Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Oprogramowanie, Tablety-Axence: premiera Axence nVision 8.2

Axence: premiera Axence nVision 8.2

Axence – producent profesjonalnego oprogramowania do kompleksowego monitorowania
i zarządzania sieciami komputerowymi – udostępnił najnowszą wersję programu Axence nVision, w której dodano szereg usprawnień i kilka nowych funkcji pomocnych administratorom IT.

Co nowego?

Oprogramowanie Axence nVision składa się z Serwera Zarządzającego i pięciu Modułów. Cztery z nich (Inventory, Users, HelpDesk i DataGuard) uzyskują rozbudowane funkcje dzięki Agentom – małym aplikacjom zainstalowanym na podłączonych do sieci komputerach. Dotychczas Agenty mogły być instalowane wyłącznie na komputerach pracujących pod kontrolą systemów z rodziny Microsoft Windows. Wersja 8.2 Axence nVision wprowadza Agenty inwentaryzacji dla różnych dystrybucji systemów Linux oraz OS X bez potrzeby używania tzw. skanera offline.

Axence nVision Free: monitorowanie sieci za darmo i bez limitu urządzeń

Linux jest powszechnie stosowany przez giełdy papierów wartościowych, banki czy koncerny samochodowe . Aż 494 z 500 najwydajniejszych superkomputerów pracuje na dystrybucjach tego systemu, a z badań wynika, że 83% średnich i dużych przedsiębiorstw wykorzystuje go w swoich serwerowniach. Używają go giganci: Amazon, Google, Netflix, a nawet Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Wychodząc naprzeciw potrzebom administratorów chcących lepiej zarządzać urządzeniami działającymi pod kontrolą Linuxa, jak również coraz popularniejszymi w biznesie komputerami Mac, udostępniliśmy dedykowane Agenty Axence nVision. Umożliwiają one uzyskanie szczegółowych informacji o parametrach działania sprzętu i inwentaryzowanie zasobów – mówi Marcin Matuszewski, Ekspert Pomocy Technicznej w Axence.

Kolejną nową, a przy tym bardzo praktyczną funkcją programu jest zdarzenie „Harmonogram”, pozwalające zdefiniować alert, który wykona określone przez użytkownika akcje w danym czasie (np. polecenie „wyłącz wszystkie komputery o godzinie 19:00”).

Ważnych zmian dokonano w module Users. Administrator ma teraz możliwość określenia w profilu Agenta zakresu godzin dla monitorowania, co jest szczególnie ważne w przypadku urządzeń, które po zakończeniu dnia pracy są wykorzystywane do prywatnych celów pracowników. Axence nVision w wersji 8.2 pokazuje również nazwy i rozmiary załączników w monitorowanych wiadomościach e-mail. Na tej podstawie zarządzający siecią mogą sprawdzić, czy poczta elektroniczna nie została wykorzystana do wycieku strategicznych danych.

Dodatkowe usprawnienia

Oprócz wspomnianych wcześniej funkcji, Axence nVision 8.2 będzie automatycznie pobierać i instalować aktualizacje serwera zarządzającego nVision. Zautomatyzowano także przenoszenie ikon Agentów pomiędzy mapami sieci. Kiedy komputer z zainstalowanym Agentem (np. laptop), połączy się do nVision z innej niż dotychczas sieci (np. z publicznego hot-spotu Wi-Fi), wówczas ikona tego komputera zostanie przeniesiona do właściwej mapy sieci, w której aktualnie znajduje się urządzenie.


Wprowadzamy zmiany, które pozwolą osobom odpowiedzialnym za zarządzanie infrastrukturą IT widzieć więcej i pracować szybciej. Decydując się na dodanie tych konkretnych funkcjonalności, kierowaliśmy się sugestiami Użytkowników, dla których coraz większą rolę odgrywa pełna przejrzystość sieci i automatyzacja procesów. Wersja 8.2 to preludium do większych zmian, jakie planujemy wprowadzić w 2016 roku
– dodaje Marcin Matuszewski.

Program Axence nVision uzyskał także kilka mniejszych aktualizacji. Poprawie uległ również mechanizm filtrowania sieci. Wszystkie nowe funkcje i poprawki zostały zawarte w historii zmian.

źródło: Axence

Kan

Autor |2015-11-30T11:48:29+01:0030 listopada 2015 11:48|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Oprogramowanie, Tablety|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.