieśięcy i bateria mi trzyma 5-7 dni.
  Wg cły fajny , aparat dobry, nie włącza się w kieszeni ani nic
  Polecam <33

 19. Ginko 18 kwietnia 2011 w 17:58 - Odpowiedz

  Dziś w Panoramie mówili o tej usłudze. W3 się boi tej usługi, widać że ceny nie są jeszcze optymalne i wielu Polaków ma złe dobraną taryfę.

 20. PROZAK 19 kwietnia 2011 w 07:47 - Odpowiedz

  Blupill ma podobne mechanizmy i obliczenia jak ma aplikacja licząca nam datę śmierci.

  • Poll 19 kwietnia 2011 w 08:14 - Odpowiedz

   Uuuu! To może opisz ten mechanizm i obliczenia.

 21. Abel 19 kwietnia 2011 w 11:41 - Odpowiedz

  Świadomość ofert telekomunikacyjnych jest niska i blupill raczej tego nie zmieni.
  Ludzie przyzwyczaili się, że muszą doładować np. co miesiąc za 20-30pln i to robią i nie liczą, że gdzie indziej zaoszczędzą np. 5-7zł/m-c. To niewielkie sumy i nie każdemu dla takich oszczędności chce się przenosić numer. Poza tym znam osoby, które pomimo tańszej oferty u jednego operatora nigdy więcej nie skorzystają z jego usług, bo zawiedli się podczas poprzednich umów abonamentowych.

  • Poll 19 kwietnia 2011 w 13:01 - Odpowiedz

   Ba, nie musisz długo szukać takich osób. Ja jestem najbliżej tego co opisałeś. Zawiodłem się na poprzednich umowach i nie zamierzam wracać

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.