Jesteś tutaj:-, Rynek, T-Mobile, Voip-CTERA Networks z Deutsche Telekom uruchomiły usługi w chmurze

CTERA Networks z Deutsche Telekom uruchomiły usługi w chmurze

CTERA Networks i Deutsche Telekom w dniu dzisiejszym poinformowały o nawiązaniu współpracy w zakresie uruchomienia nowych usług backupu danych do chmury oraz cloud storage na infrastrukturze operatora wykorzystujących platformę CTERA. Zgodnie z podpisaną umową, Deutsche Telekom wykorzysta rozwiązania CTERA dla swoich biznesowych klientów do świadczenia usług backupu, synchronizacji, udostępniania i współdzielenia danych oraz hybrydowych serwerów plików dla oddziałów firm.

Zlokalizowane usługi cloud storage to obecnie główny wymóg rynków na całym świecie. Są one szczególnie ważne w Niemczech, gdzie zgodność z prawem i bezpieczeństwo posiadają najwyższy priorytet. Aby uzyskać pełne zaufanie klientów, w kwestii miejsca przechowywania danych, Deutsche Telekom postanowił, że dane przetwarzane przy pomocy systemu CTERA będą przechowywane w centrach danych, które fizycznie znajdują się na terenie Niemiec. Rozwiązanie CTERA będzie uruchomione na platformie EMC Atmos. 

Pierwsze rozwiązanie zostało uruchomione już w dniu dzisiejszym. Deutsche Telekom ogłosił na swoich stronach dostępność nowej usługi „Zarządzalny Backupu do Chmury” – oferując klientom łatwe w zarządzaniu i bezpieczne rozwiązania do ochrony danych ze stacji roboczych i serwerów. Do wyboru mamy dwa modele chmury: publiczną i prywatną. Główny analityk firmy Gartner twierdzi, że skuteczna strategia tworzenia kopii zapasowych urządzeń końcowych, w średniej wielkości przedsiębiorstwach, daje możliwość oszczędzenia do 1,5 miliona EUR rocznie. Klienci nowej usługi ochrony danych od Deutsche Telekom mogą uniknąć problemów związanych z utratą danych tj. kradzieży lub awarii komputera, oszczędzając pieniądze i optymalizując wydajności organizacyjnej.

Kluczowe cechy oferty Deutsche Telekom bazującej na platformie CTERA:

 • CTERA dostarcza zunifikowane, centralnie zarządzane rozwiązanie do synchronizacji plików,
 • backupu danych i serwerów plików dla zdalnych oddziałów firm
 • Wsparcie dla wielu platform: Windows, Mac OS, Linux, iOS i Android
 • Indywidualne klucze szyfrujące i obsługa Active Directory
 • Deduplikacja danych po stronie źródła optymalizująca obciążenie sieci
 • Możliwość uruchomienia usługi poza centrum danych Deutsche Telekom, wykorzystując do tego object storage w celu kontrolowania kosztów i skalowania usług – bez zależności od stron trzecich
 • Wielopoziomowa administracja, zmiana szaty graficznej, integracja z systemem bilingowym klienta i możliwość samoobsługi CTERA Portal

Cloud backup i przechowywanie danych w chmurze nabiera tempa w Niemczech, ze względu na produktywność, administrację i oszczędność kosztów. Jednak firmy z Niemiec niechętnie korzystają z rozwiązań, które nie są w stanie odpowiednio zabezpieczyć danych” powiedział Ingo Marten, wiceprezes marketingu w Deutsche Telekom. „Nasza usługa „Zarządzanego Backupu do Chmury” zapewnia klientom jednocześnie wysoki poziom ochrony urządzeń, która jest łatwa do wdrożenia dla klienta oraz bezpieczeństwo i ochrona prywatności danych, na poziomie, który zaspokaja wymagania klientów korporacyjnych w Niemczech.”

Ctera Networks szybko zidentyfikowała potrzeby klientów na terenie Niemiec i jest zadowolona z tego, że udało się tak szybko uruchomić ofertę, która w 100% pokrywa się oczekiwaniami rynku” powiedział Beate Lange, regionalny dyrektor sprzedaży DACH, CTERA Networks. „Jesteśmy bardzo dumni, z nawiązanej współpracy z Deutsche Telekom oraz z tego, że obecnie jesteśmy największym na świecie dostawcą platformy do uruchomienia usług w chmurze dedykowanych dla biznesu.

źródło: CTERA Networks

Kan

Autor |2015-03-18T15:32:51+01:0018 marca 2015 15:32|Kategorie: Newsy, Rynek, T-Mobile, Voip|Tagi: , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. LesH 18 marca 2015 w 14:49 - Odpowiedz

  Żadna z zaprzyjaźnionych firm czy osób nie trzyma tam ważnych poufnych danych. Chmura to nie bank, a dane nie są środkami pieniężnymi, których tylko ilość ma się zgadzać. Dopóki nie sostaną opracowane i powszechnie przyjęte procedury pełnego zabezpieczenia powierzanych danych, nawet przed dostępem do nich administratorowi-operatorowi chmury, dopóty będzie ona służych dla bzdetów i nie upowszechni tak bardzo. Jak na razie oferenci usłuch w chmurze prześcigują się w reklamowaniu i zachęcaniu, ale tyle z tego.

 2. glowak 18 marca 2015 w 15:00 - Odpowiedz

  Oj ciężka sprawa Bo nie dość,że nie instaluje sie to jedynie w przeglądarkach ale również i na dysku twardym. Tak więc jak usuniesz z dysku to nic to nie da . Tak samo jak usuniesz tylko z przeglądarki .Tradycyjne antywirusy równiez na to nie działają. Ja skorzystałem ze zdalnej pomocy informatycznej. Tutaj pomogą Ci [url=https://www.medalpc.pl/uslugi/windows-xpvista78/usuwanie-omiga-plus/]jak odinstalować wyszukiwarkę omiga plus[/url] . Opłata nie jest wielka ale przynajmniej masz problem z głowy.

 3. Lorentz 18 marca 2015 w 15:11 - Odpowiedz

  Weź Lenovo Y70-70

 4. kserus 5 czerwca 2015 w 07:38 - Odpowiedz

  Odsyłam tutaj – [url]https://www.oktawave.com/pl/ [/url] Czy mówimy o tej samej usłudze? To działa na takich zasadach, jakie zostały tutaj opisane? Proszę o więcej konkretów. Jakie jeszcze konkretne zastosowania ma chmura?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.