Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Orange, Rynek-Światłowód Orange Polska mają już mieszkańcy kolejnych miast

Światłowód Orange Polska mają już mieszkańcy kolejnych miast

Światłowód – jedno cieniuteńkie szklane włókienko, dzięki któremu można transferować olbrzymie ilości danych, praktycznie bez żadnych opóźnień. Dzięki Orange Polska światłowód mają już mieszkańcy kolejnych miast.

Przegląd nowych inwestycji Orange rozpoczynamy od północy kraju, a dokładnie od Słupska. Tam w zasięgu błyskawicznego internetu znajdują się mieszkańcy ulic Szczecińskiej, Braci Gierymskich, Koszalińskiej i Bora-Komorowskiego. Ambitne plany na ten kwartał Orange ma także w Kołobrzegu i Koszalinie, gdzie pierwsze mieszkania są już w zasięgu Orange Światłowodu, a wkrótce dołączą do nich kolejne.

Kierując się na południe trafiamy do Pabianic, gdzie w zasięgu światłowodu znaleźli się mieszkańcy okolic ulicy Zygmunta „Waltera” Janke, a także ul. Wajsówny czy Mokrej. Światłowód dostępny jest także w niedalekim Zgierzu, w kwadracie dość „poetyckich” ulic – Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Gałczyńskiego, a także nieco mniej lirycznej ul. Parzęczewskiej. Oczywiście w Łodzi, która leży między oboma miastami światłowód także jest dostępny.

Kolejne miasto, w którym zagościł Orange Światłowód znane jest z przepięknego Pałacu Ogińskich, a także znajdującego się obok zespołu parkowego. Chodzi o Siedlce, w których superszybki Internet dostępny jest w budynkach u zbiegu ulic Zbrojnej i Partyzantów, a także nieco dalej przy Koszarowej i Chełmońskiego. Do tego warto dodać budynki przy wylotówce na Warszawę, których mieszkańcy także mogą korzystać z internetu z prędkością 600 Mb/s.

Orange intensywnie inwestuje także w Radomsku, gdzie już pod koniec grudnia w zasięgu światłowodu było ponad 1 200 mieszkań, domów i firm znajdujących się u styku ulic Piastowskiej, Jagiellońskiej i Leszka Czarnego. W nieco większych od Radomska miastach – Częstochowie i Piotrkowie Trybunalskim Orange Światłowód również jest dostępny.

Bardzo ciekawym tematem są także nasze inwestycje w gminie Sulęcin – pierwszej w Polsce, gdzie wszystkie miejscowości sołeckie znajdują się w zasięgu Orange Światłowódu. W tym momencie już 42% gospodarstw domowych w gminie, które są w zasięgu Orange Światłowodu korzysta z internetu o prędkości do 300 Mb/s.

Niedługo światłowód Orange dotrze także daleko na południe kraju – do Nowego Sącza, a może i nieco dalej – ujawnia Orange.

źródło: Orange

Kan

Autor |2017-01-30T07:03:31+01:0030 stycznia 2017 07:03|Kategorie: Internet, Internet stacjonarny, Newsy, Orange, Rynek|Tagi: , |3 komentarze

3 komentarze

 1. aadvark 30 stycznia 2017 w 16:41 - Odpowiedz

  Orange wciąż opowiada o światłowodach, a inni bez rozgłosu je zakładają.
  Teraz już przekroczyli granicę śmieszności. Trzy ulice tu, dwie ulice tam, okolice czegoś w innym mieście. Brawo, tak 3mać. Nie jest lepiej, ale jest śmieszniej.

 2. wiadziu 31 stycznia 2017 w 11:38 - Odpowiedz

  W Łodzi chyba tylko dla wybrańców na granicy dzielnic Polesie/Górna niedostępny…

 3. psik 27 lutego 2017 w 21:18 - Odpowiedz

  Taaa jest światłowód w Koszalinie, hurraaaaa!, ale tylko na jednej ulicy hahaha w kilku klatkach i nie jest to jakaś znacząca ulica ;-). Jest szansa, że za 20 lat dotrą i na moją ulicę, oczywiście tylko wtedy, gdy poradzą sobie z Okiczycem hahahaha

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile