Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Wywiady-Godlewski: Netia sprzeda mniej usług, ale za to więcej zarobi (wideo)

Godlewski: Netia sprzeda mniej usług, ale za to więcej zarobi (wideo)

Sytuacja na rynku zmusiła Netię do zweryfikowania dotychczasowych prognoz finansowych. W najbliższym roku spodziewa się niższych niż wcześniej zakładała przychodów, ale za to wyższych zysków i przepływów pieniężnych. Jak przyznaje Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii – sprzedaż usług w segmencie klientów indywidualnych rośnie wolniej niż zakładano, natomiast coraz bardziej optymistycznie kształtuje się sytuacja w segmencie klientów biznesowych Netii.

Netia zamierza zamknąć ten rok liczbą 2,525 mln świadczonych usług, czyli o 125 tys. mniej niż zakładała. Ze skorygowanej prognozy finansowej na najbliższy rok wynika również, że operator będzie miał 1,9 mld zł przychodów (wobec 1,925 mld zł wcześniej zakładanych), 550 mln zł zysku EBITDA (wobec 525 mln zł), 100 mln zł zysku operacyjnego (wobec 65 mln zł) oraz 325 mln zł przepływów pieniężnych (wobec 300 mln zł).

– Patrząc na wyniki, to radzimy sobie bardzo dobrze. Podnieśliśmy prognozę wolnych przepływów gotówkowych, podnieśliśmy prognozę zysku brutto – komentuje w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii.

Mirosław Godlewski uważa, że na obecną sytuację na rynku przekładają się gorsze nastroje konsumentów.

Myślę, że to po części jest podyktowane ogólnym marazmem czy oczekiwaniem na jakieś negatywne wydarzenia, co powoduje, że i klienci indywidualni, i biznesowi powstrzymują się z niektórymi decyzjami zakupowymi – tłumaczy.

Jednocześnie zakłada, że w kolejnych latach sprzedaż Netii będzie rosła wraz z poprawiającą się koniunkturą gospodarczą.

Decyzje zakupowe czy inwestycyjne, z którymi wiele firm się wstrzymywało, muszą zostać zastąpione nowymi inwestycjami, tak że ja jestem pozytywnie nastawiony, jeśli chodzi o 2014 rok – podkreśla Godlewski.

Netia w najbliższej przyszłości zamierza skoncentrować się głównie na segmencie klientów biznesowych oraz indywidualnych, ale obsługiwanych na własnej sieci, która zapewnia wyższe marże. W segmencie klientów indywidualnych operator zamierza szybko zwiększać liczbę klientów Telewizji Osobistej Netii, z której korzysta obecnie ponad 100 tys. abonentów.

Tu zakładam, że powinniśmy mniej więcej podwoić ilość obecnych abonentów – podkreśla prezes. – Powinniśmy zakończyć 2014 rok mniej więcej na poziomie 200 tys. klientów telewizyjnych.

Sprzedaż w segmencie biznesowym wspierać mają natomiast usługi dodane do usług podstawowych Netii, z których klienci wcześniej już korzystali. Wśród zapowiadanych nowości mają znaleźć się m.in. rozwiązania Unified Communications, tj. Netia Office Anywhere, integrujące różne kanały komunikacji dla klientów biznesowych, czy zaawansowany wideo-monitoring oraz profesjonalne rozwiązania WiFi.

W zakresie klientów biznesowych, to mówimy raczej o wzrostach kilkuprocentowych – ujawnia Godlewski. – Rozwijamy w tej chwili takie rozwiązania jak Netia Office Anywhere, Netia Video Anywhere. Tym klientom, którzy już z nami współpracują, chcemy poszerzyć portfolio rozwiązań, z których będą od nas korzystali.

Te rozwiązania oraz inne najnowsze trendy technologiczne w świecie internetu i wideo zostaną pokazane na tegorocznym Kongresie „Biznes to Rozmowy”, który odbędzie się 3 października. Spotkanie ekspertów z branży i przedstawicieli firm organizowane jest przez Netię od 5 lat.

źródło: Agencja Informacyjna Newseria

Kan

Autor |2013-09-11T07:19:01+02:0011 września 2013 07:19|Kategorie: Netia, Newsy, Rynek, Wywiady|Tagi: , , |19 komentarzy

19 komentarzy

 1. Adam 11 września 2013 w 09:08 - Odpowiedz

  TV przez internet dla klientów Netii, tego brakuje !! TV w laptopie nawet bez logowania, jak jest w Dialogu i pelny pakiet programów !!

 2. Micha 12 września 2013 w 15:08 - Odpowiedz

  Sektor biznesowy to na tym zyska na pewno. Ciekawe co będą mówili na tej konferencji. Można się tam jakoś dostać? Jest możliwość wejścia?

 3. tomasz 12 września 2013 w 19:48 - Odpowiedz

  Co to za kongres o którym mowa w ostatnim akapicie? Ktoś coś słyszał? Dla kogo jest ten kongres, czy osoby spoza branży też mogą na niego pójść?

  • Micha 14 września 2013 w 14:44 - Odpowiedz

   Na LinkedIn jest grupa Biznes to Rozmowy. Znajdziesz tam wszystko o co pytasz 🙂

 4. Kondor 15 września 2013 w 16:58 - Odpowiedz

  Właśnie, jak z biletami, jakie ceny?

  • Maciek Biernacki 15 września 2013 w 18:04 - Odpowiedz

   Na konferencję zapraszamy każdego kto jest nim zainteresowany, nie ma żadnych ograniczeń. Bilety można zakupić na stronie internetowej kongresu „Biznes to rozmowy”. Cena za bilet to 1200 zł netto. Zapraszam serdecznie!

