Jesteś tutaj:-, Newsy, Prawo, Rynek, T-Mobile-Stanowisko T-Mobile Polska ws. unieważnienia przetargu z 2007 r na pasma 1800 MHz

Stanowisko T-Mobile Polska ws. unieważnienia przetargu z 2007 r na pasma 1800 MHz

Po 7 latach T-Mobile Polska uzyskała kolejne potwierdzenie zastrzeżeń zgłaszanych już od 2007 roku do procedury przetargowej przy rozstrzygnięciu przetargu na częstotliwości z zakresu 1800 MHz. Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że przetarg z 2007 roku powinien zostać unieważniony w całości, a nie tylko w części, jak to zrobił Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej w 2011 roku.

Dalszą konsekwencją wyroku NSA powinno być ponowne rozdysponowanie przez UKE tych częstotliwości, w nowym postępowaniu, zgodnie z przepisami obecnie obowiązującego prawa. T-Mobile Polska podejmie wszelkie przewidziane prawem działania, mające na celu prawidłowe przeprowadzenie i rozstrzygnięcie nowej dystrybucji pasma z zakresu częstotliwości 1800 MHz.

T-Mobile Polska już wcześniej wielokrotnie wskazywało na zagrożenia dla przedsiębiorców, którzy uzyskali rezerwacje na częstotliwości przydzielone w efekcie przetargu z 2007. Mamy nadzieję, że nowa dystrybucja pasma odbędzie się po uważnym przeanalizowaniu wszystkich stanowisk zgłaszanych w trakcie konsultacji – czytamy w Stanowisku Opearatora.

źródło: T-Mobile Polska

KanAutor |2014-05-08T11:36:15+02:008 maja 2014 11:36|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Prawo, Rynek, T-Mobile|Tagi: , , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. wiki 8 maja 2014 w 09:46 - Odpowiedz

  Chcieć to oni sobie mogą, postępowanie przetargowe, a decyzja rezerwacyjna to dwie różne sprawy i są zupełnie niezależne od siebie. Zresztą T-Mobile i tak odpadł, nawet jeśli uwzględnić tę parafkę.

  • wiedzacy 8 maja 2014 w 12:31 - Odpowiedz

   Tyle, że w przypadku gdy decyzja rezerwacyjna była wydana na podstawie nieważnego przetargu to stanowi podstawę do jej unieważnienia. Ale mam nadziej, ze w przupadku takiej rozprawy jednak UKE wyciągnię wszystkie argumenty i przedstawi, że odrzucenie oferty PTC (aktualnie T-Mobile) nie miało wpływ na wynik przetargu, czyli również na zasadność decyzji rezerwacyjnej. Nie przesadzajmy z tą dokładnością prawniczą, gdyż popadniemy w paranoje. Niemcy też wyznawali niepodważalna zasadę:”Ordung must sein”. Teraz doskonale wiemy do czego to doprowadziło w czasie drugiej wojny światowej.

  • lORENZ 9 maja 2014 w 12:17 - Odpowiedz

   Widać jak był przygotowany przetarg i taka jest prawda, nie pierwsza wpadka uke, teraz przy aukcji 800MHz to samo, 2h opóźnienia w wrzuceniu dokumentacji i pół roku dłużej wszystko będzie trwać.

 2. Leonidas 11 maja 2014 w 15:56 - Odpowiedz

  Teraz się budzą jak polsat z plusem zainwestowali olbrzymie pieniądze w infrastrukturę, a to, że kupowali po drodze firmy, które były właścicielami częstotliwości to ich sprawa. Każdy mógł, ale nie chciał, więc niech teraz żałuje.

 3. Jaca 11 maja 2014 w 21:51 - Odpowiedz

  Bez sensu, że przez nieudolność urzędników takie cyrki się dzieją. Niby jak sobie wyobrażają cofanie stanu faktycznego sprzed 7 lat? Nie chciałbym np., żeby przez takie cyrki ograniczył się zasięg netu w cp, z którego korzystam. A korzystam właśnie dlatego, że mają najlepszy zasięg. Oni i plus, żeby być dokładnym.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.