Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy, Sprzęt-ATT – sztuczna Inteligencja pomaga niewidomym zobaczyć Facebooka

ATT – sztuczna Inteligencja pomaga niewidomym zobaczyć Facebooka

Facebook informuje o nowym produkcie, który został stworzony przez zespół zajmujący się zwiększaniem dostępności serwisu dla osób niepełnosprawnych (The Facebook Accessibility Team). Automatic Alternative Text (ATT) to rozwiązanie generujące opis zdjęcia przy użyciu zaawansowanej technologii rozpoznawania obiektów.


Od dziś osoby używające czytników ekranowych na urządzeniach z systemem iOS, usłyszą co może znajdować się na zdjęciu, na które natkną się w czasie korzystania z Facebooka.

Zdjęcia są coraz istotniejszą formą komunikacji online – każdego dnia za pośrednictwem Facebooka, WhatsAppa, Instagrama oraz Messengera ludzie udostępniają ponad 2 miliardy zdjęć. Stanowi to duże wyzwanie dla osób niewidomych i słabowidzących. Misją Facebooka jest uczynić świat bardziej otwartym. Oznacza to, że chcemy, aby wszyscy mieli równy dostęp do komunikacji – podkreśla Facebook w materiałach prasowych.

Na całym świecie jest 39 milionów osób niewidomych, a ponad 246 milionów ludzi ma poważnie uszkodzony wzrok. – W związku z rozwojem Facebooka oraz rosnącą rolą komunikacji wizualnej chcemy, by technologia automatycznego tekstu alternatywnego pomogła społeczności osób niewidomych i słabowidzących w korzystaniu z tych funkcjonalności Facebooka – dodaje serwis społecznościowy.

źródło: Facebook

Kan

Autor |2016-04-05T10:19:14+02:005 kwietnia 2016 10:19|Kategorie: Apple, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy, Sprzęt|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.