Jesteś tutaj:-, LTE, Newsy, Rynek, T-Mobile, Taryfy komórkowe-NetWorks!: modernizacja sieci T-Mobile, kolejne informacje

NetWorks!: modernizacja sieci T-Mobile, kolejne informacje

Coraz większy obszar Polski jest w zasięgu szybkiego Internetu mobilnego oraz może liczyć na lepszą jakość połączeń w sieci T-Mobile.

Obecnie modernizacja sieci UMTS2100 odbywa się m.in. w Człuchowie, Drawsku Pomorskim i Rawie Mazowieckiej. Chodzi o takie miejscowości, jak: Bytów, Szczecinek – Bobolice, Sochaczew, Skierniewice – Łowicz, Człuchów – Miastko, Drawsko Pomorskie – Czaplinek, Rawa Mazowiecka – Mszczonów.

W najbliższych tygodniach prace obejmą m.in. Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Bełchatów i Radomsko.

NetWorks!: T-Mobile na dzień 17 lipca 2014
NetWorks!: T-Mobile na dzień 17 lipca 2014

Modernizacja sieci T-Mobile przebiega etapami już od wielu miesięcy, a cały proces zbliża się już ku końcowi. Dzięki wykonanym pracom zasięg mobilnego Internetu będzie dostępny dla jeszcze większej liczby osób. Na obszarach, na których była dotychczas sieć 3G, klienci będą mieli dostęp do technologii HSPA+. Dzięki sukcesywnie uruchamianym stacjom z zasięgiem UMTS900, wszędzie tam, gdzie do tej pory można było korzystać z sieci 2G, klienci będą mogli cieszyć się jakością sieci 3G.

Poprawa zasięgu sieci będzie szczególnie zauważalna wewnątrz budynków. Wymiana infrastruktury wpłynie także korzystnie na wydajność. Wyniki testów, przeprowadzonych w regionach, gdzie modernizacja została już zakończona, potwierdzają, że średnia prędkość transmisji danych wzrosła tam nawet kilkukrotnie, a średni wzrost ilości przesyłanych danych – już o blisko 70 proc.

W ramach projektu modernizacji sieci terytorium całego kraju podzielono na tzw. „klastry”, czyli obszary, na których prowadzone są prace. Odbywają się one – w miarę możliwości – w nocy i w godzinach, gdy zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne na danym terenie jest najmniejsze. W czasie wymiany sprzętu każda ze stacji, należących do T-Mobile, zostaje wyłączona na maksymalnie trzy godziny. W tym czasie połączenia korzystających z niej klientów obsługiwane są przez sąsiednie stacje. Ostatnim krokiem po wymianie nadajnika jest optymalizacja sieci.

Więcej na temat modernizacji sieci przeczytacie w artykule:
NetWorks!: T-Mobile uruchomiła już 9750 nowoczesnych stacji bazowych

źródło: T-Mobile

KanAutor |2014-07-22T16:37:18+02:0022 lipca 2014 16:37|Kategorie: Internet mobilny, LTE, Newsy, Rynek, T-Mobile, Taryfy komórkowe|Tagi: , , , |10 komentarzy

10 komentarzy

 1. JooLoo 22 lipca 2014 w 18:15 - Odpowiedz

  A o LTE w Play i stawianiu nowych pał cicho sza. Coś stracili rozpęd.

  • op252 22 lipca 2014 w 19:47 - Odpowiedz

   Spokojnie nie stracili, byłem dziś w jednej wsi nad jeziorem a tu świeże LTE i 60/20 Mb/s 🙂

  • Marek 23 lipca 2014 w 10:03 - Odpowiedz

   O Playu cicho, bo jest w cieniu Plusa :). Zresztą trudno porównać zasięg lte Plusa i Play.

 2. ljuboj 22 lipca 2014 w 22:42 - Odpowiedz

  Jak Play nie pisze o nowych stacjach to źle, jak pisze – też źle. 🙂 Nowe stacje Play

  • Miami 23 lipca 2014 w 07:01 - Odpowiedz

   Bo jak się psa chce zlać to rodzaj kija sie nie liczy. Dla mnie np ważne jest to, że „wielkie góry” (W3) prężą muskuły, stękają, pierdzą, a Play i tak zrobi to szybciej i lepiej. :lol :lol :lol

  • Tadek 23 lipca 2014 w 07:57 - Odpowiedz

   Że co Play robi najlepiej? Rozbudowuje swoją sieć? Korzysta z roamingu u tych „prężących muskuły”? Robi ciche podwyżki? Daj se pan spokój…

  • Lucek 23 lipca 2014 w 08:51 - Odpowiedz

   Dyżurna porcja nieświeżej wazeliny i niewybredny rechot od dyżurnego trolla ~Miami

  • Miami 24 lipca 2014 w 06:25 - Odpowiedz

   @Tadek, Play nie rozbudowuje własnej infrastruktury niemal wcale. Play najszybciej uruchamia LTE. To różnica i to się zawistnikom nie podoba.

 3. maxx 23 lipca 2014 w 06:33 - Odpowiedz

  Co wy macie z tym LTE? Po jaką cholerę w telefonie 60 mbit??? Technologia HSDPA + w zupełności wystarcza do normalnego użytku i nie żre tak baterii. LTE to jeszcze bajer, który jest niewygodny. Czekamy na większość gestość nadajników, technologię A-LTE oraz baterie w telefonach o pojemności co najmniej 5000 mAH bądź wykonanych w innej technologii, które pozwolą telefonom pracować przy najmniej dwa dni.

 4. Orinoko 23 lipca 2014 w 19:16 - Odpowiedz

  T Mobile i konkurencja musi coś robić. W kwestii LTE T jest daleko w tyle chociażby za plusem, który ma już nawet oferty bez limitu w lte, a ci dopiero stawiają nadajniki i w dodatku reklama jump chyba nie specjalnie trafia do klientów – podobnie jak było to z „windą”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.