Po raz pierwszy w ofercie smartfon producenta, dotychczas kojarzonego przede wszystkim z laptopami i tabletami. Acer Liquid Z4.

Acer Liquid Z4
Urządzenie wyposażone jest system operacyjny Android w wersji 4.2.2 (JellyBean). Natomiast sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor 1,3 GHz. Telefon wyposażony jest w wyświetlacz 4” o rozdzielczości 480×800 i wyświetlający 16 mln kolorów. Ciekawym elementem wyposażenia Z4 jest AcerRAPID – konfigurowalny przycisk na tylnej obudowie, który można skonfigurować w taki sposób, że po jego naciśnięciu i przytrzymaniu można uruchomić aplikację aparat, a krótkie naciśnięcie spowoduje np. przejście do aplikacji poczty. Na wyposażeniu smartfona jest również do dyspozycji aparat 5 Mpix z lampą błyskową, 512 MB pamięci RAM oraz ok 4 GB pamięci wewnętrznej.

Acer Liquid Z4
Z ciekawych funkcjonalności jakie oferuje Acer w Liquid Z4 są 4 profile trybu szybkiego. Najprościej, rzecz ujmując są to 4 profile dzięki, którym można zmienić wygląd menu i dostosować go np. do trybu dla osób starszych dzięki czemu korzystnie ze smartfonu staje się łatwe i przyjemne.
Specyfikacja:
- DualSIM – obsługa dwóch kart SIM
- AcerRAPID – konfigurowalny przycisk na tylnej obudowie
- Dwurdzeniony procesor 1,3 GHz
- Aparat 5 Mpix z lampą błyskową
- Wyświetlacz dotykowy 4″, 16 mln kolorów
- 4 profile trybu szybkiego
- szybka transmisja danych do 21 Mb/s
- system operacyjny Android 4.2
źródło: T-Mobile
Kan
Acer typowy low end, ale kilka ciekawostek jest, chociażby dodatkowy przycisk, fajnie jakby można było samodzielnie go skonfigurować- jak jest czesto w lustrzankach
Największy plus to dualsim
Faktycznie, to nawet niezła opcja dla osób dopiero wchodzących w świat smartfonów tym bardziej, że z tego co pamiętam, Acer nie pakował cieżkich nakładek na dzień dobry do swoich urządzeń