Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy-Mozilla upraszcza synchronizację Firefoxa

Mozilla upraszcza synchronizację Firefoxa

Niejeden z nas ceni sobie możliwość korzystania z tych samych zakładek, haseł czy historii przeglądanych stron na każdym urządzeniu, z którego korzystamy z internetu. Teraz synchronizacja przeglądarki Firefox wreszcie będzie naprawdę prosta.

Użytkownicy Firefoxa, którzy chcą by ich dane przeglądania były synchronizowane na różnych urządzeniach – na pececie, laptopie, tablecie czy smartfonie – mają teraz o jeden ból głowy mniej. Mozilla postanowiła zrezygnować ze specjalnego kodu autoryzacyjnego, który musiał być przechowywany przez użytkownika. kod ten, w razie utraty, czynił zakładki, hasła i historię przeglądania niedostępnymi.

Teraz do synchronizacji potrzebny będzie tylko adres e-mail oraz hasło, podobnie jak w przypadku kont w Google Chrome. Nasze dane będą bezpośrednio związane z adresem e-mail, co pozwoli na szybkie przywrócenie ich np. w przypadku awarii dysku twardego.


Nowy sposób synchronizacji Firefoxa jest na razie testowany w wersji Nightly tej przeglądarki, więc do jego wypróbowania trzeba zainstalować betę. Możemy się jednak spodziewać, że zmiany te wkrótce trafią do wersji publicznej.

Źródło: Engadget

SewixAutor |2014-02-04T22:14:08+02:004 lutego 2014 22:14|Kategorie: Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy|Tagi: , , , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. Blom 4 lutego 2014 w 21:52 - Odpowiedz

  Dodatki też będą synchronizowane?

  • sewix5 4 lutego 2014 w 22:05 - Odpowiedz

   Jeśli synchronizujemy Firefoksa pomiędzy komputerami to tak.

 2. metheor 5 lutego 2014 w 10:43 - Odpowiedz

  No i good 🙂

 3. Bita-po 5 lutego 2014 w 18:55 - Odpowiedz

  Ja to mam w kompie tyle napchane, że lepiej żebym nie synchronizował tego do tabletu, czy smartfona 😉 ale funkcja jak najbardziej przydatna.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.