Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Plus, Rozrywka, Sony-Sony na Festiwalu Off Plus Camera

Sony na Festiwalu Off Plus Camera

Ponad 100 filmów z całego świata, trzystu zaproszonych gości, wykłady, wystawy tematyczne – w tym wystawa poświęcona Stanleyowi Kubrickowi – koncerty muzyczne, warsztaty, spotkania z reżyserami i aktorami, a przede wszystkim – atmosfera wielkiego święta kina offowego. Taka będzie 7. edycja krakowskiego Festiwalu Off Plus Camera, rozpoczynająca się już 2 maja.

Sony jest jednym ze sponsorów – głównych partnerów wspierających tegoroczną imprezę. Byliśmy współorganizatorami konkursu na najciekawszy film nakręcony telefonem komórkowym w ramach projektu Bierzcie i Kręćcie – Sony. Różnica tkwi w szczegółach, którego rozstrzygnięcie nastąpi właśnie w trakcie festiwalu. Zwycięski film, nie dłuższy niż 60 sekund i najciekawiej realizujący temat zawarty w nazwie konkursu, zostanie nagrodzony najnowszym sprzętem Sony – smartfonem i tabletem. Zwycięzcom konkursu Sony ufundowało też oraz pobyt w Krakowie i udział w festiwalowej gali.

W centrum festiwalowym zlokalizowanym w Pałacu Pod Baranami (Rynek Główny 27), w hotelu Andel’s (ul.Pawia 3) oraz w hotelu Radisson (u. Straszewskiego 17) można będzie obejrzeć wystawę fotografii Roberta Wolańskiego wykonanych Xperią Z1, natomiast na stoisku marki w foyer kina „Kijów” (Al. Z. Krasińskiego 34) pokażemy serial komediowy „FilmOffka”, nakręcony – po raz pierwszy na świecie – w technologii 4K z wykorzystaniem smartfonu Xperia Z2.

Jesteśmy na festiwalu kina niezależnego, ponieważ nasze produkty stanowią doskonały dowód na to, że coraz częściej następuje fuzja sztuki i technologii mobilnej Już teraz można nakręcić film np. komediowy lub zrobić wystawę profesjonalnej fotografii – smartfonami. A nasze Xperie są właśnie do tego stworzone – mówi Agnieszka Jaśkiewicz, Head of Marketing w Sony mobile Communications Poland. – Pierwsze informacje o tym, że tworzymy film w technologii 4K z użyciem Xperii Z2 przyjmowano z niedowierzanie. Film zrobiony kilkoma smartfonami przez Bodo Koxa przyjęto już jednak owacyjnie.

Xperia jest świetnym narzędziem dla filmowca – ma bardzo dobry obiektyw, wybitną jakość matrycy, wiele kreatywnych trybów, które można wykorzystać podczas kręcenia filmów – dodaje Agnieszka Jaśkiewicz. – To samo dotyczy możliwości fotograficznych: dowodem na wysokie możliwości naszego smartfonu jest wystawa prac wykonanych przez Roberta Wolańskiego, znanego portrecistę.

Powiększone do dużych formatów fotografie wykonane Xperią nic nie tracą na właściwościach artystycznych, a dzięki umiejętnościom fotografa – prezentują najwyższy poziom. To pierwsza taka wystawa w Europie. Zarówno prace Wolańskiego, jak i nasz serial w reżyserii Bodo Koxa i Piotra Kumika pokazujemy krakowskiej publiczności z wielką przyjemnością. Festiwal to godne miejsce na taką ekspozycję.

Stoiska Sony ze smartfonami, tabletami i akcesoriami znajdą się w centrum festiwalowym, w namiocie na Starym Rynku oraz w kinie „Kijów”. 9 maja zaprosimy naszych fanów na Stary rynek do wzięcia udziału w różnych konkursach i atrakcjach przewidzianych dla uczestników festiwalu.

źródło: Sony

KanAutor |2014-04-30T10:15:02+02:0030 kwietnia 2014 10:15|Kategorie: Android, Inne, Newsy, Plus, Rozrywka, Sony|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.