Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Tablety-FireEye: atak typu malvertisments na stronie Yahoo

FireEye: atak typu malvertisments na stronie Yahoo

FireEye poinformowało na swoim blogu, że pod koniec grudnia na stronie Yahoo pojawiła się reklama, która przenosiła użytkownika na stronę hostującą Magnitude Exploit Kit. W ten sposób tysiące osób pobierało na swoje komputery szkodliwe oprogramowanie, nawet jeśli tylko odwiedzali witrynę Yahoo i nie klikali na reklamę.

Yahoo szybko usunęło złośliwy element i nawiązało współpracę z organami ścigania. Ataki tego typu są nazywane „malvertisments”. Dotychczas nie ustalono w jaki sposób hakerzy dostali się do sieci reklamowej Yahoo.

źródło: FireEye

KanAutor |2014-01-29T11:10:20+01:0029 stycznia 2014 11:10|Kategorie: Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Tablety|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. metheor 29 stycznia 2014 w 12:06 - Odpowiedz

    Jak się przed tym bronić. Antywir to wykryje?

  2. Bita-po 30 stycznia 2014 w 22:46 - Odpowiedz

    Ja nie korzystam z Yahoo, ale wiem, że jest popularny. Do tej pory myślałem, że tylko kliknięcie może coś spowodować, a tu proszę… już samo wejście na stronę gdzie jest odnośnik przekierowuje, oby „samo” otrzymanie maila nie było szkodliwe.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.