   Maciek Biernacki
   Online Expert BiznesToRozmowy.pl

 5. Maciek Biernacki 19 września 2013 w 18:22 - Odpowiedz

  Witam ponownie! Mam do przekazania bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które wybierają się na kongres „Biznes to rozmowy”. Do listy prelegentów konferencji dołączają: Julian Kozankiewicz, dyrektor operacyjny spółki COMP Centrum Innowacji, John J. Scherer i Amy Barnes z Scherer Leadership International oraz Beata Sawicka, Mariusz Krzanowski i Paweł Rychcik z Netii. Z sylwetkami prelegentów można zapoznać się na stronie internetowej kongresu. Zapraszam również do dyskusji na profilu grupy „Biznes to rozmowy” na portal linkedin.

  Pozdrawiam,
  Maciek Biernacki
  Online Expert BiznesToRozmowy.pl

 6. harna 19 września 2013 w 18:49 - Odpowiedz

  Może ktoś wie co oznacza wskażnik w kształcie [rozwartego Z lub N tak pod katem 45] ponieważ nie ma takiego wskaznika w instr. obsł. a u mnie pojawiło sie to od kilku dni podczas połączenia.

 7. Tola22 24 września 2013 w 22:43 - Odpowiedz

  Ciekawa jestem wystąpienia na ten temat na tegorocznym kongresie. Świetną informacją jest też stale powiekszajaca sie liczba gosci, oby tak dalej!

  • Maciek Biernacki 29 września 2013 w 14:22 - Odpowiedz

   Witam ponownie! Lista gości zmienia się i właśnie mam przyjemność poinformować Państwa, że pojawiły się nowe, ostatnie już nazwiska prelegentów kongresu „Biznes to rozmowy”. Przemawiać będą: David van den Berg z Vidyo, Katarzyna Pąk z Ericsson, Mirosław Suszek, Agnieszka Mirkowska i Maciej Jędrak. Zapraszam więc wszystkich, którzy zakupili bilety do Warszawy 03.10.2013 na kongres. Tych którzy nie zdołali kupić biletów, a zainteresowani są konferencją zapraszam na stronę internetową od godz. 10, na transmisję na żywo.

   Maciek Biernacki
   Online Expert BiznesToRozmowy.pl

 8. Wanye 29 września 2013 w 15:16 - Odpowiedz

  dlaczego jak ktoś do mnie dzwoni dzwonek gra mi cicho a za chwilę głośno zmieniałem już w ustawieniach na ciągły/rosnący/1syngał/1dzwonek i nie pomogło. Chce żeby jak ktoś do mnie dzwoni grał od razu głośno tak jak w ustawieniach dałem maksymalną głośność dzwonka? .

 9. Tola22 4 października 2013 w 12:22 - Odpowiedz

  Hej! Jak wrażenia po kongresie? Osobiście uważam, że było świetnie, szczególnie John J. Scherer i Amy Barnes wygłosili bardzo dobre przemówienie. A czyje wystąpienie Wam się najbardziej podobało?

  • Dariusz 5 października 2013 w 15:57 - Odpowiedz

   Zgadzam się, kongres zaliczam do bardzo udanych.
   Ja osobiście muszę przyznać, że najbardziej oczekiwałem na wystąpienie Gutsche’a, nie rozczarowałem się, koleś dał mega popis swoim przemówieniem.
   Wybierasz się za rok?:)

 10. Tola22 5 października 2013 w 16:38 - Odpowiedz

  Pewnie, że się wybieram;) A Ty? Gutsche był świetny, ale muszę przyznać, że polscy prelegenci też się spisali.

  • Dariusz 13 października 2013 w 21:09 - Odpowiedz

   Czy wybieram?
   Na pewno, jestem pewny, że takiego wydarzenia nie można przegapić:)
   Na kolejną edycję zabiorę żonę i syna, też powinni w tym uczestniczyć:)

  • Maciek Biernacki 15 października 2013 w 12:33 - Odpowiedz

   Witajcie ponownie! Kongres już za nami, a widzę że wrażenia po nim jeszcze są żywe. To cieszy zarówno mnie jak i firmę Netia – głównego organizatora kongresu. Chciałbym podziękować w imieniu swoim i właśnie Netii za udział w tym wydarzeniu wszystkim, którzy byli obecni na żywo ale i tym, którzy oglądali nasza transmisję online. Kongres okazał się wielkim sukcesem i za rok dołożymy wszelkich starań aby 6 już edycja była jeszcze lepsza!

   Pozdrawiam!

   Maciek Biernacki
   Online Expert BiznesToRozmowy.pl

 11. Olka9898 5 października 2013 w 16:47 - Odpowiedz

  Hej mam pytanie dlaczego niemoge kupić samsunga galxy mini 2 w orange przy ofercie ZETAFON chociarz znalazłam cennik a tam jest w tym cenniku za 99zł. Kto mógłby mi to wytłumaczyć??

 12. Dariusz 15 października 2013 w 19:17 - Odpowiedz

  Również bardzo dziękujemy Panie Maćku, organizatorzy spisali się na medal:)

  • Maciek Biernacki 29 października 2013 w 18:36 - Odpowiedz

   Witam! V kongres „Biznes to rozmowy” już za nami, a ja chciałbym poznać wasze opnie na temat naszego profilu na profilu Linkedin? Czy profil w wystarczający sposób informował o kongresie i był pomocny; czy taka forma komunikacji podobała się Państwu?

   Maciek Biernacki
   Online Expert BiznesToRozmowy pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile