Jesteś tutaj:-, Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony-Office 365 wspiera komunikację i rozwój kompetencji w NZS

Office 365 wspiera komunikację i rozwój kompetencji w NZS

Niezależne Zrzeszenie Studentów zdecydowało się na wdrożenie usługi Office 365 we wszystkich swoich oddziałach na terenie całej Polski. Ujednolicona komunikacja oraz usprawniona współpraca na szczeblu ogólnopolskim to główne korzyści wynikające z wdrożenia rozwiązania Microsoft w NZS.

Nasi członkowie, którymi są wyłącznie studenci, nabywają umiejętności pracy w stylu biznesowym. Teraz nasze zrzeszenie funkcjonuje jak efektywna i dobrze zorganizowana firma” – powiedziała Dagmara Koguc, Przewodnicząca Zarządu Krajowego NZS.

Niezależne Zrzeszenie Studentów to jedna z największych organizacji studenckich w Polsce, działająca nieprzerwanie od 33 lat. Zrzesza 1000 studentów z różnych części kraju z 30 formalnych Organizacji Uczelnianych oraz 16 ośrodków akademickich. Tak duże rozproszenie oddziałów i ich członków wymusiło potrzebę znalezienia rozwiązania oferującego jednolite narzędzie do zarządzania całą organizacją oraz umożliwiającego ujednolicenie komunikacji.

Nasi członkowie używali zarówno do komunikacji, jak i w pracy zespołowej odmiennych narzędzi, które najczęściej były powiązane z ich prywatnymi kontami. Wprowadzało to chaos we wzajemnych kontaktach, często opóźniało czas reakcji i wpływało na efektywność projektów” – mówi Dagmara Koguc, Przewodnicząca Zarządu Krajowego NZS.

Niezależne Zrzeszenie Studentów zdecydowało się zbudować spójne środowisko komunikacyjne i wybrało Microsoft Office 365 do budowy systemu komunikacji i współpracy. W jego ramach użytkownicy mogą korzystać z szeregu usług.

Usługa Exchange pozwala na korzystanie ze skrzynek pocztowych z jednej domeny, o dużej pojemności, w tym na urządzeniach mobilnych. Gwarantuje ona bezpieczeństwo korespondencji, dzięki filtrom spamu oraz mechanizmom ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Użytkownicy w ramach organizacji mogą udostępniać swoje kalendarze. Wspólna dla całego zrzeszenia lista kontaktów daje możliwość szybkiego wyszukania osoby i skontaktowania się z nią w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.

Dzięki Lync użytkownicy mogą komunikować się między sobą szybko i bez dodatkowych kosztów. Lync umożliwia nawiązywanie błyskawicznych wiadomości tekstowych oraz komunikację audio i wideo. Ponadto daje on możliwość przeprowadzenia spotkań online, które dają dodatkowe opcje udostępniania prezentacji, dokumentów czy zawartości całego pulpitu współpracownikom. Co najważniejsze można robić to z dowolnego miejsca, bez konieczności przyjazdu i ponoszenia dodatkowych opłat.

W ramach jednego oddziału NZS studenci znając się mieli ułatwioną komunikację, jednak w skali ogólnopolskiej występowały liczne utrudnienia. Duża liczba oddziałów oraz rozproszenie ich członków często obniżało efektywność naszej pracy. Potrzebowaliśmy narzędzia, które mogło ujednolicić proces zarządzania organizacją oraz naszą komunikację. Największe udogodnienia związane z wdrożeniem Office 365 w NZS upatrujemy w usprawnieniu komunikacji i organizacji pracy właśnie na szczeblu ogólnopolskim” – mówi Dagmara Koguc.

