Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, LTE, Newsy, Orange, Rynek-NetWorks! Co drugi Polak w zasięgu LTE Orange

NetWorks! Co drugi Polak w zasięgu LTE Orange

Już ponad 50 procent Polaków jest w zasięgu najszybszej technologii mobilnego dostępu do internetu LTE w sieci Orange. Można z niej korzystać już w 1100 miastach i miejscowościach powyżej 1000 mieszkańców.

Klienci Orange mogą korzystać z mobilnego internetu LTE bez żadnych dodatkowych opłat czy ograniczeń prędkości pobierania oraz wysyłania danych. Usługi w technologii LTE są dostępne w ofertach mobilnego internetu – Orange Free i Orange Free Net – dla klientów indywidualnych oraz Business Everywhere – dla firm. Oprócz tego, za pomocą LTE z internetem mogą łączyć się także klienci planów taryfowych opracowanych z myślą o użytkownikach smartfonów – Smart Plan Multi, Smart Plan Multi Max. Z internetu LTE w Orange można korzystać także w ofercie Orange na Kartę – wystarczy kupić specjalnie oznaczony starter z kartą SIM przystosowaną do korzystania z najnowocześniejszej technologii transmisji danych. W ofercie Orange jest kilkadziesiąt smartfonów, tabletów, routerów i modemów umożliwiających korzystanie z LTE. Przenosząc numer, kupując nową aktywację lub przedłużając umowę można je kupić już za 1 zł lub za 0 zł na start.

Obecnie w sieci Orange działa 4300 stacji bazowych LTE, a ich liczba systematycznie rośnie. Dzięki temu, jeszcze w tym roku LTE Orange obejmie blisko 65 procent populacji kraju. Oprócz tego, szybko zwiększa się zasięg mobilnego internetu w technologii UMTS (3G), który do końca bieżącego roku powinien objąć blisko 99 proc. populacji kraju. Oznacza to, że w sieci Orange, z szybkim mobilnym internetem będzie można łączyć się praktycznie w każdym zamieszkałym miejscu Polski.


Dzięki dobiegającej końca gruntownej modernizacji i rozbudowie sieci, zasięg Orange został znacznie powiększony. Liczba stacji bazowych obsługujących klientów Orange wkrótce będzie dwukrotnie większa niż przed rozbudową rozpoczętą w maju 2012 roku. Zwiększenie liczby nadajników i uruchomienie najnowocześniejszych technologii telekomunikacyjnych umożliwiło podniesienie jakości usług i ich dostępności – zwłaszcza wewnątrz budynków. Znacznie zwiększył się też zasięg i dostępność szybkiego mobilnego internetu w technologii 3G (UMTS do 42 Mb/s i do 21 Mb/s). Dzięki dużemu, nadal rozbudowywanemu zasięgowi oraz możliwości korzystania z różnych technologii stacjonarnego i mobilnego dostępu do internetu, Orange jest największą siecią szybkiego internetu 
w Polsce. Orange zadbał także o to, by jego nowa sieć była przyjazna dla środowiska naturalnego. Wykorzystywany w niej sprzęt jest energooszczędny, a stacje bazowe są wyposażone w baterie solarne i turbiny wiatrowe, które dostarczają energię potrzebną do działania.

Więcej o rozbudowie i modernizacji sieci Orange na stronie: http://www.orange.pl/lepszy_zasieg.phtml

źródło: Orange

KanAutor |2014-06-30T16:38:15+02:0030 czerwca 2014 16:38|Kategorie: Internet, Internet mobilny, LTE, Newsy, Orange, Rynek|Tagi: , , , |11 komentarzy

11 komentarzy

 1. Miami 30 czerwca 2014 w 14:50 - Odpowiedz

  …i tą samo liczbę stacji poda zaraz TM. Ktoś myślał, że nie da się dwa razy policzyć tej samej stacji? To sie mylił.

  • wiki 30 czerwca 2014 w 15:04 - Odpowiedz

   Dałbym ci plusa za ten komentarz, gdyby była możliwość.

 2. Ahmed 30 czerwca 2014 w 15:42 - Odpowiedz

  Tylko że ja mieszkając 15 km od granic Miasta Krakowa muszę wychodzić na balkon aby nawiązać połączenie….niech najpierw Orange zapewni podstawowy zasięg, a dopiero później mówi o LTE.

 3. gimbyniewiedzo 30 czerwca 2014 w 16:33 - Odpowiedz

  Po pierwsze, zeby z sieci po modernizacji móc rozsądnie korzystać to trzeba mieć dobry telefon a nie rzęcha 10-letniego co jedzie po 2G i to jeszcze na 900MHZ. Owszem 900 MHZ to tak ale po UMTS. Weź człowieku jeden z drugim wydaj te sto złotych na aparat lepszy i przestań narzekać. MAluchem 200 na godzine nie pojedziesz. Proste
  A LTE działa dobrze – tak jak poniżej
  [img] http://www.speedtest.net/android/875519915.png%5B/img%5D

 4. kamil 30 czerwca 2014 w 16:39 - Odpowiedz

  Nigdy nie lubiłem tej sieci i nigdy nie chciałem mieć z nią cokolwiek wspólnego, ale że się modernizują, to chyba dobrze dla tych którzy z niej korzystają

 5. Adam 30 czerwca 2014 w 16:44 - Odpowiedz
  • polk 30 czerwca 2014 w 17:26 - Odpowiedz

   Ale bryndza, ja mam 2 razy lepsze prędkości w Plusie na badziewnym telefonie i w przyszłości ne muszę ich dzielić na podwójną liczbę abonentów jak Tmobile i Orange.

 6. sunwoj 30 czerwca 2014 w 19:20 - Odpowiedz

  szczegolnie super jest na pomorzu i w lodzkiem, predkosc internetu jak po gprs…

 7. kriss 30 czerwca 2014 w 19:22 - Odpowiedz

  Witam Panie Kan, prosze napisac że w Virgin Mobile nie mozna juz kozystac z zasiegu Orange rozeslali abonamentom sms y że jest dostępny tylko zasięg T-mobile i play.

  • Kan 30 czerwca 2014 w 19:56 - Odpowiedz

   *kriss, Dzięki. Andrzej

 8. reaper 30 czerwca 2014 w 19:39 - Odpowiedz

  Ha ha co drugi Polak w zasięgu LTE, szkoda tylko że posiadam sim w tej sieci, włączona taryfę LTE i jakoś zasięgu w Bytomiu i Chorzowie nie mam, dopiero w Katowicach przy Silesii mam 2 kreski. Według mapki na ich stronie zasięg ma prawie cały GOP. ściema na maxa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.