Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Microsoft, Newsy, Rozrywka-Już wkrótce Kinect na PC

Już wkrótce Kinect na PC

Microsoft potwierdził, że kolejna generacja kontrolera ruchu Kinect, która zadebiutowała razem z Xboxem One, w bliskiej przyszłości trafi na komputery PC. Urządzenie czekają drobne zmiany w designie, jednak sam sprzęt pozostanie niezmieniony.


Kinect na PC

Nowy Kinect jest dość wyrafinowanym urządzeniem, przeznaczonym przede wszystkim do gier, jednak wykorzystanie go chociażby w opiece zdrowotnej, podczas operacji, świadczy o jego szerokich, wręcz nieograniczonych możliwościach. Na polu medycznym szczególnie może się przydać nowy skaner biometryczny.

Wersja Kinecta dla komputerów PC będzie zawierała tą samą, kolorową kamerę 1080p 16:9 z podczerwienią i percepcją głębokości 3D, którą znajdujemy w Xboxie One. Łączenie z komputerem będzie odbywać się poprzez port USB 3.0, a urządzenie będzie musiało być podłączone do gniazdka elektrycznego. Jeśli chodzi o wygląd, jedyna różnica polega na tym, że wersja na PC będzie zawierać napis „Kinect” widoczny w jego górnej części a podświetlane logo Xbox zastąpi prosta kontrolka zasilania.

Nowy Kinect jest sprzedawany obecnie tylko razem z Xboxem One, więc ceny samodzielnego urządzenia na PC możemy się tylko domyślać. Data premiery nie została jeszcze potwierdzona, ale, według słów Microsoftu, „Pierwsze spojrzenie na Kinecta dla Windowsa wskazuje, że jesteśmy coraz bliżsi czasu jego uruchomienia.”

Źródło: Techcrunch

SewixAutor |2014-03-28T23:42:07+02:0028 marca 2014 23:42|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Microsoft, Newsy, Rozrywka|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.