Z kolei platforma SharePoint umożliwia tworzenie wirtualnych bibliotek do trzymania wszystkich dokumentów w jednym miejscu i udostępniania ich współpracownikom oraz osobom zewnętrznym. Współdzielenie dokumentów oraz praca w czasie rzeczywistym nad wspólnymi dokumentami i projektami usprawnia to przepływ informacji i zwiększa efektywność pracy. Dodatkowo usługa gwarantuje porządek w dokumentach oraz daje użytkownikom dostęp do najbardziej aktualnych plików w każdym miejscu i czasie przy pomocy dowolnego urządzenia – w tym telefonów i tabletów. Z platformą SharePoint zsynchronizowany jest program OneNote – notes cyfrowy służący do rejestrowania, przechowywania i udostępniania wszelkich rodzajów informacji, dzięki czemu wszystkie notatki są zawsze aktualne na wszystkich urządzeniach. By przejrzeć notatki, nie trzeba już korzystać z nośników pamięci jak USB ani wysyłać ich na swój adres e-mail. Ponadto wszystkie pliki można też zapisywać na wirtualnym dysku OneDrive.

W przypadku NZS dodatkowym, równie ważnym efektem wdrożenia jest pozyskanie nowych, praktycznych umiejętności biznesowych przez jego członków.

Praca z Office 365 niesie ze sobą doświadczenie biznesowe. Studenci, którzy w ramach wolontariatu pracują w NZS, mogą już na etapie swojej nauki wdrażać się w sposób pracy, jaki panuje w dzisiejszym biznesie, co niewątpliwie pomoże im podczas poszukiwania pierwszej pracy po ukończeniu studiów”– mówi Karol Wituszyński, Audience Lead w dziale DPE polskiego oddziału Microsoft.

źródło: Microsoft

KanAutor |2014-06-12T13:51:35+02:0012 czerwca 2014 13:51|Kategorie: Internet mobilny, Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. DRY 12 czerwca 2014 w 12:08 - Odpowiedz

    Kiedyś osobę po studiach (ewentualnie studenta) określano jako osobę inteligentną, bystrą, zaradną. Taką która nie da się oszukać. A dziś ? Osoba po studiach to taka która skończyła uczelnie wyższą i tyle w tym temacie. Wdrożono office365 który jest abonamentowy w przeciwieństwie do poprzednich wersji. Użyto trywialnej argumentacji o jakimś chaosie informacyjnym. To jak oni sobie wcześniej radzili bez tego cudownego pakietu Office? Wysunięto infantylny argument „… usługa Exchange… gwarantuje ona bezpieczeństwo korespondencji, dzięki filtrom spamu oraz mechanizmom ochrony przed złośliwym oprogramowaniem…”. A co z podsłuchem na serwerach dostawcy usługi ? O szpiegostwie przemysłowym i naukowym pani Dagusia chyba nigdy nie słyszała. A przecież można by wdrażać otwarte standardy np. Libre Office. Niestety dzięki takim stowarzyszeniom i im podobnym twórcy wolnego oprogramowania mają cały czas pod górkę. Ciekawe czy pani Dagmara dostała jakiś upominek od firmy Mikro Miękkiej 😉 Zegarki to trochę kłopotliwe prezent bo można się wpędzić w kłopot. Chociaż nie wiem ja nie dostaje.

  2. bb 12 czerwca 2014 w 15:03 - Odpowiedz

    Szanowny Panie DRY, Pan chyba nie wie o czym jest mowa. Libre Office nie jest w stanie zaoferować tego co oferuje Office 365. Czy Libre Office daje możliwość edytowania dokumentów w chmurze? Nie. Czy daje możliwość tworzenia witryn zespołów, albo projektowych? Nie. Czy chociażby dokumenty z Libre Office otwierają się zawsze bezproblemowo w najpopularniejszym pakiecie biurowym na świecie jakim jest MS Office? Zaskoczenie – nie.

    Może są rozwiązania które lepiej pasowały by do specyfiki działalności studenckiej, albo takie które są przyjemniejsze w użyciu. Daleki był bym jednak od osądzania ludzi, szczególnie studentów w NZS którzy poświęcają swój wolny czas na darmową pracę nad nieraz bardzo kompleksowymi projektami po to by się rozwijać, poznać nowych ludzi i ułatwić sobie start w przyszłą karierę zawodową, na podstawie tego z jakich rozwiązań informatycznych korzystają.

    Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.