Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony-Wiele nowości w Firefoksie, m.in. wsparcie dla WebAssembly

Wiele nowości w Firefoksie, m.in. wsparcie dla WebAssembly

Najnowsze wydanie Firefoksa zawiera nowe funkcje, które poprawiają działanie i bezpieczeństwo Firefoksa na wszystkich urządzeniach. WebAssembly umożliwia prawie natywne działanie gier i aplikacji.


Firefox jest pierwszą przeglądarką, która wspiera WebAssembly, kształtujący się standard zainspirowany przez projekt badawczy Mozilli. WebAssembly sprawia, że złożone aplikacje takie jak gry działają szybciej w przeglądarkach. Dotyczy to między innymi gier wideo w 3D, projektowania wspomaganego komputerowo, edycji wideo i obrazów oraz naukowych wizualizacji. Mamy nadzieję, że dzięki WebAssembly skorzystają też deweloperzy usprawniając wiele istniejących aplikacji.

Łatwiejsze połączenie z Wi-Fi

Jeśli mieliście kiedyś problemy z hotelowym wi-fi, działo się tak prawdopodobnie dlatego, że należało się połączyć przez wyskakujące okienko z logowaniem. Strony te są często problematyczne ze względu na trudności w ich wykryciu przez system operacyjny. Kiedy próbujecie otworzyć stronę, natrafiacie na problem. Najnowsze wydanie automatycznie wykrywa te strony i poinformuje Was o potrzebie zalogowania. Co więcej, Firefox zamieni certyfikat błędu na wiadomość zachęcającą do zalogowania się.

Firefox ostrzega przed niebezpiecznym logowaniem: Firefox wyświetla teraz ostrzeżenia jeśli klikniecie w pole nazwy użytkownika lub hasła na stronie, która nie ma szyfrowania HTTPS.

>

Co więcej, w najnowszym wydaniu pojawia się Grid Inspector, którym mogą zainteresować się deweloperzy. Więcej o CSS Grid i narzędziach dla deweloperów dostępnych tylko w Firefoksie dowiecie się na blogu Hacks.

W tym wydaniu Mozilla poprawiła także bezpieczeństwo i wydajność blokując wszystkie wtyczki używające Netscape Plugin API (NPAPI), poza Flashem. Warto dodać, że jeszcze w tym roku producent planuje wprowadzić zmiany, dzięki którym Flash będzie aktywowany tylko, jeśli użytkownik się na to zgodzi.

źródło: Mozilla

Kan2 komentarze

  1. Lika 12 marca 2017 w 21:19 - Odpowiedz

    Zaskakujące poprawki na plus. Choć sam system dogorywa

  2. swen 14 marca 2017 w 09:10 - Odpowiedz

    Największą nowością jest koniec wsparcia dla systemów XP i Vista. Do września będą jeszcze wypuszczać poprawki bezpieczeństwa, ale to skazuje ten system na zagładę.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.