Jesteś tutaj:-, Plus, Rynek-Polkomtel rozwija współpracę z Vodafone

Polkomtel rozwija współpracę z Vodafone

Polkomtel, operator sieci Plus, podpisał umowę o współpracy z Vodafone, jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie.

Podpisanie umowy z Vodafone to kolejny ważny krok Polkomtelu w kierunku zwiększania atrakcyjności usług oferowanych klientom, a także rozwoju całego rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Podpisana w marcu umowa o współpracy między Polkomtelem a Vodafone obejmuje m.in. obsługę korporacji międzynarodowych oraz zapewnia dostęp do wspólnych produktów i usług dla klientów biznesowych i indywidualnych.

Umowa z tak znaną i znaczącą na światowym rynku telekomunikacyjnym firmą, jak Vodafone to świetna wiadomość dla naszych klientów – jest to kolejny ważny krok ku temu aby oferować im więcej niż konkurencja. Jestem przekonany, że współpraca zaowocuje wieloma ciekawymi projektami biznesowymi, z korzyścią zarówno dla naszych obecnych, jak i nowych klientów” – powiedział Zygmunt Solorz-Żak, Prezes Zarządu Polkomtel.

Ważnym elementem współpracy pomiędzy obydwoma firmami jest wymiana doświadczeń oraz najlepszych praktyk rynkowych. Dzięki podpisanej umowie powstają możliwości wielu korzystnych synergii operacyjnych i oszczędnościowych dla Polkomtelu.

Ravinder Takkar, Prezes i Dyrektor Generalny Vodafone Partner Markets, skomentował umowę z Polkomtel w następujący sposób – „Nasza umowa z Polkomtelem daje Vodafone możliwość dalszego wzmocnienia swojej obecności w Europie Wschodniej. Jesteśmy zadowoleni z odnowienia naszych relacji z Polkomtelem w ramach społeczności Rynków Partnerskich, która obejmuje ponad 50 rynków na całym świecie.”

Vodafone Group Plc to z punktu widzenia przychodów jedna z największych firm telefonii komórkowej na świecie, posiadająca ok. 403 miliony abonentów. Obecnie Vodafone posiada udziały kapitałowe w firmach telekomunikacyjnych w ponad 30 krajach na pięciu kontynentach i współpracuje z ponad 50 sieciami partnerskimi na całym świecie. Operator był jednym z akcjonariuszy Polkomtelu przed przejęciem Spółki przez Zygmunta Solorza-Żaka.

źródło: Plus

KanAutor |2013-03-21T10:48:10+02:0021 marca 2013 10:48|Kategorie: Newsy, Plus, Rynek|Tagi: , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. mirekb 21 marca 2013 w 09:54 - Odpowiedz

  news miesiaca.angole tani nie są ale siec zaplanowali w pl dobrze.ciekawie jest w pl..vodafone brytyjski,tm niemcy,orange francuzi..ciekawe kto stoi za play?

  • PAN ELF 21 marca 2013 w 20:43 - Odpowiedz

   ZA PLAYEM STOI CHINA MOBILE A JESZCZE TROCHĘ MEKSYKAŃSKI MAGNAT TELEKOMUNIKACYJNY CARLOS JAK DOBRZE PAMIĘTAM SLIM NAZWISKO DOBRZE BO PAMIĘTAM I TO JEGO KONCERN TELEKOMUNIKACYJNY MA ZAMIAR PRZEJĄĆ P4 JAK CHINA MOBILE BĘDZIE CHCIAŁA GO SPRZEDAĆ BO NA RAZIE NIE CHCE

 2. wlo 21 marca 2013 w 10:00 - Odpowiedz

  A po colerę wychodzili z Polkomtela? Ja szczerze mówiąc do końca procesu sprzedaży miałem nadzieję, że jednak to Vodafone – jeśli nie przejmie w całości, to chociaż pozostanie znaczącym udziałowcem Polkomtela… Przeliczyłem się. Dlaczego teraz wracają? Chyba, ze to przemyślana strategia? Bo przecież pieniądze które wzięli wcześniej teraz mogą mieć inną wartość i mogą sobie pozwolić na inwestycję? Poczekamy zobaczymy. Jednak myślę, zę to byłoby dobre posunięcie gdyby branżowy inwestor wszdł do Polkomtela. Wydaje się to realne w kontekście niedawnego komunikatu o refinansowaniu długu 😉

 3. pabloki 21 marca 2013 w 13:36 - Odpowiedz

  Za play chyba stoi china telecom czy jakiś hutchison bo kredyt mają w banku chinskim .

 4. Jo 22 marca 2013 w 07:28 - Odpowiedz

  A to co… PIENIĄŻKI NA CYPRZE ZAMROZILI ? że trzeba do Vodafone po pomoc iść ? Ale Orange z TP w Polsce to też jak się ostatnio patrzy na notowania giełdowe, to wydmuszka… 🙂 Proponuję wzorem Play udać się do ChRL 🙂

 5. marcin 28 marca 2013 w 12:06 - Odpowiedz

  vodafone przejmie plusa jak T-Mobile Erę..

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.