Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt, Telefony-Firefox Quantum – Szybki. Naprawdę szybki (wideo)

Firefox Quantum – Szybki. Naprawdę szybki (wideo)

Mozilla przedstawiła nowego Firefoksa: Firefox Quantum. Jest ponad dwa razy szybszy od Firefoksa sprzed 6 miesięcy. Napędzany jest rdzeniowym silnikiem opartym na nowej technologii opracowanej przez zaawansowaną grupę badawczą Mozilli. Jest to zdecydowanie największa aktualizacja, od czasu uruchomienia Firefoksa 1.0 w 2004 roku – lepsza pod każdym względem.


Pierwszą rzeczą, którą zauważycie, jest szybkość. Drugą rzeczą jest nowy interfejs użytkownika (UI). Tę inicjatywę nazwano Photon, a jej celem jest modernizacja i ujednolicenie wszystkiego, co jest związane z Firefoksem, przy użyciu nowego szybkiego silnika. Aby stworzyć projekt Photon zespół Mozilli zbadał, w jaki sposób użytkownicy korzystają z sieci.

Firefox Quantum – szybsze działanie na najważniejszych stronach (wideo)

Wprowadzono wiele usprawnień w zakresie wydajności w rdzeniu przeglądarki i dodano nowy silnik CSS, Stylo, który lepiej wykorzystuje dzisiejszy sprzęt z wieloma rdzeniami, zoptymalizowanymi pod kątem niskiego zużycia energii. Firefox został ulepszony tak, aby karta, na której jesteś była traktowana priorytetowo, lepiej wykorzystując cenne zasoby systemowe. Bazowaliśmy na zmianach, które zostały wprowadzone w czerwcu. Ale to jeszcze nie koniec. David Bryant, który pierwszy wspomniał o Projekcie Quantum, wyjaśnia, jakie Mozilla ma plany i co robi, aby nadal poprawiać wydajność przeglądarki.

W ramach koncentrowania się na doświadczeniach użytkowników i wydajności w Firefoksie Quantum, Google stanie się nową domyślną wyszukiwarką w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dzięki 60 wyszukiwarkom zainstalowanym w ponad 90 językach, Firefox oferuje większy wybór dostawców wyszukiwania niż jakakolwiek inna przeglądarka.

Przetestujcie nowego Firefoksa dla systemów Windows, Mac lub Linux. Nowy wygląd będzie też dostępny na iOS i Androidzie.

iOS Android Desktop

źródło: Mozilla

KanAutor |2017-11-15T08:03:15+02:0015 listopada 2017 08:03|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Ovija 15 listopada 2017 w 08:31 - Odpowiedz

  Sprawdzone, działa super

 2. gosc 15 listopada 2017 w 11:11 - Odpowiedz

  jest petarda, mając otwarte 300-500 zakładek wcześniej trochę trwało, teraz rewelacja

 3. pabloki 15 listopada 2017 w 12:55 - Odpowiedz

  Mi sie nie podobaja te kwadratowe karty . Opcje odśwież i home powinny być po drugiej stronie . Ktoś wskaże mi jakąś modyfikacje interfejsu by wygladało normalniej? Wg mnie to niby szybciej wynika z tego że przeglądarka czeka z otwarciem elementów cząstkowych a potem wypluwa całość . Zwróććie uwagę że znim sie otworzy strona jest krótka chwila oczekiwania .

  • byykoo 17 listopada 2017 w 12:20 - Odpowiedz

   Nie potrzebujesz zadnej modyfikacji, klikasz u gory prawym i „dostosuj” potem sobie przeciagasz gdzie chcesz

 4. Nika 15 listopada 2017 w 13:48 - Odpowiedz

  Rewelacja

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.