Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy-Jak szaleją nastolatki w Kołobrzegu?, czyli Nie klikaj w co popadnie!

Jak szaleją nastolatki w Kołobrzegu?, czyli Nie klikaj w co popadnie!

Po ​Facebooku krąży kolejne oszustwo tzw. likejacking, polegające na wymuszeniu kliknięć „Lubię To” na Facebooku – ostrzegają eksperci rozwiązań antywirusowych AVG. Schemat działania jest taki sam jak zwykle – na profilu znajomego widzimy treść, która podszywa się pod gorącego newsa z fałszywego portalu informacyjnego.


To co zwraca szczególną uwagę, to fakt, że zdjęcia sprawiają wrażenie mocno pornograficznych. W momencie gdy klikniemy w link, staniemy się ofiarą ataku – wiadomość udostępni się na naszej stronie i znajomi pomyślą, że udostępniliśmy ją celowo.

Warto w tym miejscu przytoczyć wypowiedź Arka Zakrzewskiego, specjalisty pomocy technicznej AVG: „Co jakiś czas na tablicach facebookowych pojawiają się spreparowane wiadomości zawierające materiały wideo lub zdjęcia, które mają nas zachęcić do kliknięcia. Pamiętajmy, że polityka Facebooka jest bardzo restrykcyjna jeżeli chodzi o eksponowanie nagości. Tak więc jeżeli widzimy tego typu wiadomości, zwłaszcza w materiałach informacyjnych, powinna się nam włączyć ostrzegawcza lampka. Choć pokusa kliknięcia może być bardzo duża, lepiej nie ryzykować.„.

– „Jeżeli widzicie tak mocne zdjęcia na Facebooku, pamiętajcie, że władze portalu w temacie nagości i jej eksponowania są mocno, hmm… wiktoriańskie. Za szczyt perwersji uważają nawet fotki mam, które karmią swoje pociechy – Facebook usuwa takie wiadomości bezzwłocznie” Radek Klimek, PR & Marketing Manager AVG.

Więc jeżeli widzicie zdjęcie, które mogłoby stanowić obrazek otwierający jeden z popularnych portali erotycznych – na 99% jest to cyberprzekręt, który ma zachęcić Was do kliknięcia i zaśmiecenia tablicy Waszej i Waszych znajomych.

źródło: blog.avg.pl/

KanAutor |2014-08-13T07:40:54+02:0013 sierpnia 2014 07:40|Kategorie: Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. uuu 13 sierpnia 2014 w 06:23 - Odpowiedz

    Z tego co mi wiadomo to głównym celem nie są lajki a zdobycie numeru telefonu. Poprzez lajki to się jedynie rozprzestrzenia.

  2. Eks 13 sierpnia 2014 w 07:23 - Odpowiedz

    Łatwo zostać ekspertem. 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.