Jesteś tutaj:-, Orange, Rynek, Taryfy komórkowe-Orange wchodzi w sprzedaż energii elektrycznej na terenie całej Polski

Orange wchodzi w sprzedaż energii elektrycznej na terenie całej Polski

W dniu 10 lutego 2015 r. Zarząd Orange Polska przyjął uchwałę dotyczącą komercyjnego wdrożenia oferty sprzedaży energii elektrycznej do odbiorców końcowych pod marką Orange na terenie całej Polski. Podjęcie tej decyzji jest efektem pozytywnych wyników pilotażu tych usług uruchomionego przez Orange Polska w trzecim kwartale 2014 roku.

Oferta będzie dostępna we wszystkich kanałach sprzedaży Orange Polska i jest skierowana do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw korzystających odpowiednio z taryfy G i C.

Zakup energii elektrycznej przez Orange Polska na potrzeby jej odsprzedaży do odbiorców końcowych oraz zakup obowiązkowych praw majątkowych ze świadectw pochodzenia energii elektrycznej odbywać się będzie za pośrednictwem partnera hurtowego – spółki Polenergia Obrót S.A., na podstawie ramowej umowy sprzedaży energii oraz ramowej umowy sprzedaży praw majątkowych. Marżę Orange Polska będzie stanowiła różnica pomiędzy kosztami zakupu energii elektrycznej a ceną jej odsprzedaży. Wypracowany mechanizm współpracy znacząco ograniczył ryzyko zmienności cen i wolumenów zakupu energii. Pozwala on na zabezpieczenie oczekiwanej marży i umożliwia zmianę cen na rynku detalicznym odpowiednio wcześnie przed okresem dostawy energii do klienta końcowego.

Orange Polska planuje stworzenie oferty dla odbiorców końcowych, która będzie wyróżniała się na tle konkurencji zarówno jakością obsługi jak i atrakcyjnymi cenami. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach jednostki organizacyjnej Orange Polska a usługi i produkty będą oferowane pod nazwą handlową Orange Energia. Oferta Orange Energia będzie wpływać pozytywnie na zwiększenie lojalności klientów w stosunku do marki Orange.

Orange Polska zawarł również generalne umowy dystrybucyjne z pięcioma największymi operatorami systemów dystrybucyjnych energii elektrycznej, tj. RWE Stoen Operator sp. z o.o., Energa-Operator S.A., Enea Operator sp. z o.o., Tauron Dystrybycja S.A. oraz PGE Dystrybucja S.A. zapewniające dystrybucję energii zakupionej od Orange Polska do odbiorców.

System bilingowy do sprzedaży energii elektrycznej w Orange Polska wdrożyło Asseco Poland.

źródło: Orange

Kan

Autor |2015-02-10T17:13:57+01:0010 lutego 2015 17:13|Kategorie: Newsy, Orange, Rynek, Taryfy komórkowe|Tagi: , |3 komentarze

3 komentarze

  1. DigitalAngel 10 lutego 2015 w 17:15 - Odpowiedz

    to moze oprocz pradu by puscili neta do gniazdek?:)

  2. kill649 10 lutego 2015 w 17:51 - Odpowiedz

    plus oplata 29,90 za utrzymanie łączą 😉

  3. KR 11 lutego 2015 w 07:29 - Odpowiedz

    ja już sobie to policzyłem… po uwzglednieniu wszystkich „ulg” (pakiet powitalny + ulga dla Klientów Orange) oferta jest świetna. Warto się zainteresować.:)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile