Jesteś tutaj:-, Newsy, Orange, Prawo, Rynek, T-Mobile, Taryfy komórkowe-Zgoda na Koncentrację: France Telecom i Deutsche Telekom

Zgoda na Koncentrację: France Telecom i Deutsche Telekom

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez spółki France Télécom i Deutsche Telekom wspólnego przedsiębiorcy.

Uczestnicy transakcji stoją na czele grup kapitałowych, świadczących usługi telekomunikacyjne oraz informatyczne. Do grupy France Télécom należy m.in. Telekomunikacja Polska oraz Polska Telefonia Komórkowa Centertel, operator sieci Orange. Grupa Deutsche Telekom prowadzi działalność w Polsce za pośrednictwem Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci T-Mobile. W wyniku transakcji utworzony zostanie wspólny przedsiębiorca w formie spółki akcyjnej z siedzibą w Brukseli. Uczestnicy koncentracji będą posiadali po 50 proc. udziałów w nowotworzonej spółce, której nazwa nie została jeszcze ustalona. Jej celem będzie zaopatrywaniem obydwu koncernów w produkty i usługi.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Warto dodać, że zgoda nie dotyczy Spółki NetWorkS!, w ramach której Orange i T-Mobile łączą sieci.

Polski oddział Grupy TP nie brał w tym udziału.‬ – Ta decyzja dotyczy France Télécom i Deutsche Telekom ktore założyły spółkę (z siedzibą w Brukseli). Spółka ma się zajmować wspólnymi zakupami i na to właśnie zgodę dał UOKiK – poinformował Telix Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

źródło: UOKiK

Kan

Autor |2011-09-07T13:01:18+02:007 września 2011 13:01|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Orange, Prawo, Rynek, T-Mobile, Taryfy komórkowe|Tagi: , , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. JarKen 7 września 2011 w 14:38 - Odpowiedz

  „Warto dodać, że zgoda nie dotyczy Spółki NetWorkS!, w ramach której Orange i T-Mobile łączą sieciOrange i T-Mobile w Polsce łączą sieci. ” do poprawki.

 2. Marco 7 września 2011 w 17:00 - Odpowiedz

  Ale czy oni pytali tylko UOKIK w Polsce czy to jest tak ze ida przez wszystkie kraje gdzie wystepuja oba podmioty? Nie rozumiem co ma UOKIK do Brukseli…

 3. mute 8 września 2011 w 19:54 - Odpowiedz

  miejmy nadzieję, że ta współpraca zaowocuje przede wszystkim rozbudową
  Infrastruktury. Po cichu liczę także na jak najwięcej atrakcyjnych ofert internetowych, nie tylko mobilnego internetu ale również stacjonarnego: typu Orange Freedom

  • exit 8 września 2011 w 20:02 - Odpowiedz

   fajnie by było, narazie uważam że mobilny internet ma najlepszy Play

 4. Vanadesse 9 września 2011 w 16:55 - Odpowiedz

  Nieźle. Taka fuzja na pewno wprowadzi wiele nowości i pomysłów do oferty T-Mobile. Owoce współpracy wpłyną na korzyści abonentów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile