Jesteś tutaj:-, Newsy, Plus, Rynek, Tablety, Telewizja-Plus i Telewizja Polsat promuje aktywny i bezpieczny wypoczynek w górach

Plus i Telewizja Polsat promuje aktywny i bezpieczny wypoczynek w górach

Już niedługo rozpoczną się ferie zimowe i jak co roku Plus wraz z Telewizją POLSAT zachęcają do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w górach. Na stokach narciarskich znów gościć będzie cykl imprez „Bezpieczna zima z GOPR”, a relacje z nich będzie można zobaczyć w porannym programie „Nowy Dzień z Polsat News” na antenach Polsat News i Polsat. Partnerami akcji są także Tauron i LG.


Rusza kolejna edycja akcji „Bezpieczna Zima z GOPR”, podczas której uśmiech, radość i zabawa, a przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO będą nieodłącznymi elementami zimowego wypoczynku w górach.

Przez siedem kolejnych weekendów na popularnych stokach narciarskich ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego będą nie tylko czuwać nad odpoczywającymi, ale również promować bezpieczny wypoczynek i zachęcać narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach. Akcja „Bezpieczna Zima z GOPR” ma bowiem na celu popularyzacje zasad jakie powinny obowiązywać na narciarskich stokach oraz zwiększenie świadomości zagrożeń czyhających na turystów i naukę bezpiecznego zachowania w górach. Wspierać ja będą pokazy ratownicze na stokach, nauka pierwszej pomocy, uświadamianie co niesie za sobą złe wyposażenie, jak np. brak kasków, niedopięte buty, czy niewyregulowane narty, oraz czym grozi nieodpowiedzialność na stoku.

Terminarz i lokalizacja tegorocznego cyklu imprez „Bezpieczna zima z GOPR:

 • 16-17 stycznia Krynica – Jaworzyna,
 • 23-24 stycznia Szczyrk – Hala Pośrednia,
 • 30-31 stycznia Białka Tatrzańska – Bania,
 • 6-7 lutego Czarna Góra – Stronie Śl. Kolej S,
 • 13-14 lutego Kluszkowce – Czorsztyn SKI,
 • 20-21 lutego Karpacz – Biały Jar,
 • 27-28 lutego Muszyna – Szczawnik.

Zimową akcję GOPRu po raz kolejny wspierać będzie stacja Polsat News, która w każdą sobotę i niedzielę będzie nadawać z wyżej wymienionych miejsc na żywo pasmo poranne „Nowy Dzień z Polsat News”. Poranki poprowadzą zespół redakcyjny Polsat News w składzie : Beata Cholewińska, Joanna Górska, Paulina Sykut-Jeżyna, Małgorzata Tomaszewska, Mariusz Abramowicz, Przemysław Białkowski oraz Marek Horczyczak. Pary prowadzących pojawią się na antenie również w kilku wejściach na żywo w ciągu dnia. Wieczorem natomiast widzowie stacji obejrzą również kronikę „Bezpiecznej zimy z GOPR” podsumowującą kolejny dzień cyklu. Partnerami akcji są operator sieci Plus, Tauron i LG.

Wypoczywając w górach należy zapamiętać numer 601100300. Jest to specjalny numer ratunkowy w całym paśmie polskich gór i jest on częścią Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, obsługiwanego przez ratowników GOPR i TOPR. Zintegrowany System Ratownictwa powstał we współpracy służb ratowniczych z siecią Plus, która już od kilkunastu lat współpracuje z ratownikami górskimi i jest ich partnerem technologicznym.

Aplikacja RATUNEK!
Aplikacja RATUNEK!

Godnym polecenia rozwiązaniem wspierającym bezpieczny wypoczynek jest również aplikacja na telefony komórkowe „RATUNEK„. Pozwala ona, z dokładnością nawet do trzech metrów, na zlokalizowanie miejsca skąd zgłaszany jest wypadek lub zagrożenie w górach. Aplikacja została wprowadzana przez GOPR wspólnie z siecią Plus i Paga Solutions.

źródło: Plus

Kan

Autor |2016-01-14T12:07:35+01:0014 stycznia 2016 12:07|Kategorie: Aplikacje, Newsy, Plus, Rynek, Tablety, Telewizja|Tagi: , , , |7 komentarzy

7 komentarzy

 1. Tomek 14 stycznia 2016 w 19:35 - Odpowiedz

  Plus sobie może na takie akcje w górach pozwalać, bo mają świetny zasięg. Gdzie się nie wybiorę w góry, to zawsze łapię sieć plusa. A z innymi operatorami już tak różowo nie jest. Inna rzecz, że w góry to jednak latem chodzę, bo zimą jednak trochę niebezpiecznie może być.

 2. Kreon 22 stycznia 2016 w 08:50 - Odpowiedz

  Byłem w zeszłym roku na tej imprezie i jest świetnie. Konkursy, szkolenia dla dzieci – super, tym bardziej, że ma to na celu poprawę bezpieczeństwa w górach, a w szczególności na stokach. Dobrze, że Plus angażuje się w takie akcje.

 3. karek 22 stycznia 2016 w 09:01 - Odpowiedz

  Zależy od banku ale nie jest to długi okres My staraliśmy sie troche dłużej bo braliśmy kredyt w programie Mieszkanie dla Młodych ale przy zwykłym kredycie nie czeka się tak długo.
  Samemu jest dosć trudno. Najlepiej jest skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który załatwi wszystkie formalności. Na stronie jest możliwość zapytania się w temacie:
  [url]http://www.forum-kredytowe.pl/f133/[/url]

 4. Poldus 24 stycznia 2016 w 18:33 - Odpowiedz

  Bardzo dobrze, że powstała taka inicjatywa… Bezpieczeństwo w górach to podstawa i trzeba to ludziom wpajać do głów 🙂 Fajnie, że plus się w to angażuje i wnosi do tego swój świetny zasięg, który w górach może okazać się kluczowy w kryzysowych sytuacjach.

 5. Jukas 24 stycznia 2016 w 19:22 - Odpowiedz

  Plus od lat działa w sferze bezpieczeństwa na naszych stokach i plażach (w lecie). Takie akcje pozytywnie kreują wizerunek tego operatora.

 6. Igelit 4 lutego 2016 w 19:42 - Odpowiedz

  Polsat nie pierwszy raz transmituje takie imprezy ze stoków i dobrze, że jest w takie akcje zaangażowany.

 7. Rukaoli 7 lutego 2016 w 11:24 - Odpowiedz

  Bardzo dobrze, że ktoś zorganizował taką akcję. Szacun dla CP i Plusa. Wiele osób nie zdaje sobie z prawy jak niebezpiecznie może być w górach. Dlatego trzeba ludzi uświadamiać. Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile